“На пам’ять про блаженну Едігну деякі з нас взяли собі по листочку липи, щоб повернутися сюди ще не раз.”


Блаженна Едігно, молися за нас!

Дмитро Мірецький,

Фюрстенфельдбрук-Пух, Штутгарт

Фото автора.

Вже вп’яте в суботу 3 липня відбулася традиційна українська проща до села Пух у Баварії. З Благословення Апостольського Екзарха Німеччини і Скандинавії Кир Петра Крика ми вклонилися мощам блаженної Едігни.

Про Едігну — доньку французької королеви Анни Ярославни та онуку київського князя Ярослава Мудрого вже не один раз писалося у нашому часописі (див.Голос звелів їй залишитися там, де одночасно задзвонить дзвін і заспіває півень)

Учасники прощі зібралися на подвір’ї церкви святого Себастьяна, де зберігаються мощі блаженної Едігни. Цьогорічна проща була не дуже численною, як у минулі роки. Але приїхало багато вірних з Мюнхену, Нового Ульма, Штутгарту, з різних місцевостей Баварії та Вюртембергу. Ветеран Петро Перчак спеціально прилетів до Німеччини з Чикаго. Прибули й сестри-монахині. Як і завжди група вірних з Мюнхену на чолі з отцем Володимиром Війтовичем здійснила пішу ходу до Пуху. Серед паломників були і українські родини з малими дітьми. Біля старої липи нас радо вітали голова «Товариства Едігна» (Enigna-Vereins Puch e.V.) пані Едігна Келлерманн, диякон церкви Святого Себастьяна та місцеві жителі. А сільська пожежна команда навіть спеціально зустрічала нас сиреною.

У старовинній католицькій церкві Владика Петро Крик у співслужінні з отцями Володимиром Війтовичом, Романом Врущаком, Андрієм Дмитриком, Богданом Підлісецьким та Андрієм Пізьо відслужив Святу літургію. Служба цього року була як на українській, так і на німецькій. Як завжди, чудово співав мюнхенський кафедральний хор «Покров» під керівництвом Станіслава Чуєнка. Преосвященний Петро звернувся до присутніх з щирим та змістовним пасторським словом. У його проповіді велику увагу було приділено історії та духовним цінностям нашого народу. Владика Благословив нас мощами блаженної Едігни. Інтер’єру церкви чудово пасували українські корогви та національні символи – жовто-блакитний прапор та Тризуб.

Як завжди після Служби Божої ми підійшли до старої липи біля церкви. На пам’ять про блаженну Едігку  деякі з нас взяли собі по листочку липи, щоб повернутися сюди ще не раз. Ми сфотографувалися на пам’ять. А наступного року у першу суботу липня Пух чекатиме на учасників традиційної української прощі до блаженної Едігни. Ця подія має відбутися 2 липня 2011 року. А поки ми звертаємося до Блаженної з проханням молитися за нас та нашу Україну.

На світлинах:

  • учасники Прощі біля старої Липи;
  • Свята Літургія у церкві села Пух.

Фото автора.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s