“Інцидент поставив під знак питання запланований візит Януковича до Німеччини. “


Україна повчає Захід

Пьотр Косцинський, Тетяна Серветник, Rzeczpospolita (Польща) // 17:18 02-07-2010

Наступ у російському стилі? Представників дипломатичних установ в Україні викликали до МЗС, аби попередити, що іноземні неурядові організації мають чітко дотримуватися своїх статутів і законодавства України. Дії української влади нагадують наступ росіян на західні неурядові організації два роки тому – йдеться в статті Пьотра Косцинського і Тетяни Серветник у польській Rzeczpospolita.

Діяльність іноземних неурядових організацій непокоїть президента Януковича.

До українського МЗС викликали дипломатів з Німеччини, США, Польщі і Росії у зв’язку з діяльністю іноземних неурядових організацій в Україні. Влада в Києві вимагає, щоб координовані дипломатичними установами організації діяли відповідно до своїх статутів. Українське МЗС зазначило на своїй інтернет-сторінці, що такі організації, як український фонд «Відродження», польський фонд імені Стефана Баторія, німецькі фонди Фрідріха Еберта і Конрада Аденауера та інші, надають суттєву допомогу у реалізації численних корисних суспільних ініціатив на регіональному і загальноукраїнському рівні. «Однак вони повинні чітко дотримуватися статутів і українського права», – пише міністерство.

Та переговори з представниками кожної з установ відбувалися окремо. Польське посольство у Києві відмовилося коментувати це питання.

Виклики до МЗС скоріше за все мають прив’язку до інциденту, пов’язаного з керівником київського відділення фонду Конрада Аденауера. У суботу Ніко Лянґе затримали в аеропорту під Києвом. Він провів десять годин у кімнаті для нелегальних іммігрантів. Прикордонники не сказали йому, чому його було затримано. «Вони поводилися чемно. Я міг вийти до бару, купити їжі», – розповідав журналістам Лянґе. Він зв’язався з німецьким посольством. Українці дозволили йому в’їхати після втручання Берліна.

Київ не повідомляє про причини затримання Лянґе. Соратниця президента Віктора Януковича Ганна Герман стверджує, що «для цього були обґрунтовані підстави». Газети писали, що приводом могла стати критика на адресу українського президента. За їхніми словами, нібито пролунало твердження, що «за кілька тижнів після перемоги Януковича невеликій групі осіб з оточення президента і прем’єр-міністра вдалося здобути контроль над країною». Лянґе, якого запитало про це українське агентство УНІАН відповів: «Кожний має право на власну думку. Моя критика ніколи не була однобічною. Я критикував і попередню команду».

«Ми написали відкритий лист до Януковича. І закликали його звільнити керівників прикордонної служби і Служби безпеки, бо саме вони відповідають за затримання пана Лянґе», – каже Rzeczpospolita Сергій Солодкий, заступник директора Інституту світової політики у Києві.

«Ця справа нагадує закриття British Council в Росії у 2008 році. Закиди також стосувалися статуту організації», – додав він.

До членів правління фонду Конрада Аденауера, пов’язаного з Християнсько-демократичною партією, належить, зокрема, канцлер Анґела Меркель. «Інцидент поставив під знак питання запланований візит Януковича до Німеччини. На початку червня Берлін повідомляв, що візит відбудеться найближчим часом. Тепер дата має узгоджуватися», – писав «Коммерсантъ».

«Це тривожна новина. Сумний приклад змін, що відбуваються в Україні», – каже Rzeczpospolita керівник фонду імені Баторія Александр Смоляр. «Досі неурядові організації мали проблеми в Білорусі, зате після Помаранчевої революції відбулися радикальні зміни в політиці Москви щодо організацій, зокрема іноземних, які діють в Росії», – додає він.

У середу політики української опозиції зустрічалися з західними дипломатами. Вони критикували владу в Києві за обмеження їхньої діяльності.

Оригiнал матерiалу:
http://www.rp.pl/artykul/502503_Ukraina_poucza_Zachod_.html…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s