“українська компанія, яка експортувала кукурудзу, може вимагати грошової компенсації за дезинформацію.”


Діоксиновий скандал:   Україна чекає вибачень від Німеччини
Діоксиновий скандал: Україна чекає вибачень від Німеччини
http://ua.for-ua.com/

Україна зажадає від Німеччини вибачень за діоксиновий скандал. Поки йдеться тільки про спростування інформації про діоксин в українській кукурудзі. Однак компанія-експортер не виключає і позову щодо грошової компенсації за наклеп.

Міністерство агрополітики України повідомило, що звернеться до німецького посольства у Києві з офіційним листом. У ньому дипломатів попросять публічно спростувати інформацію про наявність слідів діоксину в українській кукурудзі, якою годували курей у Німеччині.

«Нам уже офіційно інститут ім. Медведя (Київський інститут екогігієни і токсикології – ред), який має міжнародну акредитацію, дав висновок, що у кукурудзі, яка відвантажувалася, а зразки, до речі, зберігаються шість місяців, немає ні діоксину, ні фурану», – сказав заступник міністра агропромислової політики України Іван Демчак. На основі цього буде підготовлено листа в німецьке посольство, «щоб вони все спростували», розповів він.

Демчак зазначив, що щоб відновити імідж країни як чесного експортера агропродукції, Україна не мовчатиме, пише «Німецька хвиля».

Українська сторона вже повідомила результати експертизи кукурудзи до Брюсселя європейською системою швидкого сповіщення про харчову безпеку – RASFF.

За словами замміністра, українська компанія, яка експортувала кукурудзу, може вимагати грошової компенсації за дезинформацію.

Втім, чиновник не впевнений, що компанія наполягатиме на цьому, адже кукурудзяного зерна з тієї партії залишилося мало. Демчак вважає, що після цього скандалу торговим партнерам належить ретельно перевіряти зразки продукції, що експортується, проте за це повинен додатково платити замовник.

Як раніше писав ForUm, у Німеччині під заборону потрапила продукція десятків птахоферм, які поставляють на ринок курячі яйця. Рішення було ухвалене у зв’язку з підозрами в тому, що комбікорм, який використовують фермери, містить діоксин. За даними властей, діоксин може міститися у кормовій кукурудзі, купленій в Україні.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s