” Дуже сподіваюсь на те, що ця історія відкриє очі й багатьом у Берліні”


Альона Гетьманчук
http://blogs.pravda.com.ua
Щоденник євроатлантиста. Чи варто канцлеру Меркель приймати у Берліні Януковича?

Схоже на та, що на історію з затриманням керівника представництва німецького Фонду Аденауера в Україні, в керівний склад якого входить – увага – Ангела Меркель, українська влада намагається наклеїти вже традиційний ярлик “проїхали”. Мовляв, так затримали, готувались депортувати, протримали 10 годин, виявили непорозуміння, відпустили – все супер. Ніко Ланге живий-здоровий, працює далі.

Що ж, добре, що фінал не закінчився депортацією, однак перед тим, як закрити цю тему, хотілось би почути відповіді на питання, які залишились за дужками. Наприклад, чи був у курсі Президент та його найближче оточення про заплановане затримання? Чи можна кваліфікувати дії в аеропорту як цілеспрямовану вказівку Віктора Януковича? Чи означає затримання Ніко Ланге те, що тепер кожен не лише український, але й закордонний експерт має фільтрувати свої оцінки та коментарі щодо роботи української влади, якщо бажає далі безпроблемно в’їжджати до України і тут працювати? Зокрема, чи не є це прямим натяком німецьким експертам та журналістам, що перед офіційним візитом Януковича до Німеччини, який має, за деякою інформацією, відбутись в останні дні серпня-на початку вересня, їм потрібно уникати будь-яких жорстких оцінок “лідера” з України? Навіть якщо оцінки та коментарі, котрі, скажімо, давав Ніко Ланге в своєму аналізі з приводу 100 днів президентства Януковича, є цілком слушними та справедливими (до речі, подібні критичні зауваження він публікував і за часи попередньої української влади, але три з половиною роки пропрацював без подібних пригод на кордоні). Чи усвідомлювали ті, хто ініціював подібну недолугу операцію, що ця історія може нанести набагато більшої шкоди українському президенту в Берліні, аніж критичні коментарі затриманого німецького експерта напередодні? Чи потрібно Ангелі Меркель приймати Віктора Федоровича з усіма почестями в Берліні, аж поки особисто з його боку не поступлять відповідні роз’яснення? Адже подібні плями в двосторонніх відносинах не виводяться парочкою слів про непорозуміння з вуст прикордонників.

Дуже сподіваюсь на те, що ця історія відкриє очі й багатьом у Берліні, Що наступить деяке протверезіння з приводу “євро інтегратора-прагматика” Януковича, яким його змальовували у німецькій столиці під час та після передвиборної кампанії. Що німецькі дипломати й політики, які базуються у Берліні, не будуть вважати “божевільними” деяких німецьких дипломатів та експертів, які базуються у Києві, і останнім часом щосили намагаються донести у німецьку столицю сигнали про тривожні тенденції в Україні. Що “берлінські” німці прислухаються нарешті “київських”. Що посла Німеччини, котрий дійсно переймається тим, що тут відбувається і вболіває за країну свого перебування, колеги в Берліні не засуджуватимуть за його активну позицію і перманентну готовність спілкуватись з медіа з приводу українських справ. Що мені більше не доведеться чути від німецьких експертів про те, що Янукович, насправді, дечим подібний на Гельмута Коля на початках його канцлерської кар’єри: мовляв, такий само огрядний і такий само поганий спікер.

… Віктор Ющенко колись налаштував проти себе німецького канцлера тим, що, на великий її подив, відмовився від запрошення Ангели Меркель повечеряти з нею у німецькій столиці в неформальній обстановці, натомість зажадавши офіційного візиту до Берліну. Віктор Янукович може ще до офіційного візиту налаштувати проти себе лідера ключової європейської країни, якщо не покарає винних в історії з затриманням Ніко Ланге. Чи він вже не контролює “винних”?

Advertisements

2 thoughts on “” Дуже сподіваюсь на те, що ця історія відкриє очі й багатьом у Берліні”

  1. дуже дивне розмежування між людьми: “нелегали” і камери, а з другого боку німецький чиновник, які випадково був запертий в такій камері. ой лишенько, який скандал! А хто буде заступатися за мігрантів чи нелегалів? Нащо ці камери поробили? Скількох Німеччина не пустила на свою територію. Ой лишенько!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s