Янукович ” хотів би почути думку представників української діаспори про життя сучасної України та відповісти на їхні питання. “


ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ
З ПРЕЗИДЕНТОМ ВІКТОРОМ ЯНУКОВИЧЕМ

21 червня 2010 р. в Києві відбулась перша офіційна зустріч керівництва Світового Конґресу Українців (СКУ) з Президентом Віктором Януковичем. З боку України в ній узяли участь Президент Віктор Янукович, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та заступник глави Адміністрації Президента Анна Герман. СКУ на зустрічі представили президент Евген Чолій та генеральний секретар Стефан Романів.

На початку зустрічі Президент Віктор Янукович сказав:Я дійсно мав бажання зустрітися з керівництвом Світового Конґресу Українців. Вважаю, що це – провідне об’єднання всіх громадських організацій української діаспори”. Він зокрема заявив про потребу покращення співпраці з українцями всього світу та підкреслив, що хотів би почути думку представників української діаспори про життя сучасної України та відповісти на їхні питання.

Президент СКУ Евген Чолій відзначив довголітні відносини України і СКУ та наголосив на необхідності обговорення основних принципів і засад попереднього співробітництва, а також звернув безпосередню увагу на підписані протягом 2009-2010 рр. чотири меморандуми співпраці. Окрім цього, він передав Президенту Віктору Януковичу Меморандум про важливі питання, що стосуються України та української діаспори, в якому викладено зміст основних тем для розгляду: загроза втрати контролю над стратегічно важливими галузями промисловості України; угода про Чорноморський флот, яка продовжує термін перебування російських військових баз в Україні; важливість вступу України до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору; впровадження de facto другої державної мови в Україні; заяви про порушення людських прав і основних свобод в Україні; Голодомор 1932- 33 рр. в Україні – геноцид українського народу; встановлення пам’ятників Сталіну в Україні; порушення людських та національних прав українців Росії та безпідставне звинувачення Організації Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери в резолюції Європейського Парламенту.

Після обговорення низки порушених Світовим Конґресом Українців питань, Президент Віктор Янукович заявив, що дасть на них офіційну відповідь.

Повний текст Меморандуму про важливі питання, що стосуються України та української діаспори, можна прочитати на сайті СКУ: http://www.ukrainianworldcongress.org/Memoranda/Memorandum17.06.2010_ua.html

Інформацію про цю зустріч можна також знайти на електронній сторінці Президента України: http://www.president.gov.ua/news/17409.html

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ

145 Evans Ave., #207
Toronto, ON
M8X 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020
Fax (416) 323-3250
e-mail: congress@look.ca

website: www.ukrainianworldcongress.org

5 thoughts on “Янукович ” хотів би почути думку представників української діаспори про життя сучасної України та відповісти на їхні питання. “”

 1. Прочитав повний текст Меморандуму.

  Підтримую кожного рядка, кожне слово, кожну літеру.

  Це писалося Українцями, яким болить за Долю України, як Незалежної Держави, й за Долю самих Українців, як вільного народу, серед вільних народів Європи та Світу, а не якоїсь там гілки вигаданого у імперських кабінетах Санкт-Петербурга, а потім і Москви, “єдінава народа” на чолі з московським народом.

  Все те, про що я думав точнічінько викладено у Меморандумі.

  Знову пересвідчився, що справжні українці живуть на еміграції.

  Давно чекав такого меморандуму.

  Лише не маю гадки, чому його не могли скласти парламентські опозиційні сили(принаймні вони так себе звали)?
  Розуму їм забракло чи бажання?
  Чому вони розбіглися, як таргани по кутках?

  Мабуть для них їхнє вболівання за Україну й народ український то була лише гра у політику, під час якої так сталося, що їх прибило до стану політичних сил українського ґрунту.

  Як змінилася кон’юнктура, вони легко побігли у протилежний бік ідеології, аби корито було глибше та більше.

  Може настав час СКУ розширити рамки своєї діяльності й стати міжнародною координаційною надбудовою українських громад як Діаспори так і всіх Українців в самій Україні?

  Адже на обрії щось не видно структур, які могли би фахово працювати над розбудовою Вільної Незалежної України, й становленню в нас самих українцях всередині України чуття Українця, чуття власої гідності та нашої рівності серед всіх вільних народів світу.

  Бо нема чого приховувати в Україні чимало українців уражені імперськими настановами про меншовартість українців перед народом московським.

  Тому чимало українців в Україні соромляться ще й досі (на 19 році Незалежності) мовити власною українською мовою, як це роблять всі вільні народи, для яких говорити своїм словом у своїй країні так само природньо, як дихати.

  Отже можливо настав час для СКУ опікуватися й Українцями в самій Україні?

  Бо очільники України теперішні є українські лише за назвою, а за суттю типові вихованці совєцької ментальної групи, читай московської.

  Тому усі кроки, які владою Януковича зроблено і ймовірно ще робитимуться, то кроки на відновлення й закріпленя панівного становища всього московського в Україні.

  Така політика, якщо їй не протидіяти, призведе до втрати Незалежності України й підпорядкування самих українців під владу московських правителів.

  Отже ми Українці в Україні маємо тут надії на СКУ.

 2. було би дуже добре, якби Президент України схотів би ще почути й думку Українського народу всередині України.

 3. так і не так. СКУ – це стара діаспорська організація, одна з багатьох, але з влучною назвою, яка свого часу зробила багато для досягнення незалежності України. Моя претензія до СКУ, що вони так акцентували увагу на незалежності і зовсім не сказали українцям правду про капіталізм і його наслідки для непідготовленої до нього України. Вони ж виросли в тому капіталізмі-кабалізмі. Коли українці в 90тих роках і до того виборювали свободу для України, то ніхто не задумувався, а що ж далі. Хто тоді питався, а що далі в сенсі соціально-політичного устрою. Головним тобі було Слава Україні! А далі прийшло воно, велике і конструбате: ліберальна економіка, яка як хижак шукала ринки збуту для завалених дурними товарами фабрик на Заході. Шукався ринок. Банки шукали тих, хто пизичатиме гроші і втягнеться в боргову кабалу. Захоплення шиком Заходу через мильні опери американського виробництва збили людей в Україні з пантелику. Народ повалив на Захід. Правдами і неправдами. Незалежність вибороли, але забули вибороти свою систему, чи хоча б її відсутність, але в рамках прийнятливого. І почало Україну шатати туди-сюди. Національна ідеологія не може замінити соціально-економічну і політичну матрицю. Вона може її тільки скріпити. А поки не має такого єднання, то всі заклики на українську тотожність залишаться закликами. Тому і маю претензію до старших панів з СКУ, чому вони беруться за всю діаспору (СКУ – це лиш частина закордонного українства), чому спочатку не порадяться дійсно зі всією діасорою, особливо четвертою хвилею, на рахунок співпраці з Україною? Чому не має глобальної мобілізіції в світовій діаспорі? Є в основному культурні події. Є не бачу інтелектуального обміну. Керівництво СКУ як весільні генерали всюди їздять, всім радять. А чи мають вони на це право? На мою думку сучасна ситуація в діаспорі українців світу потребує перегляду, становлення нових структур, інформаційного обміну між всіми хвилями міграції. А найкраще було б прислухатися до тих, хто виріс в Україні і знає її зсередини. Діти українських емігрантів сорокових (СКУ) – це добре, але є ще ті, автентичні, хто боровся за незалежність в Україні і кого болить так само. Багато хто з них вже в діаспорі.Та хто їх слухає? Чому? Тому що є весільні генерали. Діаспорі теж треба мінятися як і українцям. І думати про національну ідею і національну економіку. Капіталізм не має ідеології. Капіталізм – це грошовий шабаш тих, хто накрав і зубожіння тих, хто до цього не здатний. Капіталізм – це завуальований, загорнутий в гарну обгортку шабаш. Проста людина в ньому не має шансів. Мораль капіталізм не цікавить, бо він є аморальним. Він потребує лише правильний піар. Над цим працюють його медіа. Знати це все і при цьому говорити тільки про чистоту національною ідеї є зухвальством. Діаспора має дати Україні теоретиків і практиків, які внесуть український варіант розвитку країни, а можливо і такий, що його запозичать інші. На щастя українцям ще притаманний здоровий глузд, якого на Заході випіарили.
  Мені бракує в СКУ модерності, прогресивності і критичності до самих себе. Бракує їм здорового глузду. Тому ставити питання про їх надкоординаційність є помилковим.
  Я не розумію, чому вони взагалі поїхали до Януковича. Невже не ясно, що це за президент. Йому їх меморандум- …… Це одно, що принести лисиці курку, щоб ознайомилася.
  Нам всім треба припинити ідеалізувати тих, кого ми зблизька не бачимо. І вірити у власні сили! І будувати національну автентичну свою соціально-політичну систему. Треба придумати свою теорію, українську, а над нею зробити патент “українська тотожна сутністна матриця, в центрі якої стоїть людина, а не прибуток людини”.

 4. Ольга, можливо діаспора дійсно могла краше допомогти інформаційно з адаптацією до нових реалій,.. В принципі зараз деякі волотери з останньої хвилі це намагаються робити, наприклад http://vent-de-la-mer.livejournal.com має певно декілька сотен тематичних статей на своємо персональному журналі і на спеціально створеному http://quebec-ua.livejournal.com Ви таке мали на увазі? Тоді Ваше питання це лише частина одного великого питання про інформаційну спроможність українських організацій. Що стосується “рівня комунікацій” то тут потрібно зауважити, що стара діаспора не могла собі уявити до якого рівня українці стали совками. Вони і досить не можуть цього уявити, більшого того, на моє переконання, СКУ і не повинно адаптуватися під цю реальність, пост радянські люди мають самі робити якісь відчутні зусилля зі своєї сторони.

  Те, що СКУ зустрілося з президентом це цивілізований крок, це данина часу і його новим традиціям. Тому в головному можна сказати, що СКУ робить все правильно. А в деталях, я наприклад не розумію деяких речей, які поставлені на зустрічи з президентом України. Особисто я вважаю, що більший акцент потрібно було робити на питаннях повязаних з ризиком маргіналізації українства, свободою слова, свободою комунікацій, порушення прав людини відносно українців в Росії, реальні приклади червоного реваншизму, українофобії, і менший на таких важко виправних тактичних питаннях, як по флоту, наприклад. Можливо так воно і було на зустрічи, але в цьому звіті все записано однією сухою строкою. На таку зустріч СКУ було б непагано взяти талановитого, професійного блогера… журналіста з УП наприклад, але це вже тактичні питання.

 5. Погоджуюся з Вами в деяких речах. Особливо, що стосується наявності діаспорських журналістів на зустрічах. УП тут мало допоможе. У нас в діаспорі сотні видань і дуже гарних журналістів. СКУ хоч і має свою інформаційну службу, але вибачте, вона мені чомусь теж нагадує совок. Совки – це не лише ті люди, що виховувались в совєтській системі, але і ті, які поглинуті системою, які втратили здоровий глузд, живинку. Тому я розглядаю деяких діячів з заходу, як своєрідних совків, або я б їх назвала “капків”. Їх послання сухі, їх дії і слова не піднімають більше духа народу, від них чомусь нудить.
  Це трагедія любої довго існуючої системи, що виробляє свої кліше і штампові висловлювання, дії. Це як слухати заїджену платівку…
  Те, що пропонує команда Януковича є абсурдом, але новим чи радще старим-новим. Спрацьовує еффект новизни і запаморочує здоровий глузд. Нам би з діаспори вдарити чимось новим…Для цього треба не боятися нового. Для цього треба більше спілкуватись, з”їжджатись, робити форуми…Одним словом рухатись. Взагалі цим всім мав би зайнятись СКУ, але він більше сконцентрований сам на собі. Діаспорська публіка, особливо сучасна, потребує динамічнішу надструктуру, з сучасними методами комунікаційного зв”язку, з оновленими представницькими “генералами” і демократичними підходами і т.д. Тоді до нас прислухатимуться.А поки “капок”.:-)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s