“У роботі конференції будуть опрацьовуватися питання стратегії та моделі співпраці України і діаспори”


23 червня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької розпочав роботу III Міжнародний конгрес української діаспори – «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє».

Ініціатором заходу традиційно є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”. До участі в конгресі зголосилися понад 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України.

Привітання учасникам та гостям конгресу надіслав Президент України Віктор Янукович. У вітальній телеграмі, яка надійшла на третій годині роботи конгресу від президента зокрема зазначено: “Нова українська влада налаштована на діалог, на відкритість, на пошук національної злагоди у ставленні до найважливіших, найскладніших проблем. На часі не протистояння, яке підриває авторитет України в світі, а вироблення в процесі діалогу спільної позиції та її реалізації. Як гарант суверенності вибору українським народом свого шляху розвитку я подаю руку кожному побратимові за кордоном, налаштованому конструктивно в ставленні до нашої держави. Українська держава буде всіляко сприяти налагодженню тісної взаємодії українців усього світу зі своєю історичною Батьківщиною. Така взаємодія водночас має бути прагматичною, націленою на досягнення спільної мети”.

Заступник голови ОДА Ліляна Гримська привітала учасників конгресу від імені віце-прем’єр-міністра Володимира Семиноженка та голови ОДА Василя Горбаля, зазначивши, що на сучасному етапі національні інтереси України вимагають налагодження ефективної співпраці органів державної влади, громадських організацій з діаспорою, зміцнення її потенціалу та залучення до реалізації завдань національного розвитку України. Привітав учасників Конгресу також і мер Львова Андрій Садовий. Вітання надіслав голова Харківської ОДА Михайло Добкін.

Участь у конгресі беруть визначні діячі Світового Українства: Евген Чолій – президент Світового Конгресу Українців, Ярослава Хортяні – голова Європейського Союзу Українців, Марія Шкамбара – голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, Терезія Яценюк – голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду “Open Ukraine” та інші.

У роботі конференції будуть опрацьовуватися питання стратегії та моделі співпраці України і діаспори; збереження національної ідентичності українця у сучасному зарубіжжі; новітніх явищ світового українства в контексті східної діаспори та нової хвилі еміграції; вищих українознавчих студій та українських культурних центрів зарубіжжя; освіти українського зарубіжжя; місця і ролі ЗМІ діаспори у просуванні і захисті українських національних інтересів у міжнародній спільноті; церкви як центру збереження та формування духовності українця за кордоном.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s