Що публікується на сайтах українських церков Німеччини


Доктор наук Валерій Жураховський,

український православний парафіянин

Рупор злоби або чому на сайті Німецького деканату УПЦ-КП вже два роки поспіль фактично не з’являються публікації духовного змісту.

В Німеччині активно діють чотири українські конфесії, і кожна з них має свій сайт. Тож подивимось, що там публікується.

Сайт Греко-католицької Церкви http://www.ugkk.de розповідає про історію даної парафії, про щорічну парафіяльну прощу, про спільне богослужіння з іншомовними римо-католицькими парафіями тощо.

На сайті Української Православної Церкви Константинопольського патріархату http://www.ukrainische-orthodoxe-kirche.de розповідається про святкування Паски в новому приміщенні, про Великоднє послання Вселенського Патріарха Варфоломія тощо.

Сайт Української Автокефальної Православної Церкви http://www.domivka.de/ починається з відео про інтронізацію Першого Патріарха УАПЦ Мстислава. Далі розповідається про історію даної парафії, дається фоторепортаж про святкування Паски 2010 року тощо.

І лише на сайті Німецького деканату УПЦ-КП http://www.ukrainian-church.de панує зовсім інша атмосфера. Відразу ж за невиразною заміткою про святкування Великодня йде безрадісна стаття з похмурою фотографією

під назвою “Хто замурував двері до церкви?”, у якій автори нарікають на відмову в церковному приміщенні, що її Німецький деканат отримав від Грецької Православної Церкви Константинопольського патріархату. Стаття буквально рясніє такими виразами, як “міжконфесійна ненависть”, “збочені неєвангельські штампи”, “католицька церква налічує у світі біля 1-го мільярду своїх віруючих… чи вони усі підуть у пекло?” тощо.

Далі йде стаття “Чи християни так поступають?”, нашпигована виразами типу “агресія”, “безбожні наклепи”, “провокації”, “нехристиянські дії з боку представників української автокефальної церкви”, “націоналістично екстремістські організації та організації деструктивного типу”, “церква як платформа для розповсюджування ворожнечах ідей”, “церковні злочинці” і навіть “архієпископ УАПЦ, легітимність якого є досить сумнівною”.

Далі йде стаття “Єврей – чи християнин?” з підзаголовком “Як живе єврей як підпільний християнин – або християнин як підпільний єврей у Німеччині?”. Про цю людиноненависницьку статтю вже сповіщалось в нашій замітці “Горезвісна 5-а графа, тепер вже від УПЦ-КП”. Тож не будемо повторюватись, а наведемо лише оцінку, дану авторам статті Правлінням високоавторитетного Кельнського Форуму імені відомого правозахисника Льва Копелева: „Gott sei Dank gehören solche Menschen hier zu einer absoluten Randgruppe und können sich einer breiten gesellschaftlichen Ächtung sicher sein“ або у вільному українському перекладі: “Слава Богові, у нашому середовищі такі люди становлять абсолютний виняток і можуть бути певними щодо бойкоту по відношенню до них з боку широкої громадськості”.

Нарешті йде ще стаття “Якої ж юрисдикції парафія в м. Целле?”, у якій робиться спроба грубо підім’яти одну фактично незалежну німецько-українську парафію “Святого Архистратига Михаїла” Української Православної Церкви Київського Патріархату. Для цього робляться неодноразові посилання на листи патріарха Філарета, який нібито волюнтаристські підпорядкував цю парафію Німецькому деканату. Дуже характерною і показовою є, однак, та обставина, що ці розпорядження Філарета реально не виконуються. Значить, існує така вагома причина, яка набагато сильніша за його прямі розпорядження. А причиною цією є, як можна здогадатись, ніщо інше, як висока, нездоланна ступінь огиди і відрази.

Тепер вже можна дати однозначну відповідь на поставлене в підзаголовку запитання – чому на сайті Німецького деканату УПЦ-КП вже два роки поспіль фактично не з’являються публікації духовного змісту? Тому, що духовним отцям деканату просто нема коли займатися духовними справами. Уся їхня увага цілком зосереджена на веденні одночасно декількох затяжних словесних війн відразу на багатьох фронтах. Отак-от і сталося, що церковний сайт, покликаний бути джерелом духовності і любові, насправді перетворився на рупор злоби і ненависті.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s