“Звернення підтримане одноголосно учасниками Віча, котре відбулося в м. Мюнхен”


Акція протесту українців Європи проти антиукраїнської політики нової влади

Мюнхен, 23.05.10 р.

О 10 год. відправили Святкову Службу Божу в намірі за Україну і просвітлення Святим Духом українських політиків та українського народу.

Після Святкової Літургії українці зібралися на майдані біля Хреста та памятника жертв Голодомору 32-33 рр. На народне віче. В акції взяли участь близько 150 осіб. Віче формувалось у супроводі пісні «Не спи моя рідна земля, прокинься моя Україно» (гурт «Мандри»). Віче почалось о 11:30 год. за місцевим часом із молитви «За Україну», яка знана також під назвою «Боже Великий Єдиний, нам Україну хвали». Опісля було виголошено представниками громадської організації «Об‘єднання українських жінок в Німеччині» коротку доповідь про діяльність Уряду та Президента України за час їхнього правління та представлено сучасну ситуацію в Україні, що склалася. Наступним кроком ще раз повідомили присутніх на віче про всеєвропейську акцію українців та про мету та ціль віче, та місця їхнього проведеня. Після цього представник СУСНу, громадянинка України, та представник етнічних українців зачитали Звернення віче до Президента, Верховної Ради та Премєр-міністра України, за яке проголосували всі присутні одноголосно. По голосуванню Звернення віче зразу передали присутнім представникам Генерального консульства України в Мюнхені.

Віче закінчили Державним гімном України. Опісля лунала українська пісня («Надія є», гурту Мad Heads), присутні довго не розходились, обмінювались думками. Захід тривав 35 хв.

Президенту України В.Януковичу

Голові Верховної Ради України В.Литвину

Прем’єр-міністру України М.Азарову

ЗВЕРНЕННЯ

Методи правління та провальна політика нової української влади ставлять під сумнів існування України як незалежної держави.

За три місяці президентства В.Януковича практично вся влада зосередилася в одних руках. Не сприйняття цієї політики половиною виборців ігнорується. Новий Президент всупереч своїм передвиборчим обіцянкам навіть не намагається стати Президентом всієї України.

Швидко і віроломно впроваджується політика, яку неможливо назвати політикою національних інтересів.

 • Обмін практично довічного перебування бази ЧФ РФ на тимчасові примарні знижки на газ, запланована передача Росії контролю над українськими газогонами і державною компанією “Нафтогаз України” та контрольних пакетів акцій найбільш дохідних українських підприємств в найближчий час перетворять Україну на придаток до російської економіки. Ця економічна анексія з боку Росії не має нічого спільного з дружбою між народами-сусідами.
 • Консолідація влади шляхом створення парламентської більшості на незаконній індивідуальній основі, закритість процесу прийняття найважливіших державних рішень, фактичне підпорядкування всіх судів (включно з Конституційним) та всієї правоохоронної системи одній політичній партії стає на заваді розвиткові громадянського суспільства та демократії. Спостерігаються випадки кримінального переслідування політичних опонентів. Свобода слова в Україні згортається, а загрози для журналістів – зростають. При новій владі практично припинилися критичні матеріали про Президента. Винятком є деякі інтернет видання, але їхній вплив на громадську думку є обмеженим. Тому загроза позбавлення політичної незалежності України, повернення до ідей різних союзів чи наддержавних утворень стає як ніколи реальною.
 • Призначення Д. Табачника міністром науки і освіти, переписування шкільних підручників і, нарешті, встановлення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі – викличні кроки на знищення всього українського в гуманітарній сфері. Український уряд перетворився на ретранслятор ідей найбільш одіозних україноненависників. Кульмінацією стали останні заяви президента Януковича в ПАРЕ щодо Голодомору не як геноциду українців, а як трагедії Радянського Союзу.

Сьогодні загроза незалежності України велика як ніколи раніше. Ці дії можуть спричинити повне знищення української держави, громадянського суспільства і культури.

Ми, громадяни України та етнічні українці, перебуваючи далеко від рідної землі, залишаємося частиною українського народу і не залишимося осторонь суспільних процесів, які відбуваються в ньому.

Ми, учасники загальноєвропейського Віча, висловлюємо наш рішучий протест проти антиукраїнських дій Президента, Уряду та Верховної Ради України!

Закликаємо Президента та уряд України на чолі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим відмовитися від дій, які можуть стати незворотними та непоправними для майбутнього української нації!

Ми, представники української спільноти Європи, зібравшись на всеєвропейську акцію протесту, вимагаємо:

 1. Негайно припинити порушення Конституції та законів України президентом, прем’єр-міністром та Верховною Радою України.
 2. Оскаржити в належному порядку в Конституційному суді та денонсувати прийняту незаконними методами Угоду про пролонгацію базування Російського Чорноморського флоту на території України на 25 років. Угода про продовження перебування збройних сил чужої держави на території України прямо суперечить Основному Закону країни, у статті 17 якої говориться про те, що «На території України не допускається розташування іноземних військових баз».
 3. Офіційно спростувати політично провокаційну заяву президента України в Страсбурзі щодо Голодомору 1932-33 рр. Голодомор був геноцидом українського народу, що визнано законодавством України та ще двома десятками країн світу і міжнародними організаціями.
 4. Припинити всі дії щодо поглинання стратегічних об’єктів української економічної інфраструктури Росією, чи будь-якою іншою країною.
 5. Припинити згортання свободи слова в Україні, яка протягом останніх років була зразковою країною на пострадянському просторі у цьому питанні. Не допускати кримінального переслідування політичних опонентів.
 6. Забезпечити безумовне виконання Статті 10 Конституції України щодо державної мови у всіх галузях життя в Україні. Не допустити викривлення української історії.
 7. Розпочати та проводити реформування судової системи, економіки, системи охорони здоров’я, соціальної сфери, що забезпечило б гідне життя громадянам України.

Звернення підтримане одноголосно учасниками Віча, котре відбулося в м. Мюнхен на площі біля української домівки (Schönstr. 55), 23 травня 2010 року.


2 thoughts on ““Звернення підтримане одноголосно учасниками Віча, котре відбулося в м. Мюнхен””

 1. “Не дамо згасити свічу пам’яті”

  Дивіться сюди: http://www.zaxid.net/newsua/2010/5/28/133426/

  Німеччини в переліку немає. Що, пані Млош з “георгієвською стрічкою” вірна ідеям комунізму???

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s