“стурбованість українців Європи…”


Діаспора Європи прокинула

ся для політичний виступів разом (див. внизу). Берлінська громада поки спить. За виключенням дистанційного підписування різних петицій Центральна Спілка Українців Німеччини з осідком в Берліні в особі Людмили Млош так і не спромоглася розбудити берлінську громаду українців Берліна до акцій.  Тож спостерігаємо поки, що відбувається в інших містах. В Мюнхені: http://sistern.multiply.com/photos/album/27. За посиланнями http://www.youtube.com/watch?v=16Tsiwzj2lw, http://www.youtube.com/watch?v=Pzd70uEvOwg, http://www.youtube.com/watch?v=WR-pjeA2u40 можна довідатись про віче в Варшаві. А УНІАН зробив підбірку акцій діаспори в Європі.

ред.
Українці Європи вимагають від влади дотримання Конституції (фото)

Брюссель. 24 травня. УНІАН. 23 травня українці, що живуть в країнах ЄС, провели віче за дотримання Конституції України та проти антиукраїнських кроків української влади.

Про це власному кореспонденту УНІАН в Брюсселі повідомив голова Християнського товариства українців Італії Олесь ГОРОДЕЦЬКИЙ.

За його інформацією, цей загальноєвропейський захід ініціювали Християнське Товариство Українців Італії, Громадянська Ініціатива громадян України у Польщі, Спілка Українців в Португалії та Українська громада в Іспанії. До проведення акції активно долучився Європейський конгрес Українців, що об’єднує українські організації в 23 країнах Європи.

”Вибір дати віча був не випадковим. Власне, на Зелені свята  в 1979 році, під час свого першого візиту до Польщі Папа Римський Іван Павло ІІ молився про зіслання Святого Духа на цю країну, поневолену комунізмом. Ця подія вважається початком глобальних змін у Центрально-Східній Європі”, – зазначається у повідомленні, текст якого передано УНІАН.

Головна мета віча – донести до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України позицію українців Європи щодо останніх кроків влади, а також озвучити її широкій громадськості країн проживання.

“Всеєвропейське віче є  громадською ініціативою українських громад Європи і не має жодного відношення до політичних партій в Україні», – наголошується у повідомленні.

Приводом до скликання віча стала стурбованість українців Європи останніми діями влади в економічній, політичній та гуманітарній сферах.

На прохання громад в українських церквах різних конфесій відбулися Богослужіння за Україну та за просвітлення Святим Духом української влади і народу.

О другій половині дня в Мюнхені, Римі, Лісабоні, Афінах, Варшаві, Флоренції, Мадриді, Таллінні та інших великих містах Європи відбулися народні віча. Це була перша скоорднинована протестна акція українців за кордоном, яка одночасно відбувалась у такій кількості міст.

Учасники акції також схвалили спільне звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра.

“Методи правління та провальна політика нової української влади ставлять під сумнів існування України як незалежної держави. За три місяці президентства В.Януковича практично вся влада зосередилася в одних руках. Не сприйняття цієї політики половиною виборців ігнорується. Новий Президент всупереч своїм передвиборчим обіцянкам навіть не намагається стати Президентом всієї України», – написано у зверненні.

Українці Європи, зокрема, зазначили, що неможливо назвати політикою національних інтересів ті дії, які здійснюються новою українською владою, і, зокрема, обмін продовження термінів перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі на “примарні” знижки на газ, консолідація влади і створення парламентської більшості “на незаконній індивідуальній основі”, випадки кримінального переслідування політичних опонентів, згортання свободи слова, призначення міністром освіти та науки Дмитра ТАБАЧНИКА, а також встановлення у Запоріжжі пам’ятника Йосипу Сталіну.

“Сьогодні загроза незалежності України велика як ніколи раніше. Ці дії можуть спричинити повне знищення української держави, громадянського суспільства і культури.

Ми, громадяни України та етнічні українці , перебуваючи далеко від рідної землі, залишаємося частиною українського народу і не залишимося осторонь суспільних процесів, які відбуваються в ньому”, – написано у зверненні.

Українці, що проживають в Європі, висловили свій протест антиукраїнським діям влади та вимагають припинити порушення Конституції та законів України Президентом, прем’єр-міністром та Верховною Радою, оскаржити в Конституційному суді та денонсувати угоду з Росією про продовження термінів перебування Чорноморського флоту на 25 років, офіційно спростувати заяву Президента Віктора ЯНУКОВИЧА в Парламентській Асамблеї Ради Європи про те, що Голодомор 1932-1933 років не може вважатися геноцидом українського народу, припинити всі дії щодо поглинання стратегічних об’єктів української економіки Росією чи будь-якою іншою країною.

Українці Європи також вимагають припинити згортання свободи слова в Україні, не допускати кримінального переслідування політичних опонентів, забезпечити виконання статті 10 Конституції України щодо державної мови в усіх галузях життя України, розпочати та проводити реформи судової системи, економіки, системи охорони здоров’я, соціальної сфери.

Так пройшло віче у столиці Греції Афінах.
Співробітник українського посольства в Греції знімає учасників акції протесту на відеокамеру.
Учасники акції протесту в Римі.
Учасники акції протесту в Римі.
Учасники акції протесту в Мадриді.
Учасники акції протесту в Мадриді.
Віче проти порушень Конституції у Таллінні.

Фото надані учасниками та організаторами віче.

постiйна адреса статтi:
http://eunews.unian.net/ukr/detail/193634

One thought on ““стурбованість українців Європи…””

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s