Політика “умиротворення”


19 травня, 2010 року. Аскольд С. Лозинський

Російське грання мязами в Грузії в серпні 2008 року і зовсім недавнє, хоча й більш дипломатичне, встановлення лакейського правління в Україні, привернуло увагу міжнародної спільноти. Тим не менше, була реакція потурання, з невеликим проявом обурення і без протесту. Звязок, між Радянського виробництва та Росією відновленого літака з майже 100 польськими лідерами та цією російською демонстрацією сили до цих пір є не визначений.

Ще більше невідомо , як Кремль керує внутрішньою тактикою проти етнічних громад у Росії, порушуючи засадничі людські та національні права. Росія ніколи не виявляла великої любови до не російського населення, але останні кроки стали нахабно ворожими, при відсутності протесту з боку міжнародних структур , в яких Росія є членом.

Очевидно посмілівшав, Путін і Медведєв, незалежно від порядку, взялися за українців в Росії. За словами провідників Українських громадських організацій у Росії, починаючи з 2004 року українська культура в Росії відчуває надмірний тиск, особливо в Москві, Санкт-Петербурзі, Сургуті, Воронежі, Уфі. Бібліотека української літератури в Москві була очищена від “Українських націоналістів”; Український освітній центр в середній школі № 3124 в Москві зачинився. Російське Міністерство юстиції провело аудит і припинило діяльність провідної української федеральної структури- Федеральної Національно-Культурної Автономії Українців в Росії. Директива міністерства спиралася на скаргу третьої особи, в якій стверджувалося наступне:

В. Семененко, що представляє українські неурядові організації в Росії від імені Федеральної Національно-Культурної Автономії Українців в Росія (ФНКА УР), регулярно бере участь у заходах, організованих іноземними неурядовими структурами – “Українською Всесвітньою Координаційною Радою”(УВКР),”Світовим Конгресом Українців”(СКУ) в “питаннях, що стосуються української нації”. Лідери цих організацій, діють з позиції націоналізму і сепаратизму … активність їх, і Семененка, … спрямована на пропаганду прославляння українського народу… мета ФНКА УР — дискредитувати поточну діяльність і політичний курс Росії на’єднання націй і в своїй діяльності становить небезпеку для існуючого конституційного ладу…

Ці твердження є визиваючі навіть для Росії, оскільки вони явно суперечать міжнародним нормам цивілізованого суспільства щодо діяльності етнічних меншин, право на свободу асоціацій і зборів. УВКР є офіційно зареєстрована в Україні і СКУ є офіційно зареєстрованим у Канаді. Українське співтовариство шукало судового захисту. Тим не менше, на 12 травня 2010 Тверський районний суд в Москві підтримав позицію міністерства юстиції і підтвердив ліквідацію з посиланням на три порушення:

29 жовтня 2009 В. Семененко від української громади взяв участь в публічному заході “Радіо Свобода” … 11-12 листопада 2009 співголови В. Бабенко і В. Семененко, організували і провели в Москві міжнародну навчально-практичну конференцію під назвою “Історія, стан і перспективи розвитку Україністики в Росії “… 26 листопада 2009 року В. Семененко представляв ФНКА УР і головував на заході, присвяченому “жертвам Голодомору і вбивствам українців у 30-х років”, який був організований на підтримку та вшанування пам’яті жертв, з “вічним вогнем” і документально-художньою виставкою “Голодомор 1932-33 років- геноцид українського народу», яка відкрилася у Києві 25 листопада 2009.

Російський закон «Про громадські об’єднання» передбачає:

Стаття 42. Призупинення діяльності громадських об’єднань
Якщо громадське об’єднання порушує Конституцію Росії, або законодавство Росії, і якщо воно вчиняє дії, що суперечать статутним цілям, орган федеральної державної реєстрації або його відповідний територіальний орган або Генеральний прокурор Російської Федерації або відповідний прокурор, підлеглий йому, повинні виступити з доповіддю на вище зазначенні порушення до керівного органу цього об’єднання і встановити термін часу для їх усунення. Якщо ці порушення не будуть усунуті у встановлений термін часу, орган чи посадова особа, який (яка) зробила відповідне подання, має право припинити порядок діяльності громадського об’єднання на термін до 6 місяців. Рішення про призупинення діяльності громадського об’єднання може бути оскаржене до суду, суд розглядає заяву про його ліквідацію або заборону його діяльності.
Стаття 43. Наслідки припинення діяльності громадського об’єднання
Якщо діяльність громадського об’єднання припинена, його права як засновника засобу масової інформації повинні бути також припинені, і це повинно бути забороною організовувати і проводити вечірки, мітинги, демонстрації і ходи, пікетування та інші види масових дій або публічних заходів…

Неймовірно, але, здається Російський закон безвстидно підтримує заходи, вжиті міністерством і судом. Тим не менше, навіть з таким чинним законодавством, Росія залишається шановним постійним членом Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, членом Ради Європи і першим доповнення до того, що колись було G7. Що робитиме західний демократичний світ, щодо Росії сьогодні?

Давно тому, у травні 1945 року делегація української громади (Українського Конгресового Комітету Америки) в Сполучених Штатах зустрілася з Д.К. Пулом, молодшим співробітником зі зв’язків з громадськістю, делегації Сполучених Штатів на Сан-Франциську конференцію. Делегація УККА відзначила, що Сполучені Штати були чемпіоном пригноблених народів і вони можуть бути впевненні в американському офіційному інтересі у справі української незалежності. Пан Пул відповів, що відношення американського народу до всіх, хто відчуває себе пригнобленими чітко встановлено в історії. Разом з тим одначе, він відзначив, що необхідно перш за все виробити доброзичливе співіснування з СССР і ні що не повинно заважати цій роботі. На жаль, практично нічого не було зроблено за майже півстоліття, щоби заважити цьому. Можна тільки молитися, що сьогодні ми живемо в іншому світі.


Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s