“Людина, може, хоче здоров’я поправити чи повернутися на батьківщину. Політики тут немає””


‘Регіони’: звільнення послів – неполітичні
http://www.bbc.co.uk

Олесь Коношевич

Бі-Бі-Сі, Київ

Представники Партії регіонів не вбачають політичного підґрунтя у звільненні Віктором Януковичем низки послів України у зарубіжних державах, хоча і згоджуються, що деякі з них не відповідали зовнішньополітичному курсу нової влади. Тим часом опозиція вбачає у дипломатичній рокіровці прагнення влади повністю підпорядкувати собі сфери впливу, як у внутрішній, так і зовнішній політиці.

Звільнення послів, хоча і вважається закономірною практикою у зв’язку із зміною президентів, все ж, на думку експертів, викликає певні запитання.

Приміром, тепер вже екс посол України в США Олег Шампур. Він висувався тодішнім президентом Віктором Ющенком на крісло МЗС і був активним прихильником вступу України до НАТО, називаючи ставлення Росії до приєднання України до НАТО проблемою самої Росії.

“Зміна курсу”

Екс-міністр закордонних справ, колишній голова Генеральної Асамблеї ООН Геннадій Удовенко сказав Бі-Бі-Сі, що заміна послів є не лише плановою ротацією, а й зумовлена зміною зовнішньополітичного курсу.

“Думаю, що зараз радикально переглядається зовнішньополітичний курс щодо євроатлантичної інтеграції. Будуть корегуватися в тому числі й наші структури внутрішні, зарубіжні, які пов’язані безпосередньо з НАТО”, – каже він.

Відомі також висловлювання колишнього представника України в НАТО Ігоря Сагача, який сказав, що чим краще розвиваються взаємини України з альянсом, тим активнішою стає кампанія протидії євроатлантичним прагненням України. Він звертав увагу на заяви деяких російських депутатів щодо неможливості вступу України до НАТО.

Геннадій Удовенко вважає, що в нинішній ситуації можлива взагалі ліквідація представництва України при НАТО. “Тепер, очевидно, не буде представництва України при НАТО, – каже він. – Але ми будемо продовжувати активну співпрацю з НАТО, як і НАТО з нами. Головне, я думаю, що нинішній курс України і президента України щодо НАТО… Надто багато там зітхнули з полегшенням, тому що Україну вже можна було б двадцять разів в НАТО прийняти, якби не позиція окремих членів НАТО – та ж Німеччина, Франція. Для того, щоб вступити Україні в НАТО, потрібна згода Росії”.

“Політики немає”

“Це загальна ротація у зв’язку з закінченням повноважень. Це ж велика кількість послів, тому я не бачу тут жодного політичного підтексту. У першу чергу питання доцільності і якості роботи”

Вадим Колісниченко

Представники влади не вбачають жодної політики і намагань політичних переслідувань у кроках щодо заміни послів.

Член фракції ПР Вадим Колісниченко сказав Бі-Бі-Сі, що деякі дипломати не відповідають політичним вимогам нової влади. “Це загальна ротація у зв’язку з закінченням повноважень. Це ж велика кількість послів, тому я не бачу тут жодного політичного підтексту. У першу чергу питання доцільності і якості роботи. І, може, там ще питання особистого бажання послів, тому що він сам же не може себе звільнити. Людина, може, хоче здоров’я поправити чи повернутися на батьківщину. Політики тут немає”.

Проте представники опозиційного блоку БЮТ переконані, що заміна послів здійснюється в рамках монополізації владою внутрішніх і зовнішніх ділянок політики.

Член фракції БЮТ Володимир Полохало сказав Бі-Бі-Сі: “Безумовно, є політичний і геополітичний підтекст. Це посли, які відображали прагнення якщо не колишнього президента, то в усякому разі самі були зорієнтовані на входження України до європейського простору, багато зробили для того, щоб Україна інтегрувалася в різні європейські структури, незалежно від того, наскільки вона була послідовною з боку колишнього президента”.

На думку Володимира Полохала, замість звільнених послів “на ці посади потраплять люди з іншими орієнтаціями, іншим дипломатичним і геополітичним світоглядом. Я не виключаю, що це будуть непрофесійні дипломати, а саме ті люди, які зробили внесок у передвиборчу кампанію нинішнього президента Віктора Януковича”.

Володимир Полохало переконаний, що всі звільнення і призначення мають регіонально-український характер і здійснюються в інтересах ПР. Хоча регіонали заявляють про виключно професійні якості осіб, які враховуються при кадрових перестановках.Advertisements

4 thoughts on ““Людина, може, хоче здоров’я поправити чи повернутися на батьківщину. Політики тут немає””

  1. Замість поперти Зарудну, вони – Шампура. Відать, і на рускам заґаваріт, фрау..?

  2. наше посольство ніколи не приховувало,що гаваріт по-руськи. Людської мови не вписано в вимоги працівників державних представництв. У Франкфурті, наприклад, взагалі не має української в списку мов *див. сторінку консульських установ на сайті посольства.

  3. Ууу…. то я відстаю від дипломатичного прогресу!

  4. нарешті стає зрозумілим, чому від початку з нашим посольством було так важко співпрацювати. Підводне каміння давало себе знати, нарешті вийшло на поверхню. Тепер можна зітхнути і думку не гадати. все стало на свої місця.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s