“Це, власне, і стало поштовхом для об’єднання українців в Німеччині…”


Прес-служба ВО “Свобода”

Російська церква рейдерством і залякуванням перешкоджає відкриттю Української Церкви у НімеччиніУ Франкфурті-на-Майні відкриття Української Православної Церкви Київського Патріархату було брутально зірване представниками РПЦ (МП) та РПЦ (за кордоном).

Відкривати Українську Православну Церкву Київського Патріархату українська громада за сприяння німецького осередку прихильників “Свободи” в Німеччині запланувала на неділю 14 березня 2010 року. Проте відкриття церкви навмисне зірвали. Про це повідомив голова осередку прихильників Всеукраїнського об’єднання “Свобода” у Німеччині Олексій Ємельяненко.

До відкриття церкви українська громада готувалися декілька місяців. Провели установчі збори громади УПЦ КП у Франкфурті-на-Майні, а також переговори з німецькими державними міжконфесійними організаціями. Під час переговорів українська громада у Франкфурті-на-Майні оголосила про своє існування, в тому числі про свої наміри розпочинати регулярні Богослужіння. Після тривалого процесу пошуку церкви (адже своєї немає), громада отримала пропозицію від провідного грецького священнослужителя у Німеччині о.Атенагора. Він радо запропонував відкрити регулярні Богослужіння у малій капеллі Грецької Православної Церкви у Франкфурті. Порозумінню сприяло, зокрема, і те, що свого часу Грецька Православна Церква була точнісінько у такому ж міжконфесійному становищі, як і УПЦ КП нині. Важливо додати, що о.Атенагор попередньо узгодив свою пропозицію із регіональним бішофом ГПЦ в Гесені.

Після узгодження днів Богослужіння між священиками, українська громада Франкфурту з радістю запрошувала на відкриття церкви друзів та знайомих. Про відкриття церкви навіть дали об’яву в місцевій газеті та розповсюдили інформацію серед населення.

Проте 12 квітня 2010 року голові осередку прихильників Всеукраїнського об’єднання “Свобода” в Німеччині Олексію Ємельяненку зателефонував о.Атенагор. Він повідомив, що на нього чиниться тиск з боку Російської православної церкви МП та Російської православної церкви за кордоном. Він також повідомив про розмову з Митрополитом ГПЦ у Німеччині. За його словами Митрополит Російської Православної церкви за кордоном (у Німеччині) Марк, заручившись підтримкою РПЦ МП, висунув ультиматум Митрополиту Грецької Православної церкви у Німеччині з приводу надання приміщення УПЦ КП. Олексій Ємельяненко стверджує, що про ці події була також проінформована канцелярія Константинопольського Патріарха. Фактом залишається й те, що, отримавши ультиматуми від РПЦ МП та РПЦ за кордоном та не отримавши належної підтримки у Константинопольського Патріарха, ГПЦ мусила заборонити о.Атенагору співпрацювати з українською громадою.

Підґрунтя перебігу дій з боку Російської Православної церкви не здивувало. Олексій Ємельяненко додав, що й громада була готова до її втручання. Досвід Німецького Деканату УПЦ КП має декілька випадків, коли через ворожу принциповість РПЦ (МП та закордонної) у Кельні та у Дюссельдорфі в українських громад були відібрані діючі церкви. Очевидно, що подібним речами Російська Православна церква займається і в Україні.

Богослужіння у неділю, 14 березня 2010 року не відбулося. “Це, власне, і стало поштовхом для об’єднання українців в Німеччині та для продовження спільного пошук церкви для богослужінь, а також приміщення для зборів української громади в Німеччині”, – додав Олексій Ємельяненко.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s