“для України є звичайно важливим і корисним досвід Німеччини”


Українці пишуть закон у Німеччині
Українські експерти зацікавилися німецьким досвідом і вирішили доопрацювати закон про доступ до публічної інформації безпосередньо в Німеччині. Для цього в Бонн вирушила делегація на чолі з депутатом Андрієм Шевченком.

Україні бракує закону про доступ до публічної інформації, заявляє директор Центру політико-правових реформ Мар’яна Демкова. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила в першому читанні і тепер його треба ще доопрацювати. За словами експерта, поки що ж інформація в органах влади неправомірно обмежується, накладаються обмежувальні грифи.

Демкова звертає увагу й на дуже довгий термін розгляду інформаційних запитів, через що інформація втрачає свою актуальність. «Відсутня також відповідальність за безпідставну відмову органів влади у наданні інформації. Це все впливає на непрозору політику органів держвлади і місцевого самоврядування» – каже директор Центру політико-правових реформ.

Корисний німецький досвід

Саме цей центр спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва й організували тижневий візит українських експертів до Німеччини. Демкова так пояснює, чому для такої роботи обрали ФРН: «У Німеччині процес розроблення, підготовки закону про свободу інформації тривав довго. Закон було важко впровадити. І тут якраз для України є звичайно важливим і корисним досвід Німеччини – які труднощі стояли на шляху в розробці, імплементації законопроекту, виконання закону на практиці».

Учасниками робочої групи з розробки Закону є представники громадських  організацій, зокрема таких медійних, як Інститут медіа-права, Асоціація медіа-юристів, Інститут масової інформації. До складу делегації увійшли й представники Харківської правозахисної групи, Центру політико-правових реформ. До Німеччини їдуть й працівники Мінюсту, СБУ і юридичного управління Верховної Ради України. Лідером робочої групи є народний депутат Андрій Шевченко.

Насичена програма

Під час візиту до Німеччини українці зустрічатимуться з Федеральним уповноваженим з питань захисту  персональних даних та свободи інформації, відвідають міністерство економіки, яке опікується питаннями телекомунікації, зустрінуться з німецькими колегами, фахівцями у впровадженні федерального закону про свободу інформації в Німеччині.

Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Володимир Медяний

19.04.2010 — Deutsche Welle

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s