Великоднє послання


Великоднє послання Апостольських Екзархів Франції, Німеччини та Адміністратора Апостольського Екзархату у Великобританії та Апостольських Візитаторів в Італії, Іспанії і Ірландії.

Всечесному духовенству, преподобному чернецтву і Боголюбовим вірним – мир у Господі і наше Архієрейське благословення!

Христос Воскрес!

Дорогі Брати і Сестри!

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував! Великодня пісня, яку співаємо й повторяємо багато разів.

У своїй віковій мудрості Церква заохочує нас співати оцей великодній тропар, щоб правда про Христове воскресіння глибоко запала в наше християнське серце. Бо воскресіння Ісуса Христа є основою й фундаментом усього того, в що ми віримо. Властиво, воно є основою всього Божого об’явлення, основою всього, що записане у святих Писаннях.

Без воскресіння все стає марнотою. Ось тому Апостол Павло твердить: “Коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, марна й віра ваша.” (1 Кор 15:14) Якщо Христос не воскрес – все марне, все порожнє! Якщо Христос не воскрес, всі інші правди віри втрачають зміст й не мають ніякого значення.

Але, на щастя, Апостол нас запевняє: “Христос же ж таки справді воскрес із мертвих, первісток померлих” (І Кор. 15:20). Павло повторює те, що ангел жінкам сказав: “Нема його тут, бо він воскрес, як він сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав”, – подає євангеліст Матей (28:5), а євангеліст Лука записав: “Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес” (24:5-6). Так само й третій євангеліст Марко: “Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розп’ятого. Він воскрес, його нема тут. Ось місце, де його були поклали” (16:6).

Маємо такі незаперечні докази й свідчення. Тому-то знову й знову співаємо: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував!», щоб ми, які живемо сьогодні, дві тисячі років після цього, як воно сталося, усвідомили, зрозуміли й ввійшли в цю знаменну подію. Бо ж Христове воскресіння не було лише якимсь минущим епізодом в історії спасіння. Він воскрес і він живий сьогодні та прославлений. Бо правдою є: “Ісус Христос учора й сьогодні – той самий на віки!”(Євр. 13:8).

Справді, на Великдень святкуємо празник празників і торжество торжеств. Великдень – Великий день, Знаменний день, Найважливіший день, бо Христос своєю смертю смерть подолав. Перемогло життя, а не смерть!

Через гріх Адама рід людський попав під закон смерті, закон гріха. Христове ж воскресіння усе те лихо направило. Своєю смертю він смерть переміг, смерть подолав, смерть потоптав!

Правда, всі ми мусимо колись умерти, але смерть не є кінцем усього. Бо так як Христос воскрес, і ми колись всі воскреснемо. Тим-то іронізує св. Павло: “Де твоя, смерте, перемога! Де твоє, смерте, жало?… смерть поглинута перемогою”! (1 Кор. 15:55)

Оправданий, отже, наш спів і наша радість: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував!».

Співаючи разом оцю переможну пісню, ділимося між собою тією правдою, тією радістю, що Христос своєю смертю смерть переміг і подолав.

Про Христа Ісуса справдилися усі пророцтва, включно з тим, що він сам про себе прорік: “Оце ми йдемо в Єрусалим і Син Чоловічий буде виданий первосвященикам та книжникам, і засудять його на смерть, і видадуть його поганам, і насміхатимуться з нього, плюватимуть на нього, бичуватимуть його й уб’ють його, він же по трьох днях воскресне”. (Лк. 10:33-34). Сьогодні, на Великдень, ми стаємо свідками здійснення останньої частини цих слів: “Він же по трьох днях воскресне!”

“Христос бо справді воскрес із мертвих, первісток померлих”. І саме це його відрізняє від усіх інших людей. Вийшов він із гробу живий, прославлений, всемогутній… “Дана мені всяка влада на небі і на землі», – заявив він. (Мт. 28:16)

Ми віримо йому, віримо у його Євангелію, віримо в те все, що він навчав. Віримо, що і ми колись воскреснемо так як і він воскрес. Віримо в безсмертну Божу Любов: “Так бо Бог полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним”. (Іван 3:16)

Цією правдою і цією радістю ділимося між собою, ділимося з цілою Україною, з усіма нашими братами і сестрами, з цілим українсь¬ким народом. Господній ангел нас запевняє: “Не жахайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розп’ятого, Він воскрес…”

Єпископ МИХАЇЛ

Апостольський Екзарх для українців-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенелюксу

Єпископ ПЕТРО

Апостольський Екзарх для українців-католиків у Німеччині й Скандинавії

Єпископ ГЛІБ

Апостольський Адміністратор Екзархату для українців-католиків у Великій Британії та Апостольський Візитатор для українців-католиків в Ірландії

Єпископ ДІОНІСІЙ

Апостольський Візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії.

Дано при кафедральних собораху Парижі, Мюнхені, Лондоні й Римі дня 14 березня 2010 року в Четверту Неділю Великого Посту.

Великдень 2010 року Христос Воскрес!

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

Порядок богослужінь Страсного тижня та

Великодня 2010 року Божого

Капелла Kolpinghaus, Waiblingerstr. 27 (Bad Cannstatt), 70372, Stuttgart

Святий Великий Четвер, 1 квітня, 18.30

Служба Страстей з читанням 12 Євангелій

Свята Велика П’ятниця, 2 квітня, 18.30

Вечірня Великої П’ятниці з виносом Святої Плащаниці

Світлий праздник Воскресіння, 4 квітня

9.30. Воскресна Утреня

10.00. Урочиста Пасхальна Свята Літургія

Після Літургії – посвячення пасок

Світлий понеділок, 5 квітня, 10.00.

Свята Літургія

Світлий вівторок, 21 квітня, 18.30.

Свята Літургія

У суботу 10 квітня

у Центрі Католицької парафії Святого Ульріха

(StuttgartFasanenhof, Delpweg, 12)

відбудеться традиційна “Писанка

15.00. Свята Літургія

16.00. Спільна трапеза – “Свячене”

Парафіяльна рада має честь запросити Вас з родиною на наше традиційне українське свято.

Щиро запрошуємо всіх на Божественну Літургію,

що відбувається кожної неділі о 10 годині ранку

в капелі Kolpinghaus

1

ВІСНИК

ПАРАФІЇ

СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО

Священик Роман Врущак

Hans-Neuffer-Weg 6, 70597 Stuttgart tel. 0711-766645

Mobil. 0171- 8885802

www.razom.de o.roman@razom.de

4 квітня 2010 року Божого

ПРАЗНИК

ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ

Пасха – від смерті бо до життя і від землі до небес,

Христос Бог нас перевів, –

перемоги пісню співаємо!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s