У німецьких школах вивчатимуть українську мову


З нового навчального року у загальноосвітніх школах Німеччині може з’явитися новий предмет – українська мова та література. З такою пропозицію виступив Комітет захисту мов національних меншин ФРН.

«У Німеччині легально мешкають сотні тисяч вихідців з України, – заявив голова комітету Вальтер Браун в інтерв’ю газеті «Дойче шпрахе». – Якщо додати до них переселенців та нелегалів, то йдеться про майже мільйон людей, діти яких не мають можливості вивчати в школі свою рідну мову». За його словами, це є порушенням норм міжнародного права – зокрема Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин.

Запросити вчителів з України

Браун закликав уряд ФРН розробити концепцію запровадження у школах Німеччини нового предмета – української мови та літератури. Такий предмет може викладатися не в усіх школах, а в тих містах, де проживають особливо багато українців, наприклад, у Берліні, Мюнхені та Бонн-Бойлі.

Оскільки вчителів української в Німеччині дуже мало, Комітет захисту мов національних меншин пропонує запросити 20 тисяч педагогів-мовників з Україні, як це свого часу було зроблено з фахівцями в комп’ютерній галузі. «Від такого кроку виграють обидві країни», – каже Браун.

Він нагадав, що через два роки багато німців збираються вирушити до України на чемпіонат Європи з футболу. «Зважаючи на те, що українці не дуже добре володіють німецькою та англійською, німцям варто вже зараз почати вивчати українську», – пропонує голова неурядової організації.

Позитивна реакція Берліна

У міністерстві освіти та науки Німеччини схвально відгукнулися на ініціативу Комітету захисту мов національних меншин ФРН. Речник міністерства в Берліні сказав, що уроки української можуть з’явитися в німецьких школах уже з початку нового навчального року. За його словами, підручники уряд ФРН готовий закупити в Україні.

Усім, хто дочитав це повідомлення до кінця – сьогодні 1 квітня!

Автор: Роман Гончаренко

Редактор: Леся Юрченко

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5417887,00.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s