Аншлаг “Гудаків” в Берліні


Гурт "Гудаки" і Берліні, 21.03.201024.03.2010 на першому каналі українського радіо в програмі новин ( слухати радіо в інтернеті за посиланням http://www.nrcu.gov.ua/index.php?id=306) в 17 год. і  в повторі в 22 год. за українським часом (16.00 і 21.00 за німецьким) можна послухати репортаж про виступ фольклорного гурту “Гудаки” в Берліні.
ред.
Автор: Ольга Самборська. Фото: автора.

Фольклорний гурт „Гудаки” з села Нижнє Селище Закарпатської області приїхав до Берліна вперше. Година виступу гурту завершилася нестихаючими оваціями. Музикантам довелося грати ще й наступну годину. А прийшли на концерт в переважній більшості німці. Концерт проходив 21 березня 2010 року в приміщені архітектурної пам’ятки “Бальний зал з дзеркалами”. Затерті часом дзеркала притягують до себе тих, хто шукає екзотику. Нею і став гурт “Гудаки” для берлінців.

Автентичний спів і одяг закарпатців зачарував звиклу до мікрофонів і сценічного шику публіку. Природній спів солісток, віртуоз-скрипаль і акторське мистецтво музикантів розгорнули перед публікою живу виставу музики і голосу. Одна німецька глядачка поділилась: “ Я навіть чомусь плакала під час концерту. Такої сильної і одночас радісної музики я ще не чула.”

Керівник колективу Юрген Крефтнер – австрієць. Багато років тому він закохався в Україну. За покликом серця приїхав жити в Карпати. Сам музикант, він згуртував навколо себе сільських музик. Так розпочалися “Гудаки”. Щорічно вони приїздять на гастролі в Європу. “Такого прийому ми відверто не чекали”, – сказав він після концерту.

Вперше побував на “Гудаках” і відомий український поет Сергій Жадан, який саме перебуває в Берліні. Задоволений концертом, він зауважив: “Тут зовсім інша культура слухання, аніж в Україні. В нас слухають фольклор лише на фестивалях. А тут бачиш, насЗадоволена німецька публіка під час концерту "Гудаків", Берлін, 21.03.2010кільки самодостатньою є ця музика в звичайному залі.”

Так в розрізі різних культур і сприйнять відкривається краса української сільської музики. А з нею – потік радості і любові, яких так потребує міська публіка. Особливо за кордоном.


5 thoughts on “Аншлаг “Гудаків” в Берліні

 1. Дуже добра та приємна для українця новина. Вона надихає та дає снаги для подальшої роботи задля відродження нашого українського мовного та культурного середовища в Україні.

  А насправді успіхи українського мистецтва співу та гра музик вже не вперше викливають овації европейського слухача.

  Таке захоплення Европа вже переживала під час гастролей української республіканської капели під керівництвом О. Кошиця у 1919-1924 роках столицями Европи, а потім і обох Америк.

  Дуже тішить, що попри всі незгоди наше українськуе мистецтво не вмерло, а живе.

  Шкода, що красу і велич нашої культури та мови бачать більшою мірою народи Европи, ніж ми самі в Україні.

  Бо нас дуже довго привчали зневажати своє рідне українське…

  І такі художні колективи є нам запорука й поміч у нашому духовному, національному відродженні.

 2. Що тут скажеш…Грандіозний колектив! Це справжнє народне мистецтво, що йде від душі, від серця виконавців.Такому в консерваторії на навчишся…Тому воно й нами – глядачами чи слухачами – сприймається серцем.Радий, що є такий колектив.Дай Боже вам всім здоров”я та щастя. Дуже вдячний за можливість скачати диск.Сподіваюсь на те, що і в подальшому буде така можливість.

 3. це йде глибоко зі століть, від наших вільно дихаючих предків, історію яких ми погано знаємо. Якщо заглибитись в коріння, попорпатись в історії кельтів, порівняти наші культури, то можна багато для себе відкрити. Гудаки взяли цю правильну ноту.

 4. молодци гудаки ,так тримати и файно виступати.закарпутя з вами

 5. Приємно знати, що далеко закордоном цінують українську автентичну музику! Гудаки – яскравий зразок досконалої культури нещасної України! Вірю у те, що музиканти ще прославлять не тільик у Європі!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s