Про книги, Лейпциг і Україну


Сьогодні 23.03.2010 на першому каналі українського радіо в програмі новин ( слухати радіо в інтернеті за посиланням http://www.nrcu.gov.ua/index.php?id=306) в 17 год. і 22 год. за українським часом (16.00 і 21.00 за німецьким) можна послухати репортаж про книжкову виставку в Лейпцигу.

Ольга Самборська

У німецькому місті Лейпцигу відбулася традиційна книжкова виставка, яка зібрала книговидавців з усього світу. Українську літературу на виставці представляли німецькі видавництва.

Книжки, видавництва, літературні читання — це все складові міжнародної книжкової виставки в Лейпцигу. Організатори мали на меті показати цікавинки видавництв і познайомити з новими авторами. Учасники і гості виставки виявляли, зокрема, зацікавлення і до літератури східноєвропейських країн. Цього року приділили увагу Балканському регіону. Боснія і Герцеговина, приміром, була присутня вперше. В той же час українського стенду не було.

Лише один раз українські видавці отримали можливість безкоштовної участі у виставці. Це було на хвилі популярності України після подій помаранчевої революції. Організацією стенду тоді займався львівський Форум видавців. Олександра Коваль, президент Форуму, повідомила, що участь України у виставці не фінансується державою. А самим покривати витрати складно.

А поки багатство української літератури до європейської публіки  доносили місцеві книговидавці. Видавництво “Сюркамп” запросило на літературні читання українського поета і прозаїка Сергія Жадана. Його книги, видані цим видавництвом, досить популярні в Німеччині. Сам автор зазначив, що літературна сцена вже зголодніла на нові українські імена. Він пошкодував, що не зміг приїхати сюди молодий український письменник Отар Довженко. Незабаром на книжковому ринку з’явиться перекладена на німецьку мову його повість “Квітослава”.

Берлінське видавництво “Восток” працює з українськими публіцистами.

Петер Франк (справа) і Ольга Самборська (зліва) під час розмови про українську тематику в виданням "Востоку", Лейпциг, 21.03.2010

Петер Франк (справа) і Ольга Самборська (зліва) під час розмови про українську тематику в видавництві "Восток", Лейпциг, 21.03.2010

Його директор Петер Франк сказав: “Шкода, що України немає серед нас. Відвідувачі нашого стенду цікавляться нею все більше і більше”.

Організатори виставки завжди раді вітати українських літераторів та видавців. Справа лише за фінансуванням. А також за бажанням українців бути в центрі літературних подій.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s