“Мовою він оволодів за півроку на курсах у Києві”


Студентські будні: «Німці завжди щось критикують, а українці більш релаксовані»

Автор: Євген Тейзе

http://www.dw-world.de

У Німеччині навчається декілька тисяч українців. А німецькі студенти в Україні – рідкість. Одним з таких «екзотів» є Джонатан Віддер. Він навчається на магістерській програмі з соціології у Києво-Могилянській Академії.

«Джонні», як називають його друзі та однокурсники, саме завершує свій перший семестр в Україні. Отримавши у Берліні ступінь бакалавра, хотів продовжити навчання в Україні, де у нього багато друзів. Дослухавшись до численних порад, вирішив вступати до «могилянки». Під час вступу 27-річний німець здивував викладачів своїми знаннями української. Мовою він оволодів за півроку на курсах у Києві. «Університет мені взагалі подобається. Я в цілому позитивно здивований. Найбільша частина викладачів професійно компетентні. Семінарські групи маленькі, і навіть на лекціях буває присутні лише 20 людей. У нас у Німеччині трапляється, що і 200. Тому тут ця невелика кількість людей створює хорошу атмосферу навчання. І можна ефективно і безпосередньо спілкуватися, вести академічні дискусії», – порівнює Джонатан.

Єдине, що не подобається студенту – система триместрів, яка діє в академії. За словами Джонатана, надто часто доводиться писати тести і складати іспити, отже залишається мало часу на самостійну наукову роботу. Однак цю проблему в університеті вже побачили і незабаром обіцяють перейти на семестри.

«В українських викладачів краще з почуттям гумору»

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  “Забагато обов´язкових курсів” На дозвіллі нудьгувати теж не доводиться, каже німець. Вільний час він проводить так само, як і в Німеччині – часто ходить у кіно або на пиво з друзями. Джонні дуже подобається більш спокійне, практичне ставлення українців до навчання, а також стосунки між студентами і викладачами у «могилянці». «Німецькі студенти, особливо політологи, більш критичні. Вони завжди щось критикують, особливо викладачів. Тут, мені здається, майже ніхто відкрито не критикує викладачів. У Німеччині викладачі не знають майже жодного студента. Тут викладач має трохи більше значення. Оскільки групи менші й усі один одного знають. Через це і тепла атмосфера. Що мене особливо вражає – те, що викладачі, навіть дуже серйозні, мають набагато більше почуття гумору. І буває, що все заняття можуть просміятися. У Німеччині такого не буває», – зізнається студент.

Серед недоліків Джонатан називає те, що в Україні погане наповнення бібліотек науковою літературою. Ще одна проблема: Джонні не розуміє російської. Але коли доводиться працювати з російськомовними текстами, німцю допомагають однокурсники.

«Погано, що студенти не мають вибору»

Оголошень багато. Але залишатись на роботу в Україні Джонатан поки не плануєBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Оголошень багато. Але залишатись на роботу в Україні Джонатан поки не планує Як би не подобалося Джонатану навчатися в Україні, він зізнається: повністю вищу освіту він би в цій країні не отримував. Найбільшу перевагу німецької вищої освіти він вбачає у значно більших можливостях вибору окремих курсів в рамках навчальної програми. Натомість в Україні майже всі курси є обов’язковими, нарікає німець. Але поєднання освіти у Німеччині і в Україні він називає цілком вдалим експериментом. Найголовніше для нього – досвід. «Я півроку навчався в Чехії, проходив практику у Парижі і думаю, що найкраще – це отримувати багато досвіду і бачити багато боків світу чи принаймні різних університетів»,  – каже Джонатан.

Найцінніший досвід життя в Україні, зауважує Джонні, знайомство з іншими життєвими реаліями, з іншим менталітетом. В українцях він дуже цінує почуття гумору і вміння веселитися. “Німецькі студенти-політологи або соціологи постійно дискутують про те, як змінити світ на краще. Українські студенти на все дивляться простіше. Вони більш релаксовані”, – порівнює Джонатан Віддер.
Реадктор: Леся Юрченко

Advertisements

2 thoughts on ““Мовою він оволодів за півроку на курсах у Києві”

  1. Ха, Могилянка! Це ВНЗ світового рівня. Я здивуюся якщо дізнаюся, що Євген єдиний іноземний студент Могілянки.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s