Януковичі серед нас


Януковичі серед нас

Вже стало звичним і навіть тривіальним, що януковичі живуть здебільшого на півдні і сході України. Тож тим паче дивно і прикро, що вони, виявляється, зустрічаються і в нашій діаспорі, іноді доволі успішно маскуючись під нібито українців.

Одним з ключових напрямів антиукраїнських планів теперішнього президента Януковича є наступ на державну українську мову у формі офіційного введення спочатку хоча б регіональної двомовності. Мовляв, для блага тамтешнього населення. В резонанс йому вже декілька років поспіль діє і священик Німецького деканату УПЦ-КП Володимир Чайка, який з відома та за підтримки свого шефа протопресвітера Пауля Ехінґера штучно розколов до того часу 10 років єдину і спільну українську громаду в місті Кельні на дві парафії – окремо україномовну і окремо російськомовну (див., наприклад http://www.ukrainian-church.de/russisch/index.html). Мовляв, для блага російськомовних українських прихожан, бо ж вони, бідолахи, майже не розуміють української, дарма що мають українські паспорти.

Збереглася об’ява священика Володимира Чайки, в якій він прямо заявляє про те, що ним особисто створена, як там сказано, «Русская Православная Церковь Киевского Патриархата». Ну, чим не янукович? Стовідсотковий янукович, хоча і в рясі.

Замітку підготував доктор фізико-математичних наук Валерій Жураховський з міста Кельна

4 thoughts on “Януковичі серед нас”

  1. Дуже шкода, що проблема двомовності торкнулася і церкви, яка б насправді сама мала бути оплотом миру в діаспорі. Вже давно українці в українській громаді Німеччини штучно поділені на російськомовних і україномовних.Російськомовність як наслідок колоніального минулого України – це данність, яку україномовний українець бачить і хоче з цим робити, а російськомовний не бачить і не хоче з цим нічого робити. Але питання залишається: як задоволинити ту і іншу сторону без взаємних образ і нападок?

  2. Вважаю за необхідне зауважити, що автор нажаль не враховує історичних фактів та, виходячи з його аргументів, не розуміється у церковній термінології.

    Подібні некомпетентні випади мають на меті спровокувати ворожнечу серед українців. І Януковичі тут ні до чого. Ця спроба змішування “гіркого з твердим” є дуже невдалою і недалекобачною, пане Журахівський.

  3. Стаття починається глибокодумно полiтично, а закiнчується звинуваченнями. Чиїсь приватнi iнтереси. Чи варто таке взагалi друкувати? Куди дивиться редакцiя?

  4. У в діаспорі українців Німеччини спостерігається цікавий феномен: в Берліні сваряться жінки, в на південному-заході країни – чоловіки. Редакція поки спостерігає і толерує поки цю дискусію, бо людям потрібно виговоритись, викласти свої думки, поділитись аргументами. Згідно редакційної політики редакція не завжди поділяє думки своїх авторів, але завжди підтримує спробу викласти позицію. Якщо ця позиція викладена нездало, то на це вкажуть коментатори постів. Для нас важливий форум між українціями, в процесі якого люди би мали дійти до якоїсь згоди. Але спочатку треба випустити пар, що накопичувався роками. Редакція сподіваається, що в дискутантів вистачить духу побачити себе збоку і заради іміджу нашої діаспори прийти до інтелегентного рішення з приводу влаштування церковних громад в Німеччині. На жаль, в багатьої місцях саме церкви є не єдиним місцем зустрічі українців. Тому цьому треба приділяти увагу. Якщо далі дискусія виходитиме за межі порядності, то ми її закриємо.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s