“тут прийнято розмовляти німецькою”


26.02.2010

http://www.unian.net/ukr/news/news-364769.html

Німеччина розпочала кампанію з популяризації німецької мови

Міністр закордонних справ Німеччини і віце-канцлер Гідо ВЕСТЕРВЕЛЛЕ оголосив про початок кампанії “Німецька – мова ідей” (“Deutsch – Sprache der Ideen”), направленої на популяризацію німецької мови за кордоном і зміцнення її міжнародного статусу. Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на Stern.

Стурбованість німецької влади викликає той факт, що з 2005 року число іноземців, що вивчають німецьку мову, скоротилося на 2,5 мільйона осіб: з 17 мільйонів до 14,5 мільйона. Як наголошується на сайті МЗС, нова програма повинна зробити вивчення німецької привабливим. За їх даними, падіння популярності спостерігається навіть у країнах східної Європи, де після об`єднання Німеччини німецька вважалася основною іноземною мовою. Зараз найбільше число людей, що вивчають німецьку – в цілому 2,3 мільйона осіб – припадає на Польщу і Росію.

Крім того, незадоволення Берліна викликає той факт, що у владних структурах ЄС німецька мова всупереч офіційно заявленій мовній рівноправності використовується значно рідше, ніж англійська або французька, а частка урядовців Єврокомісії, які знають німецьку мову, становить менш як 20 відсотків.

У кількісному плані носії німецької мови є однією з найчисленніших груп в ЄС – з 500 мільйонів жителів блоку від народження нею говорять 100 мільйонів осіб. Як іноземна мова німецька поступається лише англійській. У решті-решт, Німеччина лежить у самому центр ЄС і забезпечує 20 відсотків надходжень до європейського бюджету. Сам Г.ВЕСТЕРВЕЛЛЕ неодноразово висловлювався на підтримку німецької мови. Широкий резонанс викликала його відмова відповідати журналісту BBC, який звернувся до нього англійською.

“Ми тут у Німеччині, – відповів Г.ВЕСТЕРВЕЛЛЕ. – Прошу вас правильно мене зрозуміти. У Великій Британії, зрозуміло, людина говорить англійською, так само у Німеччині: тут прийнято розмовляти німецькою”.

“Я не для того як міністр закордонних справ виділяю щороку 300 мільйонів євро на розвиток і підтримку німецької мови за кордоном, щоб потім у себе в домі відмовлятися від німецької мови”, – додав Г.ВЕСТЕРВЕЛЛЕ.

2 thoughts on ““тут прийнято розмовляти німецькою””

  1. Дивно.
    Чомусь ніхто не коментує і не називає ВЕСТЕРВЕЛЛЕ «расистом». Може це тому, що його прізвище – не Фаріон і він займає трохи вищу посаду ніж викладач львівського вузу?
    … Та й мова йде про мову німецьку, а не якусь українську?..

  2. Вестервелле має свої проблеми з висловлюваннями. Нещодавно тут по ньому теж добре проїхались за аррогантні висловлювання в бік “бідних”. Але він поки не допустився того, до чого дійшла Фаріон. Я є тут і такі як вона. Їх і називають расистами, а за розпалювання міжнаціональної ворожнечі можна і за грати загреміти.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s