“Він шкодує, що повернувся з еміграції і готується виїхати знову.”


До Німеччини Іван Марчук явно не збирається. Цей “центр” чомусь старано оминається багатьма художниками. Може тому, що художник боїться: “Скоро художники не будуть мати де пейзажі малювати..” А шкода, бо нашій громаді не завадило інтелегентних і цікавих обистостей. Зважаючи на реакцію Івана Марчука, можна припустити, що Україну залишить кагорта тих, кому януковичізм, як і колись кучмізм, стане нестерпним. Теж шкода. Час роздумів і тут, і там. Але за кордоном почуття відрази до “вибраного” (купленого) Президента не зникає. Воно навпаки посилюється на фоні цивілізованої країни.  Час роздумів і тут, і там.
ред.
10.02.2010 21:38

Найвідоміший український художник сучасності Іван Марчук, 73 роки, розчарований результатом президентських виборів. Він шкодує, що повернувся з еміграції і готується виїхати знову.

“Голосувати за Юлію Тимошенко я мав три причини, – каже художник кореспондентові Gazeta.ua. – Юлія давала надію для людей, і не тільки тих, хто стояв на Майдані. Вона могла прекрасно презентувати українців у світі. І ще – рятувала від безнадії, від болота, в яке ми зараз погрянули”.

Задуматися про нову еміграцію Івана Марчука змусили результати виборів.

“Глянув – і руки опустилися. Три дні нічого не малюю – депресія, нема перспективи. Таке зі мною було в совєтські часи, поки не виїхав. Знаєте, із задоволенням виїхав би разом зі своїми картинами. Розумію, який дурний, що сюди приїхав! Повертатимуся на Захід малювати картини. У Польщу чи Чехію. А якщо доберуся до Австралії – то прощай, Україно! Своїм вибором ми осоромилися на весь світ.

Тих, хто проголосував “проти всіх”, художник не розуміє.

“Ті, хто не підтримував на виборах жодного кандидата, проявили абсолютну громадянську безвідповідальність. Серед інтелігенції таких більшість. Є там прошарок, який можна назвати ні риба

ні мясо. Абсолютно безхребетні, шукають, за ким піти, щоби з голоду не згинути, бо ж незаможні. А є й такі, кому нічого більше не треба. Мають принципи, знають, чого потребує країна. Такі мають думати не для себе, а для держави. Їм має бути соромно, бо навколо люди плачуть, гинуть і пропадають. Серед високих людей у владі є багато людей больних. Не хворих, а больних. І їхня чорна зависть зробила такий результат у другому турі. Через цю болячку Україна ніколи не матиме поступу. Влада робить найглупішу країну. Як нема книг, нема пісень, нема фільмів – то владі не потрібна культура взагалі!

Марчук каже, що чітко бачить перспективи України за президента Януковича.

“Можу розписати перспективу на квадратні кілометри. Скоро художники не будуть мати де пейзажі малювати- вся країна буде вся окутана дротом, з собаками і автоматчиками. Усе поділять на феодальні князівства. Якщо Янукович введе російську мову, він розділить Україну надвоє – на ворогуючі сторони. У плані економіки якщо зможе щось зробити, дати людям більше – то добре. Але то таке… Люди боятимуться лягати спати і вставати зранку. Не буде атмосфери доброзичливості, шани до людини”, – каже він.


У британському рейтингу “100 геніїв сучасності”, який уклала міжнародна консалтингова компанія Creators Synectics, Іван Марчук позаторік посів 72-е місце.

Народився в селі Москалівка Лановецького району на Тернопільщині. Широке визнання митця здобув за кордоном: 1989-го емігрував до Австралії, потім жив у Канаді і США. У Київ повернувся 2001-го, вже у статусі заслуженого художника, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

3 thoughts on ““Він шкодує, що повернувся з еміграції і готується виїхати знову.””

  1. про політику або добре або ніяк.

  2. можна сказати в деякому розумінні так – або ж на ладан дихає

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s