“Представники німецької делегації підкреслювали важливість розвитку взаємин між Україною і ФРН”


http://www.ccu.gov.ua

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01003, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

Повідомлення для преси

Секретаріат КСУ і науковці ФКС Німеччини обмінялися фаховим досвідом

У Конституційному Суді України 14-15 грудня перебувала делегація наукових співробітників Федерального Конституційного Суду Німеччини. У складі гостей були представники німецького фонду Міжнародного правового співробітництва, експерти-правники, які працюють у різних структурних підрозділах і на консультативних посадах у ФКС ФРН.

Під час перебування в Києві зарубіжні науковці ознайомилися зі структурою і засадами діяльності КСУ, взяли участь у насичених тематичних дискусіях з українськими колегами. Українські і німецькі фахівці поділилися теоретичним і практичним досвідом з різноманітних питань діяльності органів конституційного судочинства.

Плідний обмін думками і напрацюваннями відбувся на  семінарі з практичних питань роботи експертних служб та наукових консультантів КСУ і ФКС ФРН. Співробітники КСУ поінформували зарубіжних колег про завдання і функції підрозділів правової експертизи, принципи організації інформаційно-аналітичної роботи в Секретаріаті Суду. Жвавий обмін взаємокорисною інформацією тривав під час обговорення питань конституційного і конституційно-процесуального права, практики проваджень за конституційними зверненнями громадян, методики підготовки текстів рішень і ухвал та з інших важливих аспектів забезпечення конституційного процесу.

Особливу увагу гості приділили роботі структурних підрозділів Секретаріату КСУ, аналогів яких у ФКС Німеччини немає. Зокрема вони детально цікавилися роботою Управління правової експертизи, до функцій якого входить попереднє вивчення конституційних подань і звернень на їх відповідність вимогам законодавства. Обговорювалися і принципи розподілу справ, наукові підходи до підготовки експертних висновків за конституційними поданнями, терміни розгляду подань і звернень, проблеми науково-аналітичної роботи в КСУ, окремі питання конституційної практики, правові позиції Суду тощо.

У ході дискусії гості звертали увагу, що в Німеччині надають великого значення науково-консультаційній допомозі суддям ФКС. Наприклад, зараз там працюють 65 наукових співробітників, кожному судді допомагають четверо штатних наукових консультантів. У КСУ ж за кожним суддею закріплений тільки один науковий консультант.

Представники німецької делегації підкреслювали важливість розвитку взаємин між Україною і ФРН на рівні наукових співробітників конституційних судів. Великий потенціал двостороннього партнерства відзначив представник Німецького фонду МПС Вольфрам Гертіг. За його словами, вже відбулося 10 наукових колоквіумів за участі українських і німецьких  конституціоналістів.

Підбиваючи підсумки візиту, німецькі фахівці високо оцінили науковий і практичний досвід, напрацьований в КСУ. Вони подякували українським колегам за цікаву і корисну дискусію та запросили їх до подальшої співпраці.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s