СБУ вивчає досвід розтаємничення архівів «Штазі»


Офіційна делегація Державного департаменту архівів Служби безпеки України наразі перебуває у Берліні, де вивчає досвід створення незалежної установи розтаємничення архівів спецслужби „Штазі”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це у Дніпропетровську повідомив голова Служби безпеки України Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО.

За його словами, СБУ наразі „переходить до можливого використання досвіду” Німеччини, де створено Федеральне відомство з архівів „Штазі” – незалежне і не підконтрольне правоохоронним органам та спецслужбам.

„Я точно знаю, що такий крок потрібний Україні. Мається на увазі, що архіви СБУ і Міністерства внутрішніх справ, служби зовнішньої розвідки та інших установ, які стосуються злочинів проти людства, мають бути остаточно відокремлені, систематизовані, вивчені, збережені і обов’язково оприлюднені згідно з законодавством України. Залишилося небагато – підтримка уряду у фінансуванні такої установи”, – заявив В НАЛИВАЙЧЕНКО.

http://www.unian.net/ukr/news/news-352776.html

5 thoughts on “СБУ вивчає досвід розтаємничення архівів «Штазі»”

 1. Особливо цікаво, що до цього примазалася установа, яку треба перевіряти на причетність до щкідливої діяльності КГБ-подібних інстанцій. Так між іншим,під приводом вивчення історії, щоб не примітили, вони приютили у себе
  http://www.mfa.gov.ua/germany/ua/news/detail/32313.htm. Хто буде проводити люстрацію в посольствах?
  Редакція “Хати скраю” намагалася добитись інтерв’ю у СБУ через Європеіше аустауш. Дарма. За численними званими обідами і секціями в німецьких організаціях, часу сказати слово українській громадській пресі не знайшлося.Штефані Шифер, організатор приїзду української делегації, запропонувала мені почекати у вівторок ввечері під посольством, поки вони там всі наїдяться, і тоді можливо буде нагода у гостей “Київських діалогів” вийти до мікрофону. Так десь після 20-ої.Звичайно, на морозі під дверима посольства чекати я відмовилась. Досить тих чекань в бункері посольства за консульськими питаннями. Добре, що хоч УНІАН підмітив, що СБУшники були в Берліні.

 2. Ольго, даремно Ви вірите в те, що СБУ чи Посольство колись почує голос української громадськості через громадянську пресу. Наше місце – на Мааданах та вулицях в мороз. А їхнє – за розкішними столами за наш нужденний кошт!

 3. Так дійсно було,але настають часи, коли “зализані” українці змушені будуть нести наслідки. Такий безповоротний розвиток цивілізації.Майдани рано чи пізно таки досягають своїх цілей. Вже не один “тронований” падав, хоч “в процесі” гордо ніс свою місію “особливого” (для самого себе). Коли “керівні” забуваються, збиваються з дороги і починають замість тих,для кого вони поставлені і ким вибрані, служити своїм інтересам, їх Бог ставить на місце.Я свято вірю саме в це! Як це Бог робить? З нашою допомогою.Нам тільки треба слухати голос правди від Нього і не зневірюватись в людських цінностях. Дивитись в розрізі історії і досвіду тих, хто був попереду нас.Громадське отупіння в діаспорі грає на руку тим, хто завдяки цьому почуває себе “в безпеці”. Тут можна використовувати старі схеми популізму і зверхності.Але ж ми в Європі. Поруч ходить нова генерація німців, яка свого часу сказала “ні” консервативним і лицемірним “батькам”. “Шестидесятники” відкинули старі схеми націанал-соціалістичного минулого,про яку замовчувалося в суспільстві, хоча і жилося за ними.Їм довелося кардинально поставитися до старшого покоління, яке несло брехню і прогнилі цінності. Натомість молоде покоління заявило про своє несприйняття ідеології покриття націонал-соціалізму і всіх наслідків її перебування в суспільстві.Це не означає, що суспільство тут очистилося від цієї зарази остаточно. Ні. Але у великій своїй частині німецьке суспільство очистилося від нашарування дикого консерватизму, псевдоцінностей і пробило стіну замовчування проблеми поколінь.
  А що ж у нас. Повна каша-малаша з цінностями і віруваннями. Ну не мають права старі соцкадри керувати далі! Тим більше в Європі. Поки українці не зрозуміють, що їм потрібно повністю міняти кадрову політику, включатиючи закордон, доти Україна сидітиме в болоті. Я можу навести тільки приклад з Німеччини. Довгий час німецькі бюрократичні установи для обслуговування громадян було джерелом критики: погане ставлення до людей, тяганина, неповага до виконання своїх обов”язків. Треба відмітити, що в основній своїй масі це були службовці допенсійного віку,з націонал-соціалістичним минулим і тягарем дотягування стажу. Нещадавно я помітила, як став поступово мінятись склад відповідних інстанцій. На зміну старим бюрократам прийшли молоді і приємні виконавці. Зразу змінилася атмосфера в громадських чекальнях і самих приймальнях. Вас приємно обслужать навчені цьому згідно нових методик незакомплексовані службовці. Вже звикла до наїздів як іноземка, мушу відзначити, що була приємно вражена привітним ставленням до своєї мігрантської персони. Так би хотілося бути враженим, побачивши молодих освіченних по-новому думаючих модерних розкутих працівників українських установ, якими керує по-сучасному думаюча особа. Особливо в посольствах!
  А поки цього не станеться, читатимемо в пресі щось на зразок цього
  протистояння http://www.day.kiev.ua/61978/

 4. Вірити – треба! Але сумно бачити, як на зміну старим прийшло виховане грантами і фондами – в дусі підстроювання під “типу європейські цінності” – молоде українство, яке втратило зв”язок із батьківшиною. Бо працюючи на Європу, не бачить національних інтересів “своєї” (хоча ніяка вона їм не своя, якщо вони на неї не працюють) держави.

 5. Очевидно, доведеться пройти той самий шлях, що і Європа: насититись всіма артефактами капіталізму і ринкової економіки, щоб пізніше зрозуміти, до якого спустошіння і морального зубожіння веде на консум-споживання орієнтованя Європа з її неоліберальною орієнтованою на задоволення всіх інстинктів економікою.
  Коли “Его” кожного підніметься до рівня неможливого, коли йому буде начхати на суспільство, на шкоду природі і клімату, на потреби тих, хто не дотягує до конкурентно встановлених вимог, тоді вже діти лицемірних встануть і скажуть: “Досить”. Колись Йошка Фішер мав сміливість сказати в Бундестазі: “Ви – аршлох, пане міністре!”, вдягнути кросівки на засідання шпіс-депутатів і виголосити в своїй промові все, що думає про керуючу еліту.Якби таку сміливість мав хоч хтось з колишніх активістів студенського руху і встав у Верховній Раді з відповідною промовою, зробив революцію в головах, то можна було б сподіватися на кардинальні зміни. А так, поки грають і вашим, і нашим. В Україні ще досі панує сліпе підпорядкування “батьківській волі” старих політиків, нездорова “повага” до старшого покоління, яке в своїй суті несе маразми. Молодь фактично не переживає ментального пубертету. Вона не може заявити про себе, як прогресивнішу складову суспільства. Причина: страх перед старшими. Я звичайно не агітую за неповагу до старших, але я проти сліпого слідування їх правилам і установкам. Вони ведуть на до регресу в світовій спільноті.Це особливо видно в діаспорі. Патріархальний підхід до стану справ, коли “патріарх” або “матріарх”(ша) своїм обмеженим мисленням в соціалізмі вирощеної ментальності пропонують себе на роль представників нації, держави, спільноти, громади. В результаті, формується відповідний імідж України, який не вписується в стан європейського сприйняття реальності. Тому і сміються над нами, тому і не сприймають серйозно. Берлінський студенський осередок тісно співпрацює з консервативним крилом діаспори. Парадокс!
  Якби молоді українці трохи роздивились навколо в Німеччині, як пульсує тут життя, про що говорять інтелектуали, які дискусії відбуваються в громадських колах замість того, щоб плутатись в спідницях бабусь, то користь би була від них Україні набагато більшою.А поки маємо, те що маємо.Знову хочеться вірити, що молодь зрозуміє, що їй потрібно пройти політичний пубертет, свою революцію.Кожна молода генерація проходить це. Сучасна, здається, розгубилася на зламі систем.Може це і тому, що як правило прогресивніша молодь стає проти набридлої системи.В нашому випадку, соціалізму ніби позбулись, а капіталізм ніби ще не пізнали, то не має проти чого вставати. Але для цього має молодий мозок працювати і не лише на заробляння грошей, а і на розвиток цивілізаації, частиною якою є.ЇЇ частиною є і Україна. Для чого Бог дав кожному совість? Щоб її продати?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s