Представники Ради Європи закликають Україну внести зміни до Закону про вибори Президента України


Сьогодні, 8 грудня у Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах відбулася зустріч співдоповідача Моніторингового Комітету ПАРЄ Ренати Вольвенд та представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні Аке Петерсона з Постійною делегацією Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Учасники зустрічі обговорили питання про розгляд Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України.

Зокрема, представники Ради Європи поцікавились, чому Верховна Рада України до цього часу не внесла зміни до виборчого законодавства, що випливають зі Спільного висновку Венеціанської комісії та ОБСЄ і чи є ще можливість прийняти відповідний закон.

У зв’язку з чим, народний депутат України Оксана Білозір проінформувала європейських колег, що прийняття закону, технічно, цілком можливе, водночас для цього необхідна політична воля двох найбільших фракцій парламенту – Партії регіонів та БЮТ. Саме ці політичні сили виступають проти відповідного законопроекту, оскільки кожна з них не буде визнавати результат виборів Президента України у разі перемоги кандидата від іншої сторони.

Зі свого боку, пані Рената Вольвенд закликала українських колег, які є членами ПАРЄ, звернутися до лідерів своїх фракцій та переконати їх у необхідності прийняття змін до Закону про вибори Президента України. Також, вона наголосила, що Рада Європи наполягатиме на необхідності внесення змін до законодавство про вибори Президента України, які б гарантували демократичне волевиявлення.

Звіт співдоповідача Моніторингового Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренати Вольвенд, за результатами її поїздки в Україну, буде заслуханий 17 грудня цього року на засіданні Моніторингового комітету в Парижі.

Прес-служба Оксани Білозір

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s