Білозір: Рада Європи може поставити під сумнів демократичність виборів Президента України


30.11.2009

http://bilozir.com

Народний депутат України, член Парламентської Асамблеї Ради Європи Оксана Білозір переконана, що у разі неприйняття Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України (реєстр. №5263-2) Парламентська Асамблея Ради Європи, а також інші міжнародні організації можуть поставити під сумнів чесність та прозорість президентських виборів, які відбудуться 17 січня 2010 року.

“Під час зустрічі українських депутатів з членами передвиборчої місії Спеціального комітету з питань спостереження за виборами Президента України, яка відбулася у Верховній Раді України, представників ПАРЄ найбільше цікавило питання: чому Верховна Рада до цього часу не внесла зміни до законодавства про вибори Президента України. Мова йде про такі позиції, як допуск до спостереження за ходом голосування спостерігачів від громадських організацій, обмеження можливостей для оскарження результатів виборів у разі фальсифікацій, а також участі в голосуванні за кордоном лише за умов перебування на консульському обліку”, – проінформувала Оксана Білозір.

Депутат також зауважила, що із заяв представників фракцій БЮТ та Партії регіонів, які прозвучали в ході дискусії, можна зробити висновок, що ці політичні сили не будуть підтримувати законопроект, який удосконалює виборчий процес.

“Фактично, мова йде про те, що Партія регіонів та БЮТ знову домовилися між собою і планують залишити Закон про вибори Президента України в існуючому вигляді, тим самим проігнорувавши, як рішення Конституційного Суду так і Спільний висновок Венеціанської комісії та ОБСЄ”, – зазначила депутат.

На думку Оксани Білозір ігнорування Україною позиції ПАРЄ та ОБСЄ може призвести до того, що вперше, з 2005 року, вибори в Україні можуть бути визнані такими, що не відповідають демократичним стандартам.

Прес-служба Оксани Білозір

One thought on “Білозір: Рада Європи може поставити під сумнів демократичність виборів Президента України”

  1. Мені цікаво, з огляду на міжнародну активність пані Білозір, чи вона володіє бодай якоюсь євро мовою?.. Тому, що у мене є певний скепсис, щодо особистостей такого гатунку як пані Білозір, як до представників чи то імігрантів (за що вона сміливо береться у ВР), чи то міжнародного представницива у Раді Європи. Мені здається ми будемо ще довго програвати у всіх напрямках, поки люди далекі від сучасних тенденцій будуть представляти українців за кордоном.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s