Діаспора духовна (церковна)


Cвітлина з http://uaoc.net/2009/11/19/kotrabanda/
Cвітлина з матеріалу журналістське розслідування “Святе діло: контрабанда іконами в УПЦ-КП”, анонсоване в Україні на порталі УАПЦ http://uaoc.net/lib/pdf/Otec_Fedir.pdf

Шановна Редакція “Хати скраю”!

Дозвольте мені скористатися Вашими віртуальними шпальтами і звернути увагу читачів сайту на таку важливу для української діаспори річ, як церковна проблематика. Темою даного повідомлення є усього лише коротенький огляд-перелік деяких типових Інтернет-адрес українських православних конфесій в Німеччині. Не претендуючи на універсальність, я обмежуся лише скромним прикладом нашої Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Цей приклад є, тим не менш, доволі показовим, оскільки в ньому представлені всі наявні різновиди церковних конфесій. Відразу хотів би наголосити, що церковна тематика є доволі складною. Справа в тім, що в Німеччині зараз діють українські християнські церкви чотирьох різних конфесій, а саме:

1) Греко-католицька Церква під проводом Папи Римського (див, наприклад, http://www.ugkk.de/index.php?id=2 ),
2) Українська Православна Церква Константинопольського патріархату (див, наприклад, http://www.ukrainische-orthodoxe-kirche.de/41127 ),
3) Українська Автокефальна Православна Церква під проводом Митрополита Київського і всієї України Мефодія (див, наприклад, www.domivka.de ).
4) Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ-КП).

Перші три з цих чотирьох церков згадуються в моєму газетному повідомленні (див. http://www.zhura.de/Zeitung23.09.pdf ), “знімок” якого у вигляді jpg-файла я Вам пересилаю.

Що ж стосується четвертої представниці поданого вище переліку, то з нею справа дещо складніша. На сьогоднішній день в Німеччині діють два незалежні один від одного “центри” цієї церкви. Один з цих центрів, керований Архієпископом Волинським Михаїлом,  розташований в німецькому місті Целлє (Celle) землі Нижня Саксонія і складається з двох священиків – одного німця і одного українця. Цей духовний центр живе своїм власним життям. Детальніше див. http://www.orthodoxecelle.de

Другий “центр” УПЦ-КП, що зветься “Німецьким деканатом”, базується в містах Нойсс і Кельн землі NRW і також складається з двох священиків – одного німця і одного українця. Детальніше див. http://www.ukrainian-church.de . Прізвища цих духовних осіб зустрічаються, однак, не лише на локальних сайтах, базованих тут, в Німеччині, але й на відомих потужних сайтах, базованих безпосередньо в самій Україні. Наприклад, в статті під назвою “Про те, як протопресвітер Пауль Ехінґер спекулює старовинними іконами, прикриваючи ці оборудки своєю посадою та іменем Української Православної Церкви Київського Патріархату” за постійною адресою сервера “Бандерівець”:
http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistd0/200812/article10
та в статті під назвою “Священик УПЦ КП Володимир Чайка звів чорний наклеп на Державу Україну і в такий спосіб скоїв державний злочин категорії “Зрада Батьківщині” також за постійною адресою сервера “Бандерівець”:
http://www.banderivets.org.ua/?page=pages/zmistd0/200901/article19

Отже, майте, будь ласка, на увазі, що тема українського церковного життя в Німеччині зовсім не така вже й проста. Навпаки, вона дуже й дуже складна. А те, що міститься в моїй скромній замітці-огляді адрес в Інтернеті, є лише сильно спрощеним віддзеркаленням реальної ситуації.

З повною повагою
В.Жураховський

Зауваження Редакції “Хата скраю”.

Ми, зі свого боку, доповнимо попередній текст наступним повідомленням:
В листопаді читачам Інтернету стало доступним  зовсім свіже журналістське розслідування під назвою “Святе діло: контрабанда іконами в УПЦ-КП”, анонсоване в Україні на порталі УАПЦ за адресою http://uaoc.net/2009/11/19/kotrabanda/#more-508 (звідки й походить фотографія  з іконами, розміщена на початку даної статті) і детально опубліковане за адресою http://uaoc.net/lib/pdf/Otec_Fedir.pdf .

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s