Німець Петер Мюллер після численних акцій гуманітарної допомоги започаткував інший вид підтримки – відкривати дітям депозитні кредитні рахунки, щоб потім, коли вони опиняться за дверима шкіл-інтернатів у них були хоч якісь кошти для того, щоб почати самостійне життя.


Автор: ТСН.ua / Олександра Грохольська

Київ, 16 грудня 2008

В Україні втретє стартує благодійна акція “Святий Миколай мандрує Україною”, яка має на меті роздати подарунки 20 тисячам дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківської опіки. Багато українських компаній традиційно в цей день влаштовує свято дітям-сиротам. І, як кажуть самі вихователі у дитячих будинках та школах-інтернатах, їхнім вихованцям зараз нічого не бракує крім мами і тата.

сирота (Фото: О.Поливко)

 

На вході в дитячий будинок чи школу-інтернат діти часто запитують: “Ви не хочете мене всиновити?” (Фото: О.Поливко)

В Україні відповідно до даних Державного комітету статистики, налічується 102 924 дітини-сироти або дітей, позбавлених батьківської опіки. З них 33 тисячі не мають сімей, 35 тисяч дітей на сьогоднішній день всиновлено, 64 тисячі перебувають під опікою і близько 6 тисяч живуть у будинках родинного типу. Таку статистику озвучив президент Ющенко під час Форуму усиновлювачів, який проходив в кінці листопада цього року. Він вважає, що сьогодні немає проблем в Україні із дитячим усиновленням. Ющенко на початку цього року заявив, що в Україні у 2008 році буде всиновлено 4 тисячі дітей-сиріт. Поки що такою цифрою похвалитися не вдається.Як нещодавно повідомив міністр у справах сім’ї, молоді і спорту Юрій Павленко, цього року буде всиновлено більше 2000 діток українцями, іноземцями – 1183 дитини (дані за 10 місяців). Для порівняння, минулого року було всиновлено 1784 дитини нашими співвітчизниками, іноземцями – 1670 дітей. Найбільше дітей всиновлювали в Севастополі, Києві, Івано-Франківській, Київській і Рівненській областях.

Звичайно, на допомогу всиновленню прийшов закон про державну підтримку сімей, які усиновили дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, який був прийнятий у вересні ВРУ. Законом передбачена одноразова допомога при усиновленні на рівні допомоги при народженні першої дитини, встановлена оплачувана відпустка одному з батьків після завершення процедури усиновлення, а також передбачена щомісячна допомога.

Попри те, що українці частіше почали усиновлювати дітей, дитячі будинки і школи-інтернати надалі залишаються заповненими. Щороку в притулки потрапляє до 20 тисяч дітей. За словами президента Ющенка, на даний час в Україні є черга майже в тисячу сімей, які бажають усиновити дитину до 5 років. Проте, за даними ТСН.ua в державному комунальному дитячому будинку №1 для дітей-сиріт у Львові, близько 40 дітей віком до п’яти років, які досі чекають на усиновлення. Загалом у закладі перебуває 90 діток, і їхня кількість за останні роки різко не зменшилася.

Більше перейматися долею і майбутнім дітей-сиріт закликає один із меценатів, який впродовж багатьох років опікується дітьми на Львівщині, німець Петер Мюллер. Після численних акцій гуманітарної допомоги він започаткував інший вид підтримки – відкривати дітям депозитні кредитні рахунки, щоб потім, коли вони опиняться за дверима шкіл-інтернатів у них були хоч якісь кошти для того, щоб почати самостійне життя.

діти-сироти (Фото: О.Поливко)

 

Вихованці Червоногорадської школи-інтернату сподіваються, що їх заберуть у сім’ю (Фото: О.Поливко)

Більше уваги майбутньому, а саме їхній освіті приділяє Благодійний фонд “Товариство “Приятелі дітей”, який крім розвезення гуманітарної допомоги і проведення літніх таборів, працює над освітнім проектом “Стипендіат”. Цей проект спрямований на допомогу студентам-сиротам, які хочуть здобути освіту у вищих навчальних закладах, а також у технікумах та училищах. У минулі роки 176 студентів стали учасниками цього проекту.”Ми надаємо соціальний супровід дітям розміром у 305 гривень на місяць. На проекті 132 таких студенти з усієї України, які самі звернулися за допомогою. Для них проводимо спеціальні зустрічі, на яких допомагаємо освоїтися в житті. Кількість студентів, які звертаються постійно зростає,” – розповіла керівник освітньої програми фонду Олена Мельнікова.

В останні місяці благодійнім організаціям стало важче працювати через фінансову кризу, оскільки меценати скоротили свою допомогу.

“На даний момент 16 українських компаній і приватних осіб фінансово підтримують студентів-сиріт. На початку роботи організації допомогу надавали тільки іноземні благодійники, вони і досі продовжують підтримувати проект,” – зауважила Мельнікова.

2008 рік Ющенко своїм минулорічним указом оголосив Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи. За цей рік і справді усиновлено рекордну кількість дітей-сиріт українцями, та все ж багато дітей і далі залишаються в притулках, а потім опиняються на вулиці.

Якщо щодо усиновлення в Україні нарешті запрацювала правова система, то розв’язати проблеми належного захисту дітей, зокрема пов’язані з набуттям дітьми статусу дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, їхніми житловими та майновими правами, притягненням до відповідальності опікунів та піклувальників, поки що до кінця не вдалося.

One thought on “Німець Петер Мюллер після численних акцій гуманітарної допомоги започаткував інший вид підтримки – відкривати дітям депозитні кредитні рахунки, щоб потім, коли вони опиняться за дверима шкіл-інтернатів у них були хоч якісь кошти для того, щоб почати самостійне життя.”

  1. Неймовiрно, але факт: це фотографiї з мого рідного міста 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s