“На сьогодні іноземці усиновили понад 19 тисяч українських дітей”


http://zik.com.ua

За словами Президента, реформа системи опіки та піклування, здійснена в Україні від 2005 року, продемонструвала найкращі результати на пострадянському просторі.

«Сьогодні можемо пишатися тим, що у реформі системи опіки та піклування над дітьми Україною зроблена відчутна велика і успішна робота», – сказав Віктор Ющенко, подякувавши за такі результати Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту. Він також відзначив роль церкви у зміні суспільного ставлення до теми сирітства, а також її активну роботу з такою групою дітей.

Він нагадав, що 2005 року, коли щойно розпочиналася реформа, в сімейних будинках виховувалося всього 1313 дітей, у 2006 році – 1302 дитини, у 2007 році – 2154 дитини. За 10 місяців 2008 року – 2049 дітей. Таким чином, вдалося створити новий соціальний інститут, який може захистити дитину і допомагає виховати її не в інтернаті, а в родині.

Президент нагадав, що для стимулювання усиновлення він подав до парламенту законопроект, згідно з яким на усиновлену дитину, незалежно від її віку, надаватиметься одноразова допомога у розмірі як при народженні дитини – 12240 гривень. Закон набуває чинності з 1 січня 2009 року.

«На це ми плануємо в 2009 році виділити 24 мільйони гривень», – повідомив глава держави. Цього року було прийнято також не менш важливий Закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Відтепер допомога на дітей, які виховуються під опікою, збільшується до двох прожиткових мінімумів.

«Я закликаю всю українську владу об’єднатися навколо спільної справи нації – допомогти дітям, дітям-сиротам. Для мене це, безумовно, є одним з пріоритетів», – закликав глава держави.

Президент нагадав, що на сьогодні кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить понад 103 тисячі, з яких 31 тисяча дітей має всі правові підстави для усиновлення. На жаль, досі переважна більшість таких дітей продовжує виховуватися в дитячих будинках та інтернатах.

Говорячи про проблеми у цій сфері, глава держави назвав усиновлення дітей старшого віку: серед дітей, усиновлених українцями, здебільшого діти у віці до п’яти років. Відтак, старші діти залишаються поза увагою потенційних усиновителів. Президент зауважив, що необхідно створити умови, аби вони знайшли родину якщо не усиновителів, то прийомну сім’ю або дитячий сімейний будинок. Президент висловив переконання, що і ця проблема буде вирішена спільними зусиллями влади та суспільства.

«Ми повинні спільними зусиллями формувати в суспільстві культуру усиновлення старших дітей», – закликав він.

За словами Президента, проблеми також є у питаннях, пов’язаних з міждержавним усиновленням. На сьогодні іноземці усиновили понад 19 тисяч українських дітей.

Станом на 1 листопада цього року на консульському обліку України за кордоном перебуває 19548 усиновлених українських дітей. Проте відсутня інформація про умови проживання і виховання 1389 з них. Держава не володіє в повному обсязі інформацією щодо умов проживання і виховання цих дітей, зокрема й через те, що подання звітів про усиновлену дитину є доброю волею усиновителів.

«Нам треба отримати повну інформацію по всіх дітях, які були усиновлені за 17 років української держави», – сказав Президент.

Враховуючи таку ситуацію, Президент звернувся з проханням до Верховної Ради якнайшвидше ратифікувати Гаазьку Конвенцію з питань міжнародного усиновлення, з якої відбулося три провальних голосування. Він наголосив, що Україна залишається разом із трьома балканськими країнами, які в Європі залишаються поза цією конвенцією.

Президент поставив завдання створити таку систему захисту прав дітей, щоб Україна перестала бути донором для міждержавного усиновлення. «Не відмовляючись від такої форми захисту прав дитини, необхідно якнайактивніше дбати про національне усиновлення та поширювати інші сімейні форми виховання дітей», – сказав Президент, зауваживши, що в окремих регіонах іноземні громадяни усиновили більше дітей, ніж громадяни України. Так, у Донецькій області іноземними громадянами усиновлено 335 дітей, громадянами України – 204; у Запорізькій області іноземці всиновили 132 дитини, громадяни України – 106; у Миколаївській області іноземці – 41 дитину, громадяни України – 34; у Сумській області іноземці – 32 дитини, громадяни України – 16; у Черкаській області іноземці – 72 дитини, громадяни України – 40, у Чернігівській області іноземці – 59 дітей, громадяни України – 28.

«Це говорить про наші моральні проблеми. Я спонукаю і владу, зокрема, місцеву, проводити ще більшу роботу, щоб ми достукалися до кожної української родини», – сказав Президент.

Він подякував учасникам форуму та всім, хто прийняв рішення усиновити дитину.

«Ваша справа не тільки ощасливлює сиріт. Вона облагороджує все українське суспільство. Завдяки нашим спільним зусиллям, за останні кілька років тема усиновлення була почута практично кожним громадянином, всім українським суспільством, ця робота знайшла відгук і підтримку в мільйонах-мільйонах сердець», – сказав Віктор Ющенко.

Президент повідомив, що підтримав ініціативу громадськості та Міністерства сім’ї і своїм указом оголосив в Україні День усиновлення 30 вересня, коли весь християнський світ відзначає свято Віри, Надії, Любові та їхньої Матері Софії.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s