50 мільйонів – на підтримку діаспори!


Джерело: http://tsn.ua

Київ, 12 жовтня

При цьому уряд в однобічному порядку, без узгодження з Верховною радою, вніс зміни до держбюджету на 2009 рік.

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Кабінет міністрів виділив п’яти міністерствам і відомствам 47 мільйонів гривень для підтримки зв’язків із зарубіжною діаспорою.

Відповідна постанова, опублікована на урядовому порталі, зобов’язує одержувачів коштів подати в Кабмін проекти постанов, які б регламентували порядок витрачання виділених сум “для здійснення заходів щодо підтримки зв’язків із закордонними українцями”.

Під керівництвом Юлії Тимошенко уряд розподілив кошти на підтримку зв’язків з діаспорою між МЗС, якому дісталося 15 мільйонів гривень, Міністерством культури і туризму (20 мільйонів), Міністерством освіти (5 мільйонів), держкомітетом з телебачення і радіомовлення (3 мільйони) і держкомітетом у справах національності і релігій (4 мільйони гривень).

Гроші для зв’язків з діаспорою виділені за рахунок перерозподілу коштів стабілізаційного фонду. При цьому в постанові прямо вказано, що уряд в однобічному порядку, без узгодження з Верховною радою, вніс зміни в деякі статті закону “Про державний бюджет України на 2009 рік”.

Уряд зобов’язав Мінфін внести відповідні зміни до бюджету країни, а Держказначейство повинне перерахувати зі стабфонду кошти “без попереднього узгодження з комітетами Верховної ради України з питань фінансів і банківської діяльності і з питань бюджету”.

Нагадаємо, раніше новий глава українського МЗС Петро Порошенко заявляв про необхідність збільшення фінансування роботи його відомства з держбюджету.

“Зараз мова йтиме про 15 мільйонів гривень, але це тільки перший крок, тому що ми вже розробили і подамо в уряд пропозицію про збільшення прибуткової частини бюджету по фінансуванню МЗС”, – заявив Порошенко.

6 thoughts on “50 мільйонів – на підтримку діаспори!”

  1. Мені здається це той випадок, коли правильно вкладені 50 млн. можуть дати 500 млн вже через рік. Наприклад направити частину цих грошей на організацію напівдержавної структури, яка б полегшувала імпорт-експорт і відкриття українських магазинів закордоном. Консультаційні центри, call centers, etc.

  2. це якраз той випадок, коли ці гроші і будуть неправильно вкладеня. За долю цих грошей відповідатими Світовий Конгрес Українців. А ті мають свої уявлення. Згідно певних джерел ці гроші підуть на підтримку східних діаспор, зокрема в Росії. Керівництву СКУ задавали питання про важливий приорітет просування іміджу України в Європі і необхідності вкладання грошей там, де “горить”, тобто західно-європейський фланг.Але СКУ керується принципом “допоможи бідному”.

  3. Дуже розумна ідея ,пане Станіславе !
    Так дійсно,по хозяйські , поводяться чимало урядів незалежних провідних Держав котрих по справжньому хвилює життя своїх громадян за кордоном але не ті держави де добре знають слово “ВІДКАТ”

  4. Для отримання великого замовлення від держструктури треба сплатити так званий «відкат» чиновнику, відповідальному за прийняття «потрібного» рішення. Розмір таких «преміальних», як правило, становить 10% від суми контракту.

  5. це з бюджету проекту чи з власних грошей? це що коррупція чи це офіційно? Щось я заплуталась. А не можна без “відкату”, а натомість відкатати чиновника?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s