Заява Проводу ОУН(р) стосовно могили Степана Бандери в Мюнхені


bandera_grave2
Могила Степана Бандери - Мюнхен, Німеччина джерело/автор:Gandalf

Київ, 28 січня 2009 р.
Секретаріат Проводу ОУН (р)

Періодично серед громадськості в Україні і за кордоном поширюються вістки про (нібито) занедбання або ліквідацію могил видатних українських політиків у Парижі, Роттердамі або Мюнхені. Після докладних перевірок ці повідомлення виявляються необґрунтованими чутками, що їх несвідомо або навмисно поширюють несумлінні особи з різною корисливою метою, особистою або матеріальною.

Останнім часом знову поширюється анонімна чутка про те, що нібито могила сл.пам. Провідника ОУН Степана Бандери в Мюнхені в занедбаному стані і їй загрожує ліквідація. З цього приводу до нас звертаються затривожені патріоти й представники влади в Україні.

Провід ОУН (р), у порозумінні з членами родини сл.пам. Степана Бандери в Канаді та Німеччині, рішуче спростовує такі чутки і у зв’язку з тим заявлає:

1. Могила Провідника ОУН Степана Бандери на мюнхенському Лісовому цвинтарі упорядкована й постійно доглянута, вона є місцем безперервних відвідин українців з різних країн світу і стала місцем широкого патріотичного паломництва.

2. Місце могили С.Бандери було оплачено Проводом ОУН (р) на 50 років і в адміністрації цвинтаря, як опікун могили, фігурує дружина Провідника сл.пам. Ярослава Бандера-Попель. Термін оплати за могилу вигасатиме в жовтні 2009 року і буде продовжений Проводом ОУН(р) на черговий термін, а новим опікуном могили виступатиме внук Степана Бандери в Мюнхені Юрест Куцан.

Могила Степана Бандери - Мюнхен, Німеччина
Могила Степана Бандери - Мюнхен, Німеччина

На 17 і 18 жовтня 2009 в Мюнхені заплановані урочистості з нагоди 50-річчя загибелі Провідника Степана Бандери з рук московського агента.

3. Могила Провідника Степана Бандери, за рішенням Проводу ОУН(р) та в порозумінні з родиною, буде збережена й утримувана в Мюнхені доти, доки в Україні не будуть виконані відповідні передумови для перевезення тлінних останків Степана Бандери до Києва та поховання їх, разом із прахом інших видатних діячів України, у майбутньому національному Некрополі. Згадані передумови є виключно юридичного та політичного характеру. До них належить насамперед визнання боротьби ОУН і УПА як боротьбу за свободу і незалежність України на державному рівні.


One thought on “Заява Проводу ОУН(р) стосовно могили Степана Бандери в Мюнхені”

  1. Планую у жовтні поточного року короткострокову подорож до Мюнхена з відвідуванням могили Степана Бандери. Буду вдячний за інформацію як дістатись з центру міста (Paul-Heyse-Str. 10, Ludwigsvorstadt) до Лісового цвинтаря.
    Чі плануються у період з 15 по 17 жовтня якісь урочисті заходи з нагоди річниці його загибелі?

    Руслан, м. Київ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s