Україна – країна щасливих багатодітних сімей


6 жовтня, 15:00-17:00
УНІА «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16)

ПРЕС-РЕЛІЗ

Як об’єднати організації, науковців і громадських діячів, що займаються пошуком національної ідеї? Як підняти цю тему для дослідження у вищих навчальних закладах не лише професурою, а й студенством? Про це та інше йшлося вчора, 6 жовтня, на круглому столі «Знайдемо ефективну національну ідею (українську мрію)?!» в УНІА «Укрінформ». Захід пройшов у рамках програми «Проект Україна. Формування ефективної національної ідеї», що реалізується Інститутом вивчення України за підтримки Української Громади.

За час дії програми було сформовано  гіпотезу національної ідеї, в середині якої є філософія Григорія Сковороди ,а стисло вона звучить так : Україна – країна щасливих багатодітних сімей. За словами директора Інститута вивчення України, члена Правління Української Громади Володимира Чепового, довго шукали, що може бути філософським підгрунтям прагматичної ідеї, яка складається майже з бізнесово-соціальних проектів, і знайшли філософію Сковороди як наше суто українське, визнане всім світом.

«Проблема пошуку національної ідеї має стати нагальним завданням інтелектуальних сил нації», – переконані учасники круглого столу. Адже країна не може розвиватися без стратегічного бачення своєї місії та мети існування. Національна ідея і є тією метою, заради якої існує держава і яка показує, в якому напрямку рухатися, – йдеться у зверненні, прийнятому на круглому столі.

Скласти стрижень національної ідеї, на думку Володимира Чепового, можуть три базові елементи з філософії Григорія Сковороди: «бути щасливим через сродний труд (самореалізацію) з помірним споживанням матеріальних ресурсів. Це ті складові, які можуть стати філософським підґрунтям об’єднуючої національної ідеї. Національна ідея розглядається нами як парадигма розвитку української державності з урахуванням світових викликів, як пошук «системи координат» для території Україна».

Крім того учасники круглого столу висловили свої пропозиції національної ідеї. Так, незалежний політичний експерт, член Української Громади Михайло Роль зазначив: «Новою національною ідеєю має стати єдність української нації. Коли люди знатимуть, що на сьогодні найголовнішим завданням є згуртування нації, то всі сили суспільства будуть спрямовані саме на це».

«На базі гасла нас вже не об’єднати, треба об’єднувати на конструктиві, пропонуючи конкретну системну модель, яка описує те суспільство, яке б ми хотіли бачити», – наголосив голова харківської асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір» Марк Зобов, презентуючи розроблену концепцію сковородинівської стратегії розвитку світової спільноти. Відповідно до ідей Г.С. Сковороди, в першій статті Конституції України слід записати: “Україна є  держава, яка має за мету свого існування та розвитку надання кожному громадянину країни можливості для щасливого життя шляхом суспільно-корисної самореалізації”. Весь подальший текст Конституції і все життя країни повинні бути системно підпорядковані цьому цілепокладанню.

На противагу йому директор Інституту місцевої демократії Валерій Рубцов переконаний, що перша стаття чинної Конституції «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава» і є національною ідеєю, навколо якої треба об’єднуватися.
В палкій дискусії знайшли консенсус, що перша стаття Конституції має містити і емоційну складову і технологічний інструментарій реалізації «української мрії».

На національну ідею з позиції системного підходу спробував подивитися Сергій Жаданов, віце-президент ВГО «Українська Академія Універсології»: національної ідея стоїть на вершині складових життя суспільства, нижче йдуть ідеологія і держуправління; програма розвитку; соціальна захищеність; ділова активність, освіта; сфера взаємовідносин між людьми; наявність ресурсів, рівень життя і здоров’я нації. «Відповідно орієнтир має йти не на рівень життя, а на національну ідею» – водночас він зазначив, що молодий вік української незалежності характеризується принципами демонстрації, юнацької максималіської нестандартної поведінки і віковими кризами. – Все це і пояснює, і впливає на той стан, який ми маємо зараз».

На переконання багатьох з присутніх, якомога швидше знайдення національної ідеї дасть змогу країні вийти з усіх криз: політичної, соцільно-економічної, духовної. Чим більше інтелектуальних пошуків здійснюватиметься, тим більшою є імовірність швидше знайти «систему координат». Саме тому одним з результатів круглого столу стало рекомендування Міністерству освіти і науки додати до переліку тем для написання курсових і дипломних робіт студентами гуманітарних спеціальностей тему національної ідеї. Також була висловлена пропозиція об’єднати організації і діячів, що займаються пошуком національної ідеї, в Інтернет просторі за допомогою взаємного лінкування на їхніх сайтах.

Прес-служба Української Громади
тел. +380 44 492-92-92

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s