ВІДПУСТКОВЕ місто АЛТОЙТИНҐ


Марічка Галабурда-Чигрин

ALTotting-27.9.2009-097

Джерело: http://marichka2.multiply.com

ALTÖTTING

Довідник містечка, яке знаходиться недалеко німецько-австрійської границі, подає, що від 1654 року до нього з’їжджаються з цілого світу люди на паломництво, на відпусткову прощу, так як їдуть у Францію до Люрду. Кульмінаційний день в Алтойтинґу – це 15 го серпня – день Вознесення Матері Божої. Українці щорічно їдуть в місто “Чорної Мадонни” поклонитися її святості. Чому чорної?

Одні твердять, що статуя почорніла від диму мілійонів свічок, які там через роки палилися. Мені аж двох людей там оповідали, напевно леґенду, що в місті був колись пожар і все в ньому згоріло, лишилася статуя Матері Божої, яка почорніла. Якби там не було, відбудувалося місто, навкруги каплиці виросли нові  більші й менші церкви, і Базиліка, в якій в 1984 році був відслонений пам’ятник-скульптура Папи Івана Павла Другого, праця нашого земляка мистця Леоніда Молодожанина з Канади. Папа Іван Павло Другий відвідав це місто в 1980 році.

Недалеко містечка й рідний дім сьогоднішнього Папи Бенедикта ХVI, який з містечка  Marktl am Inn,  де він народився 16.4.1927 року, а в Aлтойтинґу народився його найстарший брат.

В неділю 27.9.2009 дорога до Алтойтинґу пролягла через теплий вересневий день – стояло бабине літо. З рання дещо туманило, але коли ми приїхали до містечка  сонце пробилося крізь туман. Здавалося, що літо бігло назустріч осені. Обабіч дороги вже пожовклі і червоні листя на деревах. Де не де тяжіли у своїй достиглості кукурудза і  жовто-зелені, помаранчові й бордової краски гарбузи! В кількох місцях їх сотки на продаж.  Німці любуються природніми прикрасами – овочів, гарбузів, кукурудзи, сушених квітів. Зараз і по всіх крамницях  чудесні декорації з осінніх овочів і квітів. Видніли  гори. Там Альпи же недалеко.

І поля в сонячному промінні. Чудові білі, не високі хатки. На їх бальконах вазони, з яких стеляться по стінах червоні, рожеві квіти – ґераніюми або іншого роду квіти, зокрема фіолетового кольору. І по селах обов’язково біла церковця з високою вежою. Баворства – господарства обабіч дороги..і врешті місто Алтойтинґ. Їхали ми з Мюнхену годину автом.

Архиєрейську Службу Божу в Церкві Cв. Конрада  відправляв Преосвященний Владика Кир Петро Крик,у сослужені отців: Богдана Підлісецького, Любомира Федорака. Як завжди велично і надхненно співав хор “Покров” під дириґентурою Станіслава Чуєнка.

У своїй проповіді Преосвященний Владика Петро Крик вітав всіх отців-сослужників ( до речі всі молоді)  паломників, які приїхали не лише з Мюнхена й околиць а й поближної Aвстрії,  привітав і мене з Aвстралії. (Дякую красно). Владика зупинився над Ювілеєм 50-ти ліття існування Єпархії в Німеччені й Cкандинавії, сказав, що вона нараховує 12 парафій, до яких й належать новоприбулі з України, – він дякував всім тим, хто прислужився до церковно-громадської праці всі ці роки й сказав, що німецькі духовники й гості, які були присутні на Ювілейних святкуваннях 18.19 і 20 вересня були під вражінням. Побажав Єпархії подальшого розвитку й росту.

Без сумніву, що святкування було з’організоване на високому рівні, від Aрхиєрейських Cлужб почавши, прийнять і концерту.Божественна Богослужба закінчилася  відспівуванням Многоліцтва Ієрархам Церкви й Президентові й народові України, які стоять перед виборами.

Після Богослужби сформувався похід, очолений Владикою з духовенством до каплиці, де знаходиться чудотворна чорна статуя Матері Божої – “ Чорна Мадонна ”, яка пишається в золотій ніші.

Молебень перед Марійською каплицею співали ми, всі присутні, хто може і хоче співати,  під проводом Cтаніслава Чуєнка й співаків хору “ Покров”.

Відбувся і спільний обід в одному з чиселних там ресторанів. Владика підходив до кожного стола, дякував за участь у прощі.

Ми оглянули містечко, яке від мого останнього там побуту не змінилося. А що там тільки не продається!  Зокрема варті уваги вироби отців Capuchins, які там мають свій монастир: – різні іконки,  вино, мед, мармоляда, олива і лікер з цілющого зілля і чорні свічки з відображенням Мадонни! Всі гроші з продажі йдуть на отримання чудотворної каплиці.

Провели ми надхненний день у, як там твердиться, святому місці, де відбулося понад 2.000 чудес, виздоровлення хворих людей.

Коли ми верталися до Мюхену сонце ще все заливало своїми проміннями мальовничі баварські краєвиди…а дехто з паломників спішив голосувати, бо в Німеччині в цю неділю проходили крайові вибори.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s