Шлагбаум на пробіг Бандери


Автор – Марцін Кобялка
Джерело-
http://wyborcza.pl/1,75478,6907784,Szlaban_na_rajd_Bandery.html

Уряд заборонив в п’ятницю в’їзд до Польщі чотирьом велогонщикам з України, учасникам пробігу «Слідами Бандери». – Виманили візи – оголосило Мінастерство Внутрішніх Справ. Однак справжньою причиною заборони були скоріше політичні претексти в Польщі.
Ще  близько 14-ої год. видавалося, що велосипедисти – двоє дорослих і двоє підлітків – спокійно в’їдуть до Польщі. Були вже після нашого прикордонного  переходу в Медиці. Раніше без проблем їх пропустили українські митники.
В процесі перевірки їх документів польські прикордонники одержали телефон з Міністерства Внутрішніх справ, що повинні заборонити їм в’їзд. Незабаром  МВСіА і МЗС влаштували спільний брифінг.
Не йдеться тільки про візи


Віце-керівник  МВСіА Томаш Сємоняк  представив формальний привід заборони. Зі сторони організаторів велопробігу від початку “не було хорошої волі” – сказав – у внесках про візи подали інші цілі перебування в Польщі. Свідчать про те консульські документи. – Ці візи були  виманені – підтвердив віце-міністр.
“Газета” дізналася, що українські велогонщики як “мету поїздки” мали вписану велосипедну поїздку по фортах з Перемишля  шляхами Швейка на запрошення Бещадського Товариства Велосипедистів.
Але голова товариства  Кшиштоф Плямовскі сказав нам, що ця вечірка відбулася вже давно – 10 липня. З’ясував, що вислав запрошення українцям, але не організаторам велопробігу «Слідами Бандери», а львівському Клубу Велосипедистів Приятелів Природи “Рух”, з яким його велосипедисти від травня зустрічаються на різних вечірках. Цього разу йшлося про велосипедний з’їзд в Устшиках, планований на 18-23 серпня.
Голова Бещадського Товариства Велосипедистів не знає, чи четверо зупинених на кордоні  належать до львівського клубу. – Втягнуто  нас в політичну аферу – говорить “Газеті” Плямовскі. І заявляє, що призупинить співробітництво з Україною.
Четверо українських велосипедистів визнала під час пограничного контролю, що насправді їде в Мюнхен скласти квіти на могилі Степана Бандери.
Засновник Організації Українських Націоналістів є для багатьох українців національним героєм, заслуженим в боротьбі з  Совєтами за незалежність України. Але для поляків – перш за все союзником гітлерівської Німеччини, відповідальним за скоєні УПА вбивсва  поляків на Волині і в Східній Польщі в 1943-44 роках.
Віце-міністр Сємоняк говорив, що відмова в’їзду для українських велогонщиків знаходиться в інтересах “чесної історії”, “хороших польсько-українських взаємин”, а також “викликів майбутнього”. Під тим останнім мається на увазі на футбольний чемпіонат Євро 2012,  яке Польща з Україною спільно організували.
Сємоняк  заявив, що вже вночі керівник Міністерства Внутрішніх справ, віце-прем’єр Гжегож Схетина попередив українського міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, що польська сторона може заборонити в’їзду українським велогонщикам.
– Обидва співрозмовники підкреслили, що зацікавлені в якнайкращих польсько-українських взаєминах і униканні зайвої напруги – говорив Сємоняк.
Віце-міністр закордонних справ Гражина Бернатовіч назвала велопробіг  ім. Степана Бандери “дрібним інцидентом”. – Не буде він мав впливу на підтримку  Польщею євроатлантичних прагнень України – запевняла  вона .

„Бандерівці геть з Польщі”

Проти пробігу ім. Степана Бандери  багато днів протестували в Польщі уродженці східних кресів Польщі, в засобах масової інформації особливо активний був пов’язаний з цими середовищами священик Тедеуш Ісаковіч-Залєский.
B п’ятницю в Mедиці від ранку демонструвало кільканадцять діячів Загальнопольської Молоді і Об’єднання Пам’яті  Перемишльських Орлят.  На транспарантах були написи: “Зупинись! Памятай про злочини Бандери”. “Ні – фашизму Бандери”, “Ні –  велопробігу Степана Бандери”. “Бандерівці і їх прихильники – геть з Польщі”. “Фашисти і вбивці з-під знаку ОУН-УПА підтримувані Обєднанням українців в Польщі”. Деякі з гасел були також по-українськи.
Обєднання українців в Польщі негайно оголосило, що „в жодній мірі не бере участі в міжнародному дитячому велосипедному пробігу «Європейськими слідами  Степана Бандери». Усілякі спроби пов’язання Союзу з цим починанням ми трактуємо як  дискредитацію української громадськості в Польщі”.
Мирослав Купіч із Обєднання українців в Польщі сказав “Газеті”: – Цей велопробіг є приводом для таких організацій як Загальнопольська Молодь щоб викликати в Польщі антиукраїнські настрої.
Станіслав Зьолкєвіч, голова Об’єднання Пам’яті Орлят Перемишльських, говорив в Meдиці, що “західні українці захлиснулися незалежністю”. – Відчули свободу і почали повертатися проти поляків – обвинувачував.
Невідомо, яка буде подальша доля пробігу. Організувала його Український Добродійний Фонд “Еко-милосердя”, щоб вшанувати сторіччя з дня народження Степана Бандери.
Близько 20 велосипедистів розпочало пробіг 1 серпня з міста Червоноград. У Польщі повинні були їхати через Санок, Кросно, Бєч, Вєлічку і Щирк. Далі – через Братиславу, Відень, Лінц аж до Мюнхена, де Степан Бандера був вбитий в 1959 р. Закінчення плановано при могилі Степана Бандери в Мюнхені 24 серпня, в день Незалежності України.
В Медиці повернули назад тільки чотирьох українських велосипедистів, оскільки більшість відмовилася від участі в пробігу з приводу протестів в Польщі.

Переклад – Марія Якубович      e-mail: // <![CDATA[
var prefix = ‘ma’ + ‘il’ + ‘to’;
var path = ‘hr’ + ‘ef’ + ‘=’;
var addy60901 = ‘marijajakubowycz’ + ‘@’;
addy60901 = addy60901 + ‘gmail’ + ‘.’ + ‘com’;
var addy_text60901 = ‘marijajakubowycz’ + ‘@’ + ‘gmail’ + ‘.’ + ‘com’;
document.write( ‘‘ );
document.write( addy_text60901 );
document.write( ” );
//\n
// –>
// ]]>
marijajakubowycz@gmail.com// <![CDATA[
document.write( ‘‘ );
// ]]>This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it // <![CDATA[
document.write( ” );
// ]]>

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s