«Валізи вражень»


В Хаті скраю вже писалося про чудовий творчий дует Дарину Аверчеко і Романа Бондарчука, що радували нас своєю присутністю в Берліні в листопаді 2008 року. В матеріалах 

Дарина Авенченко і Роман Бондарчук
Дарина Авенченко і Роман Бондарчук

Молоді кіношники з України беруть Берлін і Україна між кордонами: міграція, візовий режим і звичайні люди

йшлося про перебування молодих митців з України в Берліні. Хата скраю в рамках віртуального мосту Діаспора-Україна слідкує за подальшим розвитком творчості Дарики і Романа. Внизу матеріал про проект “Худграф”, що мав місце в Києві.

Матеріал взято з http://www.dw-world.de.

Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Христина Ніколайчук

Світлини надані Дариною Аверченко

Цілі «Валізи вражень» можна побачити нині в Києві у галереї «Худграф». Це фотоінсталяції молодих українських митців Романа Бондарчука та Дар’ї Аверченко. А почалося все з кіно…

Великі й маленькі валізи із фотоспогадами про прогулянки Тель-Авівом та торги на базарі Старої Яффи, про гей-парад та про пустельні вулиці в шабат. Автори цих фотоінсталяцій – молоді українські кінематографісти Роман Бондарчук та Дар’я Аверченко. Вони потрапили до Ізраїлю для участі в Тель-Авівському кінофестивалі з фільмом «Радуниця», що вже отримав відзнаку відомого в Німеччині фестивалю східноєвропейського кіно «GoEast».

«Це не просто окремий проект, у рамках якого двоє митців здійснили поїздку до Ізраїля і привезли свої враження, – розповіла директор Ґете-Iнституту в Україні Вера Багаліантц. – Він розпочався з кіноконкурсу, організованого двома німецькими установами». Мова йде про конкурс «Всі люди народжуються вільними та рівними», організованого за підтримки Ґете-Iнституту та фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє».

Валізи, наповнені особливим змістом

Тож, після фестивалю Дар’я та Роман подорожували Ізраїлем і повернулися до Києва з валізами вражень.

Дарина Аверченко на своїй виставці "Худграф", Київ, Україна
Дарина Аверченко на своїй виставці "Худграф", Київ, Україна

«Країна дуже контрастна, – ділиться враженнями сценарист і фотограф Дар’я Аверченко. – Ми жили в єврейській сім’ї, так дізнаєшся про країну зсередини. Жоден гід не розкаже так про країну, як людина, яка вранці готує тобі сніданок чи ходить з тобою на пляж. Це країна дивна і незбагненна».

Загалом такі речі, як валізи, наповнені в Ізраїлі особливим змістом. Із валізами туди їхали емігранти, котрі об’єднувалися в кібуци та будували державу. Їхні онуки досі зберігають у цих валізах старі сімейні фотографії й листівки. І валізи –такі самі, як у Києві, Одесі або Вінниці, розповідає Дар’я. За її словами, є вже пропозиції повезти цю виставку до Берліна, Мюнхена і навіть до Канади. «Ми про таке навіть і не мріяли, щоб обговорювати, де ми будемо виставлятися: в Бундестазі чи в центрі Мюнхена» – ділиться киянка.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:

Продовженням стане фільм

І це ще не кінець. «У творчої людини один мистецький проект може перетікати в інший, і це ще не завершення, – ділиться планами Дар’я. – Адже поки ми шукали валізи для виставки, з’явилася ідея зняти документальний фільм про власників цих валіз, які, наприклад, продають їх на Куренівському ринку. Тобто цей проект виставкою не закінчується».

Керівник Ґете-Інституту обіцяє й надалі підтримувати молодих: «Молоді митці дуже легко відкривають нові світи й легко знаходять контакти з митцями свого покоління з інших країн».

У Києві виставка триватиме до 2 липня. Вхід вільний.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s