Міжнародний Європейський Рух в Україні


Міжнародний Європейський Рух (European Movement International) створено у 1948 році. Засновниками Європейського Руху були такі видатні діячі новітньої історії як Конрад Аденауер, Уінстон Черчілль, Гарольд Макміллан, Франсуа Міттеран, Поль-Генрі Спаак, Альберт Коппе, Альт’єро Спінеллі. Європейський Рух зіграв визначну роль у заснуванні Ради Європи та стояв у витоків створення Європейського Союзу. Європейський Рух очолювали такі визначні європейські політичні діячі як Уінстон Черчілль, Поль-Генрі Спаак, Волтер Галльштайн, Жан Рей, Ґастон Торн, Маріо Соарез, Валері Жискар д’Естен та Хосе-Марія Жіль Роблес.

Першим найвагомішим досягненням Європейського Руху було створення Ради Європи у травні 1949 року, а також створення “College d’Europe” (Університет Європи) в Брюзі та Європейського Культурного Центру в Женеві.
Найважливішим завданням ЄР протягом свого існування була розробка планів та проектів для урядів та створення мобілізаційної мережі у європейських країнах. Сьогодні Європейський Рух об’єднує 41 Національну Раду та 21 асоціацію в країнах Європи, до її складу входять лідери країн-членів ЄС, країн-кандидатів на вступ до ЄС, а також країн, що не є кандидатами. Головний офіс МЄР знаходиться у м. Брюссель, Бельгія. Чинним президентом Європейського Руху є екс-президент Європейського Парламенту Пет Кокс. (Pat Cox)
Європейський Рух в Україні (European Movement Ukraine) зареєстрований Міністерством Юстиції України 3 грудня 2003р. як Всеукраїнська громадська організація та є офіційним представництвом та Українською Національною Радою Міжнародного Європейського Руху.
Місією Європейського Руху в Україні (ЄРУ) є відбудова національних європейських цінностей, розбудова громадянського суспільства, активна й максимально гармонійна інтеграція української спільноти до ЄС та НАТО.
Метою Європейського Руху в Україні є посильний вплив на позитивні трансформаційні процеси, які відбуваються в українському суспільстві на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції у п’ятьох основних напрямках – політичному, економічному, соціальному, культурному та інформаційному. Основними засобами такого впливу є  довготермінова проектна робота, а також проведення робочих зустрічей, конференцій, форумів, інформаційних компаній тощо.
Головний офіс ЄРУ знаходиться в Києві. ЄРУ має обласні представництва у Донецькій, Львівській, Житомирській, Полтавській, Кіровоградській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Одеській та Рівненській  областях, а також регіональних координаторів у всіх обласних центрах України та у Криму.
Серед проектів, що було ініційовано та організовано ЄРУ відзначимо наступні: круглий стіл Україна – Німеччина «Інвестиції  в Україну: Шанси та Можливості» (Київ, Український Дім), Конференція «Зустріч ділових лідерів та провідних промисловців країн ЦЄІ (Центральноєвропейської Ініціативи) та України (Ялта, Готель Ореанда), Економічний форум Україна – Німеччина «Вступ до СОТ – нові умови для німецького та українського бізнесу» (Київ, Торгово-промислова палата України), Всеукраїнський інформаційний автомобільний тур «Європейська Весна 2004» присвячений розширенню ЄС та Дні Європи в Україні 2004/2005, міжнародна обмінна програма «Нові Європейські Кордони: Свобода та Безпека». У 2005-2006 рр. ЄРУ офіційно виконував функції з координації проекту Євро-Азійського Нафтотранспортного Коридору (Одеса-Броди-Ґданськ) з органами влади країн-членів ЄС , Єврокомісією та Європарламентом. З 2003р. ЄРУ спільно з ВБФ «Карітас України» здійснює проект «Допомогти Дітям Вулиці» у Києві, Донецьку, Львові, Тернополі, Хмельницькому та Івано-Франківську.
Заплановано реалізацію загальнонаціонального проекту продовольчої допомоги «Helpica» у 25 регіонах України, реалізація програми для захисту невід’ємних людських прав та громадянських свобод в Україні спільно з Центром захисту прав людини „Свобода“, національний проект політичної освіти для української молоді, а також низка окремих заходів, серед яких проведення міжнародної конференції присвяченої європейським та євроатлантичним перспективам України у форматі Україна-ЄС-США у Брюсселі та акція з відзначення 70 річниці Голодомору в Брюсселі.
Президентом Європейського Руху в Україні та представником Міжнародного Європейського Руху в Україні є Олександр Білецький.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s