Німецько-український інформаційно-культурний центр (коротке узагальнення)


nrw

Олександр Шиян:

В зв”язку з постійно зростаючою кількістю громодян України , що з різних обставин переїхали на постійне місце життя до Німеччини , а також в значній мірі великим дефіцитом інформації про молоду самостійну Державу Україна на терріторії Західної Німеччини, в  19987 році було розпочато працю з  заснування українського  інформаційно- культурного Центру в місті Дюссельдорфі ( столиця землі Північний Рейн-Вестфалія ) .

Німецько-український інформаційно-культурний Центр

було офеційно зареєстровано в  Amtsgericht Düsseldorf 1998 року за реєстраційним числом № VR 8438 в місті Дюссельдорфі .

Центр є неурядова громадсько-корисна організація .

Центр  було заснованно українцями, котрі з різних обставин вимушені були покинути Україну та переїхати до Німеччини, в надії розпочати нове життя , але не бажає назавжди поривати з своєю Батьківщиною ,  з духовною спадщиною з рідною мовою, з культурою та українськими самобутніми традиціями.

Центр засновано тими українцями , що зацікавленні самі зберегти та передати свою духовну та культурну спадщину своїм дітям , крім того познайомити з чудовими самобутніми традиціями й інших , тобто німців .

Головні завдання Центру :

–         Посильна допомога своїм співвітчизникам на терріторії Німеччини .

–         Ознайомлення з історією України її сучасним соціальним , економічним та політичним життям .

–         Популяризація культури України та традицій українського народу в Німеччині

–         Презентація мистецтва України

–         Поглиблення відносин між виходцями з України , що постійно перебувають в Німеччині та місцевими жителями .

–         Збереження та популяризація  історичної та духовної спадщини українського народу та розширення культурних, економічних,політичних та інтелектуальних зв”язків між українцями та представниками інших національностей , що населяють Німеччину та місцевим населенням .

–         Допомога в розширенні  та укріпленні й збереженні дружніх зв”язків між українським та німецьким народами.

Останніми роками нам вдалося налагодити дружні та партнерські стосунки з представниками різних як громадських організацій, так і представниками місцевої влади та представниками підприємницьких кіл .

Останні роки маємо партнерський договір з Народним університетом міста Дюссельдорфа та Європейським Говариством з котрими в співпраці організовуємо зустрічі та готуємо і зачитуємо доповіді та реферати про Україну , готуємо та проводимо інформаційні заходи , як дні України в Німеччині .

Познайомитись можливо відкривши сторінку в інтернеті :

www. caritas-duesseldorf .de під заголовком  Netzwerk Oberbilk

Німецько-український інформаційно-культурний центр

Коротке узагальнення –

1997 – 2007роки

1997 – ще до виникнення  Німецько-українського інформаційно-культурного центру  під назвою „Пролісок” ініціатива створення цього центру  у федеративній землі Північний  Рейн-Вестфалія була схвалена поcлом України у ФРН.

1998 рік

Березень – заснування Німецько-українського інформаційно-культурного центру „Пролісок”, що має підтримувати культуру серед українців, що живуть  у Німеччині, а також  ознайомити населення регіону з красою української культури. Центр розташований в м. Дюссельдорф, столиці землі Північний Рейн-Вестфалія.

Травень – вже під час святкування Дня народження центру були заплановані  перші напрямки діяльності. У рамках проведення  Дня Києва в Дюссельдорфі центр провів музичний вечір з приводу заснування центру. Колишні мешканці Києва розповідали на вечері про сучасний Київ та його історію. Місцева преса висвітила у статтях святкування Дня Києва та заснування центру.

Листопад – відразу після заснування центр визнає Центральне представництво України в Німеччині, при чому представники центру були запрошені на 19-ті збори Центрального представництва України в Мюнхені. На зборах було представлено центр та висвітлено його програму.

Грудень –  представники  Німецько-українського інформаційно-культурного центру приймають участь у світовому конгресі українців в Торонто. Центр приймає участь не як член конгресу, а як спостерігач з метою представити центр та засвідчити його наявність.

1999 рік

Лютий – літературно-музичний вечір „Все про чорні очі…”. Серед іншого було представлене українське мистецтво шиття. Також центр організував виставку картин з портретами  таких видатних українців, як Т.Шевченко, Б.Хмельницький, Л.Українка, а також різноманітних ікон.

Березень – центр організує святкування з приводу Дня видатного українського поета Т.Шевченко, на якому були представлені та продекламовані його відомі твори.

Також до річниці заснування центру відбувся вечір спілкування під назвою „До чого тут вареники?”.

На вечері були запропоновані страви української кухні і всі запрошені українського та неукраїнського походження мали змогу разом відсвяткувати річницю.

Травень – центр організовує заходи до Дня Києва під назвою „Як тебе не любити, Києве мій!”. З танцями, музикою та гумором було відсвятковано День Києва.

Червень – початок тісної співпраці між Німецько-українським інформаційно-культурним центром та об’єднанням „Карітас” міста Дюссельдорф, що триває і досі. Під керівництвом центру створено музичний проект „Іванко”. Проект „Іванко” презентує українську народну музику та бере участь з народною українською піснею „Іванко”  у СD-проекті „Ми тут” від єпархіального об’єднання „Карітас” для міста Кельна. Проект висвітлював музичну та культурну спадщину іноземців, що живуть в Німеччині. В рамках проекту було представлено українську народну музику.

Листопад – спільний проект з радіостанцією „Антенне-Дюссельдорф-Бюргерфунк” в Хассельс-Райсхольц. По радіо прозвучала українська передача, що була підготовлена завдяки учасникам об’єднання. Переселенці з України під час прослуховування передачі мали змогу уявити собі країну та українську музику.

2000 рік

В цьому році розпочинається спільна робота центру з міжнародним освітнім центром „Міст” на базі вечірнього народного університету міста Дюссельдорф у рамках програми  „Країни, народи, культури”, що має метою поглиблення міжнародних відносин та пробудження інтересу до культурних, країнознавчих та соціальних аспектів багатьох країн.

В рамках цієї програми у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф були зроблені доповіді про видатного українського поета Т.Шевченко (в лютому) та про столицю України („Київ – „мати усіх російських міст” та одне з найстаріших міст у світі”) у травні.

Вересень – доповідь „Україна на шляху до Європи” на роботі міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Як гість був запрошений керівник філіалу посольства України  в м. Бонн.

Участь в рамках культурної програми  у міжнародному святі, що проводилося об’єднанням „Карітас” для міста Дюссельдорф. На святі центр був представлений українським хором народної музики.

Жовтень – центр приймає участь з різноманітними інформаційними заходами у проведенні Дня культури України, що відзначався на території всієї Німеччини, це надало можливості всім ознайомитися з українською культурою та мистецтвом.

Листопад – участь у програмі міжнародного освітнього центру „Міст” у  вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф  під назвою „Проти правового насильства та ворожості до іноземців”. В рамках цієї програми центр  організував інформаційні заходи про українську культуру.

Доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст”: „Український калейдоскоп”, в якій у всій її красі була представлена Україна.

Грудень –  організація музичного вечора. В якості гостя був запрошений з виступом український гітарист Олександр Кассельман.

2001 рік

2 лютого – доповідь „Українські улюблені страви – пізнайте і Ви українську кухню” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф.

2 березня – центр організує проведення ряду презентацій української культури в рамках Днів України, що відзначалися на всій території країни.

В програмі:

– доповідь „Тарас Шевченко – видатний  український поет та художник” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у  вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф;

– під час святкування міжнародного жіночого дня на четвертій зустрічі в домі Ойленбройх виступив український музичний гурт „Іванко”;

– організація традиційного вечора спілкування „ Як тебе не любити, Києве мій!”.

23 березня – доповідь „Півострів Крим – зближення” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф, в якій було висвітлено історію Криму в контексті історії культури півострова, що виникла під впливом багатьох культур.

25 травня – доповідь „Київ – столиця України  святкує свій традиційний День” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Проведено традиційний літературно-музичний вечір з виставкою картин до святкування Дня Києва.

25 червня – німецько-український інформаційно-культурний центр разом з „Форумом культури Вілліх” організують ряд мистецьких виставок у місті Нірзен під назвою „Митці проти ненависті до іноземців та правого радикалізму, за толерантність та громадську сміливість”, а також „Ніколи не забути Чорнобиль 26-го квітня 1986 року”. Художники, яких запросив центр з України, виставляли свої картини. Двадцять відсотків від продажу картин направлено товариству „Допомога без кордонів дітям Чорнобиля”. За рахунок цієї пожертви було профінансовано оздоровчий відпочинок дітей із радіоактивно забрудненої зони. Музичною підтримкою проекту були виступи українського гітариста Олександра Кассельмана та гурту „Іванко”.

9 листопада – доповідь „Іван Франко – український поет”, літературно-музичний вечір під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф .

14 грудня – музично-літературний вечір присвячений святкуванню святвечора в Україні – „Різдво в Україні – традиції та звичаї”. Великий інтерес виявили також і німецькомовні учасники.

2002 рік

12 січня – інсценування казки „Дід Мороз” для маленьких дітей.

Ввечері  – заходи для учасників проекту „Новий рік в Україні”, музичний вечір за українськими традиціями. Завдяки цим заходам учасники ознайомилися з українськими традиціями.

15 лютого – доповідь „По дорозі до екзотичного півострова Крим – від Києва до Ялти” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Доповідь була доповнена показом діафільмів чарівного українського краєвиду та багатьох  визначних пам’яток по дорозі  з Києва через Одесу, Севастополь, Ялту та Бахчисарай.

15 березня – доповідь „Тарас Шевченко: видатний український поет” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф, де були представлені твори поета. На завершення доповідь перетворилася з літературного вечора в музичний. Музичний супровід був наданий українським гуртом народної музики „Іванко”.

26 квітня –  проведено захід „Готувати по-українському – українські страви та історія” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. На цій презентації української кухні можна було не лише дізнатися рецепти, але й скуштувати українські кулінарні вироби.

31 травня – святкування „Київського традиційного свята” у вечірньому народному університеті, що пройшло у вигляді літературно-музичного вечора. Під час святкування Дня Києва у фойє університету проводилася виставка творів українського митця Ріщенко.

01 червня – в рамках традиційного музичного вечора „Київ святкує свій традиційний День міста” було проведено вечір танців для членів та зацікавлених осіб в залах на Кельнерштрассе 265, м. Дюссельдорф.

Вересень – центр приймає участь у мистецьких заходах, що проводились в землі Північний Рейн-Вестфалія. А саме в мистецькій виставці у м. Дюссельдорф під назвою „Миля  мистецтва – Ретельштрассе”, на якій були презентовані роботи митців різних напрямків мистецтва. Центру вдалося запросити українського художника  для того, щоб він прийняв участь у виставці та презентував свої твори. Метою цього було встановити контакти між німецькими та українськими митцями та створити у майбутньому можливість для українських митців виставляти свої картини в Німеччині, а для німецьких художників – в Україні.

12 вересня – доповідь „Таємниці українського декоративно-прикладного мистецтва” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Були освітлені техніки українського декоративно-прикладного мистецтва та представлені різноманітні вироби з дерева та металу.

20 вересня – доповідь „Ялта – мальовниче південне узбережжя між високими скалами та глибоким синім морем” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. За допомогою документального фільму висвітлювалась краса місцевості в поблизу Ялти.

4 жовтня – доповідь „Українська література в минулому та сучасності”. Цей літературний вечір був спробою порівняти німецьких та українських авторів. В якості гостя був запрошений кельнський галерист та видавець Олександр Ціглер.

22 листопада – доповідь „Українське мистецтво на переломі – порівняння українських та німецьких напрямків мистецтва за останні 100 років” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. В цій доповіді за допомогою діафільмів було проведено порівняння напрямків мистецтва в Німеччині та Україні за останнє сторіччя. Як гість та співавтор доповіді був запрошений кельнський галерист та видавець Олександр Ціглер.

Грудень – організація проведення вернісажу разом з „Форумом культури Вілліх”  в рамках інтеграційного проекту. На цьому вернісажі українські митці отримали змогу презентувати свої твори.

23 грудня – спільний захід „Різдво в Україні – його традиції”, проводилося в залах на Кельнерштрассе, 265. Цей захід отримав великий резонанс.

В цьому році ми часто влаштовували зустрічі для членів центру, надавали їм допомогу шляхом проведення дискусій з приводу соціально-психологічних, комунікативних та, передусім, інтеграційних проблем.

2003 рік

Лютий – доповідь „У пошуку загубленого скарбу – мандрівка Україною” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. У доповіді за допомогою діафільмів була показана віртуальна мандрівка від Карпат до Криму через західноукраїнські стародавні міста та Київ, що висвітлювала також історичний розвиток окремих районів.

Березень – доповідь „Україна на шляху до Європи” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Шляхом презентації України було зроблено спробу  визначити місце України в Європі.

Квітень – мобілізація центру та краєзнавчих товариств для підтримки заявки Дюссельдорфа та Рейн-Рурського регіону у прийнятті попереднього рішення про кандидатуру Рейн-Рурського регіону для проведення  Літніх Олімпійських Ігор. Центр  разом з усіма іноземними об’єднаннями Дюссельдорфа взяли участь в  марші для підтримки заявки, що сприяло покращенню взаєморозуміння між народами.

Травень – центр організує прийняття Україною участі у  сорок дев’ятому  міжнародному фестивалі короткометражних фільмів в м. Оберхаузен. При цьому центр підтримав створений та представлений українськими студентами Київського театрально – мистецького університету проект „Телега”.

Червень – в рамках проекту „Диво Чорнобиля” центр разом із „Форумом культури Вілліх” організують виставку картин художника Миколи Линника, що походить з постраждалого від Чорнобильської катастрофи району міста Славутич, в ході його туру по Німеччині та Європі. Метою було показати, які наслідки спричинила Чорнобильська катастрофа у місті Славутич. На виставці німецькі художники познайомилися з українським митцем.

Вересень – доповідь „Україна на шляху до Європи” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Проведено дискусію про місце України в Європі.

Жовтень – початок спільної роботи з об’єднанням „Карітас” в рамках проекту „Мистецтво будує мости”. Проект являє собою спробу за допомогою виставки зблизити людей різних культур та інтересів та представити їм різні країни та культури, і, перш за все, збудувати соціальні мережі. Центр організує участь в проекті українського художника Юрія Каракоца, а також презентує на проекті особливості української кухні.

2004 рік

Січень – центр займається діяльністю по розширенню та поглибленню економічних відносин між Німеччиною та Україною. При цьому було організовано участь української делегації на виставці „BOOT 2004” в м. Дюссельдорф та на виставці „ITB 2004” у м. Берлін.

Березень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Українські Карпати”. За допомогою фільму про цей чарівний регіон вдалося показати красу Карпат.

Квітень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Київ – столиця України”. З приводу Дня Києва було показано фільм  про історію та сучасність української столиці.

Липень – центр приймає участь  у програмі відвідування Дюссельдорфа групою колишніх примусово вивезених на роботу до Німеччини українців.

Жовтень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Україна на переломі – рамки умов для іноземних інвесторів”.

Листопад – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Мандрувати та вивчати культуру в українських Карпатах”. Доповідь доповнювалась фільмом про красу регіону та можливості туризму в Карпатах”.

Грудень –  у світлі президентських виборів в Україні центр організував акцію – музичний марафон „Моя Україна” для підтримки демократичного руху в Україні, а також  як вияв солідарності з українцями на площі Незалежності в Києві, що брали участь в „Помаранчевій революції”. Для них були зібрані пожертви.

За підтримки українського оперного співака і митця пана Володимира Гришко центр запросив прийняти участь в акції український фольклорний ансамбль „Дармограй”.

Центр надав змогу українському митцю Сергію Яротському провести виставку своїх робіт у рамках проекту „Мистецтво будує мости”, що проводився об’єднанням „Карітас” для міста Дюссельдорф.

2005 рік

Квітень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „У пошуку загубленого скарбу – мандрівка мальовничими Карпатами”. За допомогою фільму було показано захоплюючу картину Карпат для всіх любителів відпочинку в горах”.

Жовтень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: ”Українська кухня та її історія”. Учасники мали змогу спочатку приготувати, а потім і скуштувати страви. Особливістю вечора було те, що біля плити було 13 чоловіків і 3 жінки!

В центрі працює клуб „Europool“ для студентів із України та жінок, які працюють за програмою „Au-Pair”.

Починаючи з вересня було засновано культурне коло, де змішані подружжя можуть більше дізнатися про Україну. Під цим слід розуміти проведення тематичних інформаційних та літературних вечорів. Між тим це коло поширилось і перетворилося у клуб постійних відвідувачів. Ми регулярно раз на місяць організуємо зустрічі у приміщенні, яке раз на тиждень маємо в нашому розпорядженні.

Після зустрічі в березні місяці 2005 року з керівництвом Товариства Українських офіцерів було прияняте рішення про заснування Німецько-Українським Інформаційно-Культурним Центром „Клубу офіцерів „ .

2006 рік

Січень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Україна після „Помаранчевої революції” – сучасний стан та перспективи”.

До осені 2004 р. столиця України була лише зрідка предметом німецьких новин. З проведенням „Помаранчевої революції” Україна знову повернулася на карту Європи. Нові шляхи України – перспективи українсько-європейських відносин.

Захід відбувся  за сприяння відділу зовнішніх справ посольства України у Федеративній Республіці Німеччина.

Лютий – проект „Поглиблення знань про Україну в Німеччині та про Німеччину в Україні”. Проект  опрацьовано з українською стороною, наше об’єднання намагається втілити його в життя.

В німецьких засобах інформації сповіщається про Україну дуже мало і переважно однобоко. Ми хочемо зробити більш інтенсивним діалог за допомогою засобів масової інформації між містами-партнерами та об’єднаннями в Україні та Німеччині.

Проекти та співробітництво мають бути довгостроково побудовані на базі принципів партнерства та на основі діалогових заходів.

Спільно з керівництвом міста Ессен Німецько-Українським Інформаційно-Культурним Центром було підтриманно заяву від керівництва містом Київ про набуття містом Київ в 2010 році звання „європейська культурна столиця- 2010”.

Березень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Замки та палаци України”, та „мальовничі кутки українських Карпат”.

Відкрийте для себе скарби епохи ренесансу та барокко. Численні вторгнення минулих сторіч зумовили архітектурне розмаїття будівель .

В приміщенні Центру  було проведенно літературно-музичний вечір з нагоди 192-ої річнийі від дня народження Т.Г.Шевченка „Ми чуємо тебе, Кобзарю ,крізь століття”

Березень – правління Центру, організує безкоштовні поїздки до місця проведення виборів, що проводилися в консульському відділі посольства України в м. Ремаген-Обервінтер.

Квітень – після перегляду на місцевому телевізійному каналі WDR теленарису „Мій Київ „ та обговорення переглянутої стрічки членами Центру

Було надісланно до редакції спільна думка як членів так і правління Центру про низький рівень забезпечення інформацією керівництва телеканалу та однобоке вісвічування в стрічці з життям  киян

29 квітня було організованно вечір пам’яті загиблим в час Чернобильської трагедії . „Трагедія продовжується,чи трагедія Чернобиля не закінчилася”.

Червень – українська культурна програма при проведенні свята фанів Чемпіонату світу з футболу FIFA „LA OLA COLONIA”.

Виступ національного хореографічно-танцювального ансамблю „Україночка” з м. Києва.

Центр прийняв участь спільно з керівництвом міста Дюссельдорф в міжнародному фестивалі „Kultur vor der Tür  „.

2007 рік

Лютий – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Замки та палаци України”, та „мальовничі кутки українських Карпат”.

Відкрийте для себе скарби епохи ренесансу та барокко. Численні вторгнення минулих сторіч зумовили архітектурне розмаїття будівель .

Березень – під патронатом Міністерства культури та туризму України

В співпраці з приватним міжнародним благодійним фондом ім.М. Лисенка та київським академічним вокально-хореографічний ансамблем

„УКРАЇНОЧКА” було реалізовано літературно-музтчний проект  присвячений творчості Тараса Шевченка,  „Шевченковські дні на Рейні „

в містах як : Кельн, Дюссельдорф, Вуперталь ,Вілліх та Ремаген-Обервінтер в відділені Посольства України в Німеччині.

28 березня – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Мальовничий південь України – Крим „.

Спочатку коротко про Центр .

В зв”язку з постійно зростаючою кількістью громодян України , що з різних обставин переїхали на постійне місце життя до Німеччини , а також в значній мірі великим дефіцітом інформації про молоду самостійну Державу Україна на терріторії Західної Німеччини .

В 19987 році , було розпочато працю з  заснування українського  інформаційно- культурного Центру в місті Дюссельдорфі ( столиця землі Північний Рейн-Вестфалія ) .

Німецько-український інформаційно-культурний Центр

було офеційно зареєстровано в  Amtsgericht Düsseldorf 1998 року за реєстраційним числом № VR 8438 в місті Дюссельдорфі .

Центр є неурядова громадсько-корисна організація .

Центр  було заснованно українцями, котрі з різних обставин вимушені були покинути Україну та переїхати до Німеччини, в надії розпочати нове життя , але не бажає назавжди поривати з своєю Батьківщиною ,  з духовною спадщиною з рідною мовою, з культурою та українськими самобутніми традиціями .

Центр засновано тими українцями , що зацікавленні самі зберегти та передати свою духовну та культурну спадщину своїм дітям , крім того познайомити з чудовими самобутніми традиціями й інших , тобто німців .

Головні завдання Центру :

–         Посильна допомога своїм співвітчизникам на терріторії Німеччини .

–         Ознайомлення з історією України її сучасним соціальним , економічним та політичним життям .

–         Популяризація культури України та традицій українського народу в Німеччині

–         Презентація мистецтва України

–         Поглиблення відносин між виходцями з України , що постійно перебувають в Німеччині та місцевими жителями .

–         Збереження та популяризація  історичної та духовної спадщини українського народу та розширення культурних, економічних,політичних та інтелектуальних зв”язків між українцями та представниками інших національностей , що населяють Німеччину та місцевим населенням .

–         Допомога в розширенні  та укріпленні й збереженні дружніх зв”язків між українським та німецьким народами .

.  Останніми роками нам вдалося налагодити дружні та партнерські стосунки з представниками різних як громадських організацій так і представниками місцевої влади та представниками підприємницьких кіл .

Останні роки маємо партнерський договір з Народним університетом міста Дюссельдорфа та Європейським Говариством з котрими в співпраці організовуємо зустрічі та готуємо і зачитуємо доповіді та реферати про Україну , готуємо та проводимо інформаційні заходи , як дні України в Німеччині .

Познайомитись можливо відкривши сторінку в інтернеті :

www. caritas-duesseldorf .de під заголовком  Netzwerk Oberbilk

Німецько-український інформаційно-культурний центр

Коротке узагальнення – 1997 – 2007роки

1997 – ще до виникнення  Німецько-українського інформаційно-культурного центру  під назвою „Пролісок” ініціатива створення цього центру  у федеративній землі Північний  Рейн-Вестфалія була схвалена поcлом України у ФРН.

1998 рік

Березень – заснування Німецько-українського інформаційно-культурного центру „Пролісок”, що має підтримувати культуру серед українців, що живуть  у Німеччині, а також  ознайомити населення регіону з красою української культури. Центр розташований в м. Дюссельдорф, столиці землі Північний Рейн-Вестфалія.

Травень – вже під час святкування Дня народження центру були заплановані  перші напрямки діяльності. У рамках проведення  Дня Києва в Дюссельдорфі центр провів музичний вечір з приводу заснування центру. Колишні мешканці Києва розповідали на вечері про сучасний Київ та його історію. Місцева преса висвітила у статтях святкування Дня Києва та заснування центру.

Листопад – відразу після заснування центр визнає Центральне представництво України в Німеччині, при чому представники центру були запрошені на 19-ті збори Центрального представництва України в Мюнхені. На зборах було представлено центр та висвітлено його програму.

Грудень –  представники  Німецько-українського інформаційно-культурного центру приймають участь у світовому конгресі українців в Торонто. Центр приймає участь не як член конгресу, а як спостерігач з метою представити центр та засвідчити його наявність.

1999 рік

Лютий – літературно-музичний вечір „Все про чорні очі…”. Серед іншого було представлене українське мистецтво шиття. Також центр організував виставку картин з портретами  таких видатних українців, як Т.Шевченко, Б.Хмельницький, Л.Українка, а також різноманітних ікон.

Березень – центр організує святкування з приводу Дня видатного українського поета Т.Шевченко, на якому були представлені та продекламовані його відомі твори.

Також до річниці заснування центру відбувся вечір спілкування під назвою „До чого тут вареники?”.

На вечері були запропоновані страви української кухні і всі запрошені українського та неукраїнського походження мали змогу разом відсвяткувати річницю.

Травень – центр організовує заходи до Дня Києва під назвою „Як тебе не любити, Києве мій!”. З танцями, музикою та гумором було відсвятковано День Києва.

Червень – початок тісної співпраці між Німецько-українським інформаційно-культурним центром та об’єднанням „Карітас” міста Дюссельдорф, що триває і досі. Під керівництвом центру створено музичний проект „Іванко”. Проект „Іванко” презентує українську народну музику та бере участь з народною українською піснею „Іванко”  у СD-проекті „Ми тут” від єпархіального об’єднання „Карітас” для міста Кельна. Проект висвітлював музичну та культурну спадщину іноземців, що живуть в Німеччині. В рамках проекту було представлено українську народну музику.

Листопад – спільний проект з радіостанцією „Антенне-Дюссельдорф-Бюргерфунк” в Хассельс-Райсхольц. По радіо прозвучала українська передача, що була підготовлена завдяки учасникам об’єднання. Переселенці з України під час прослуховування передачі мали змогу уявити собі країну та українську музику.

2000 рік

В цьому році розпочинається спільна робота центру з міжнародним освітнім центром „Міст” на базі вечірнього народного університету міста Дюссельдорф у рамках програми  „Країни, народи, культури”, що має метою поглиблення міжнародних відносин та пробудження інтересу до культурних, країнознавчих та соціальних аспектів багатьох країн.

В рамках цієї програми у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф були зроблені доповіді про видатного українського поета Т.Шевченко (в лютому) та про столицю України („Київ – „мати усіх російських міст” та одне з найстаріших міст у світі”) у травні.

Вересень – доповідь „Україна на шляху до Європи” на роботі міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Як гість був запрошений керівник філіалу посольства України  в м. Бонн.

Участь в рамках культурної програми  у міжнародному святі, що проводилося об’єднанням „Карітас” для міста Дюссельдорф. На святі центр був представлений українським хором народної музики.

Жовтень – центр приймає участь з різноманітними інформаційними заходами у проведенні Дня культури України, що відзначався на території всієї Німеччини, це надало можливості всім ознайомитися з українською культурою та мистецтвом.

Листопад – участь у програмі міжнародного освітнього центру „Міст” у  вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф  під назвою „Проти правового насильства та ворожості до іноземців”. В рамках цієї програми центр  організував інформаційні заходи про українську культуру.

Доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст”: „Український калейдоскоп”, в якій у всій її красі була представлена Україна.

Грудень –  організація музичного вечора. В якості гостя був запрошений з виступом український гітарист Олександр Кассельман.

2001 рік

2 лютого – доповідь „Українські улюблені страви – пізнайте і Ви українську кухню” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф.

2 березня – центр організує проведення ряду презентацій української культури в рамках Днів України, що відзначалися на всій території країни.

В програмі:

– доповідь „Тарас Шевченко – видатний  український поет та художник” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у  вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф;

– під час святкування міжнародного жіночого дня на четвертій зустрічі в домі Ойленбройх виступив український музичний гурт „Іванко”;

– організація традиційного вечора спілкування „ Як тебе не любити, Києве мій!”.

23 березня – доповідь „Півострів Крим – зближення” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф, в якій було висвітлено історію Криму в контексті історії культури півострова, що виникла під впливом багатьох культур.

25 травня – доповідь „Київ – столиця України  святкує свій традиційний День” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Проведено традиційний літературно-музичний вечір з виставкою картин до святкування Дня Києва.

25 червня – німецько-український інформаційно-культурний центр разом з „Форумом культури Вілліх” організують ряд мистецьких виставок у місті Нірзен під назвою „Митці проти ненависті до іноземців та правого радикалізму, за толерантність та громадську сміливість”, а також „Ніколи не забути Чорнобиль 26-го квітня 1986 року”. Художники, яких запросив центр з України, виставляли свої картини. Двадцять відсотків від продажу картин направлено товариству „Допомога без кордонів дітям Чорнобиля”. За рахунок цієї пожертви було профінансовано оздоровчий відпочинок дітей із радіоактивно забрудненої зони. Музичною підтримкою проекту були виступи українського гітариста Олександра Кассельмана та гурту „Іванко”.

9 листопада – доповідь „Іван Франко – український поет”, літературно-музичний вечір під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф .

14 грудня – музично-літературний вечір присвячений святкуванню святвечора в Україні – „Різдво в Україні – традиції та звичаї”. Великий інтерес виявили також і німецькомовні учасники.

2002 рік

12 січня – інсценування казки „Дід Мороз” для маленьких дітей.

Ввечері  – заходи для учасників проекту „Новий рік в Україні”, музичний вечір за українськими традиціями. Завдяки цим заходам учасники ознайомилися з українськими традиціями.

15 лютого – доповідь „По дорозі до екзотичного півострова Крим – від Києва до Ялти” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Доповідь була доповнена показом діафільмів чарівного українського краєвиду та багатьох  визначних пам’яток по дорозі  з Києва через Одесу, Севастополь, Ялту та Бахчисарай.

15 березня – доповідь „Тарас Шевченко: видатний український поет” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф, де були представлені твори поета. На завершення доповідь перетворилася з літературного вечора в музичний. Музичний супровід був наданий українським гуртом народної музики „Іванко”.

26 квітня –  проведено захід „Готувати по-українському – українські страви та історія” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. На цій презентації української кухні можна було не лише дізнатися рецепти, але й скуштувати українські кулінарні вироби.

31 травня – святкування „Київського традиційного свята” у вечірньому народному університеті, що пройшло у вигляді літературно-музичного вечора. Під час святкування Дня Києва у фойє університету проводилася виставка творів українського митця Ріщенко.

01 червня – в рамках традиційного музичного вечора „Київ святкує свій традиційний День міста” було проведено вечір танців для членів та зацікавлених осіб в залах на Кельнерштрассе 265, м. Дюссельдорф.

Вересень – центр приймає участь у мистецьких заходах, що проводились в землі Північний Рейн-Вестфалія. А саме в мистецькій виставці у м. Дюссельдорф під назвою „Миля  мистецтва – Ретельштрассе”, на якій були презентовані роботи митців різних напрямків мистецтва. Центру вдалося запросити українського художника  для того, щоб він прийняв участь у виставці та презентував свої твори. Метою цього було встановити контакти між німецькими та українськими митцями та створити у майбутньому можливість для українських митців виставляти свої картини в Німеччині, а для німецьких художників – в Україні.

12 вересня – доповідь „Таємниці українського декоративно-прикладного мистецтва” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Були освітлені техніки українського декоративно-прикладного мистецтва та представлені різноманітні вироби з дерева та металу.

20 вересня – доповідь „Ялта – мальовниче південне узбережжя між високими скалами та глибоким синім морем” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. За допомогою документального фільму висвітлювалась краса місцевості в поблизу Ялти.

4 жовтня – доповідь „Українська література в минулому та сучасності”. Цей літературний вечір був спробою порівняти німецьких та українських авторів. В якості гостя був запрошений кельнський галерист та видавець Олександр Ціглер.

22 листопада – доповідь „Українське мистецтво на переломі – порівняння українських та німецьких напрямків мистецтва за останні 100 років” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. В цій доповіді за допомогою діафільмів було проведено порівняння напрямків мистецтва в Німеччині та Україні за останнє сторіччя. Як гість та співавтор доповіді був запрошений кельнський галерист та видавець Олександр Ціглер.

Грудень – організація проведення вернісажу разом з „Форумом культури Вілліх”  в рамках інтеграційного проекту. На цьому вернісажі українські митці отримали змогу презентувати свої твори.

23 грудня – спільний захід „Різдво в Україні – його традиції”, проводилося в залах на Кельнерштрассе, 265. Цей захід отримав великий резонанс.

В цьому році ми часто влаштовували зустрічі для членів центру, надавали їм допомогу шляхом проведення дискусій з приводу соціально-психологічних, комунікативних та, передусім, інтеграційних проблем.

2003 рік

Лютий – доповідь „У пошуку загубленого скарбу – мандрівка Україною” під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. У доповіді за допомогою діафільмів була показана віртуальна мандрівка від Карпат до Криму через західноукраїнські стародавні міста та Київ, що висвітлювала також історичний розвиток окремих районів.

Березень – доповідь „Україна на шляху до Європи” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Шляхом презентації України було зроблено спробу  визначити місце України в Європі.

Квітень – мобілізація центру та краєзнавчих товариств для підтримки заявки Дюссельдорфа та Рейн-Рурського регіону у прийнятті попереднього рішення про кандидатуру Рейн-Рурського регіону для проведення  Літніх Олімпійських Ігор. Центр  разом з усіма іноземними об’єднаннями Дюссельдорфа взяли участь в  марші для підтримки заявки, що сприяло покращенню взаєморозуміння між народами.

Травень – центр організує прийняття Україною участі у  сорок дев’ятому  міжнародному фестивалі короткометражних фільмів в м. Оберхаузен. При цьому центр підтримав створений та представлений українськими студентами Київського театрально – мистецького університету проект „Телега”.

Червень – в рамках проекту „Диво Чорнобиля” центр разом із „Форумом культури Вілліх” організують виставку картин художника Миколи Линника, що походить з постраждалого від Чорнобильської катастрофи району міста Славутич, в ході його туру по Німеччині та Європі. Метою було показати, які наслідки спричинила Чорнобильська катастрофа у місті Славутич. На виставці німецькі художники познайомилися з українським митцем.

Вересень – доповідь „Україна на шляху до Європи” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф. Проведено дискусію про місце України в Європі.

Жовтень – початок спільної роботи з об’єднанням „Карітас” в рамках проекту „Мистецтво будує мости”. Проект являє собою спробу за допомогою виставки зблизити людей різних культур та інтересів та представити їм різні країни та культури, і, перш за все, збудувати соціальні мережі. Центр організує участь в проекті українського художника Юрія Каракоца, а також презентує на проекті особливості української кухні.

2004 рік

Січень – центр займається діяльністю по розширенню та поглибленню економічних відносин між Німеччиною та Україною. При цьому було організовано участь української делегації на виставці „BOOT 2004” в м. Дюссельдорф та на виставці „ITB 2004” у м. Берлін.

Березень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Українські Карпати”. За допомогою фільму про цей чарівний регіон вдалося показати красу Карпат.

Квітень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Київ – столиця України”. З приводу Дня Києва було показано фільм  про історію та сучасність української столиці.

Липень – центр приймає участь  у програмі відвідування Дюссельдорфа групою колишніх примусово вивезених на роботу до Німеччини українців.

Жовтень – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Україна на переломі – рамки умов для іноземних інвесторів”.

Листопад – доповідь під час роботи міжнародного освітнього центру „Міст” у вечірньому народному університеті  міста Дюссельдорф: „Мандрувати та вивчати культуру в українських Карпатах”. Доповідь доповнювалась фільмом про красу регіону та можливості туризму в Карпатах”.

Грудень –  у світлі президентських виборів в Україні центр організував акцію – музичний марафон „Моя Україна” для підтримки демократичного руху в Україні, а також  як вияв солідарності з українцями на площі Незалежності в Києві, що брали участь в „Помаранчевій революції”. Для них були зібрані пожертви.

За підтримки українського оперного співака і митця пана Володимира Гришко центр запросив прийняти участь в акції український фольклорний ансамбль „Дармограй”.

Центр надав змогу українському митцю Сергію Яротському провести виставку своїх робіт у рамках проекту „Мистецтво будує мости”, що проводився об’єднанням „Карітас” для міста Дюссельдорф.

2005 рік

Квітень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „У пошуку загубленого скарбу – мандрівка мальовничими Карпатами”. За допомогою фільму було показано захоплюючу картину Карпат для всіх любителів відпочинку в горах”.

Жовтень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: ”Українська кухня та її історія”. Учасники мали змогу спочатку приготувати, а потім і скуштувати страви. Особливістю вечора було те, що біля плити було 13 чоловіків і 3 жінки!

В центрі працює клуб „Europool“ для студентів із України та жінок, які працюють за програмою „Au-Pair”.

Починаючи з вересня було засновано культурне коло, де змішані подружжя можуть більше дізнатися про Україну. Під цим слід розуміти проведення тематичних інформаційних та літературних вечорів. Між тим це коло поширилось і перетворилося у клуб постійних відвідувачів. Ми регулярно раз на місяць організуємо зустрічі у приміщенні, яке раз на тиждень маємо в нашому розпорядженні.

Після зустрічі в березні місяці 2005 року з керівництвом Товариства Українських офіцерів було прияняте рішення про заснування Німецько-Українським Інформаційно-Культурним Центром „Клубу офіцерів „ .

2006 рік

Січень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Україна після „Помаранчевої революції” – сучасний стан та перспективи”.

До осені 2004 р. столиця України була лише зрідка предметом німецьких новин. З проведенням „Помаранчевої революції” Україна знову повернулася на карту Європи. Нові шляхи України – перспективи українсько-європейських відносин.

Захід відбувся  за сприяння відділу зовнішніх справ посольства України у Федеративній Республіці Німеччина.

Лютий – проект „Поглиблення знань про Україну в Німеччині та про Німеччину в Україні”. Проект  опрацьовано з українською стороною, наше об’єднання намагається втілити його в життя.

В німецьких засобах інформації сповіщається про Україну дуже мало і переважно однобоко. Ми хочемо зробити більш інтенсивним діалог за допомогою засобів масової інформації між містами-партнерами та об’єднаннями в Україні та Німеччині.

Проекти та співробітництво мають бути довгостроково побудовані на базі принципів партнерства та на основі діалогових заходів.

Спільно з керівництвом міста Ессен Німецько-Українським Інформаційно-Культурним Центром було підтриманно заяву від керівництва містом Київ про набуття містом Київ в 2010 році звання „європейська культурна столиця- 2010”.

Березень – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Замки та палаци України”, та „мальовничі кутки українських Карпат”.

Відкрийте для себе скарби епохи ренесансу та барокко. Численні вторгнення минулих сторіч зумовили архітектурне розмаїття будівель .

В приміщенні Центру  було проведенно літературно-музичний вечір з нагоди 192-ої річнийі від дня народження Т.Г.Шевченка „Ми чуємо тебе, Кобзарю ,крізь століття”

Березень – правління Центру, організує безкоштовні поїздки до місця проведення виборів, що проводилися в консульському відділі посольства України в м. Ремаген-Обервінтер.

Квітень – після перегляду на місцевому телевізійному каналі WDR теленарису „Мій Київ „ та обговорення переглянутої стрічки членами Центру

Було надісланно до редакції спільна думка як членів так і правління Центру про низький рівень забезпечення інформацією керівництва телеканалу та однобоке вісвічування в стрічці з життям  киян

29 квітня було організованно вечір пам’яті загиблим в час Чернобильської трагедії . „Трагедія продовжується,чи трагедія Чернобиля не закінчилася”.

Червень – українська культурна програма при проведенні свята фанів Чемпіонату світу з футболу FIFA „LA OLA COLONIA”.

Виступ національного хореографічно-танцювального ансамблю „Україночка” з м. Києва.

Центр прийняв участь спільно з керівництвом міста Дюссельдорф в міжнародному фестивалі „Kultur vor der Tür  „.

2007 рік

Лютий – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Замки та палаци України”, та „мальовничі кутки українських Карпат”.

Відкрийте для себе скарби епохи ренесансу та барокко. Численні вторгнення минулих сторіч зумовили архітектурне розмаїття будівель .

Березень – під патронатом Міністерства культури та туризму України

В співпраці з приватним міжнародним благодійним фондом ім.М. Лисенка та київським академічним вокально-хореографічний ансамблем

„УКРАЇНОЧКА” було реалізовано літературно-музтчний проект  присвячений творчості Тараса Шевченка,  „Шевченковські дні на Рейні „

в містах як : Кельн, Дюссельдорф, Вуперталь ,Вілліх та Ремаген-Обервінтер в відділені Посольства України в Німеччині.

28 березня – доповідь у вечірньому народному університеті міста Дюссельдорф: „Мальовничий південь України – Крим „.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s