Студентів аграрних навчальних закладів під виглядом практики відправляють працювати на сезонні роботи до ЄС


Джерело: http://tsn.ua/ua

Студентів незаконно відправляють на сезонні роботи за кордон.

Міністерство внутрішніх справ має в своєму розпорядженні дані про незаконне використання за кордоном праці українських студентів. Працевлаштування студентів з України в країнах Євросоюзу слід законодавчо врегулювати, переконані правоохоронці.

Заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокімов заявив, що у МВС є заяви щодо незаконного використання роботи студентів у європейських країнах. За його словами, студентів аграрних навчальних закладів під виглядом практики відправляють працювати до ЄС. За словами правоохоронця, це може відбуватись за домовленістю з керівництвом вищих шкіл.

У Департаменті МВС у боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, підтвердили, що є звернення від студентів з такими скаргами. Заяви надходять з Херсонської, Миколаївської та Полтавської областей: “У випадках, коли скаржаться, ситуація виглядає таким чином, що під виглядом практики за кордоном набирають групи і працюють на сезонних роботах”, – каже радник міністра Катерина Левченко.

Працевлаштування студентів з України у країнах ЄС слід врегулювати на рівні законодавства, переконані правоохоронці. Левченко наголошує, що на сьогодні в законодавстві України не передбачені сезонні роботи для студентів. Є лише практика за кордоном, процеси якої урегульовані законодавством та підзаконними актами. Нині створюють робочу групу зі складу представників різних відомств, щоб підготувати внесення змін до законодавства про освіту.

Левченко впевнена: “Українські студенти зацікавлені працювати за кордоном. Вони прагнуть і проходити там практику. Але не потрібно використовувати їх для збагачення”. За законом, на практику можуть виїжджати студенти будь-якого курсу, окрім першого та останнього.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s