Для підприємців та Професіоналів Діаспори


Міжнародний Форум Підприємців та Професіоналів Діаспори

“Українська ділова діаспора – обличчям до України”

Джерело: УСІМ МГОУ “Четверта Хвиля”

Державна політика України щодо залучення своєї діаспори до розбудови малого та середнього бізнесу характеризується як непослідовна та суперечлива. Та не секрет, що залучення еміґрантів до інвестиційної діяльності та розвитку малого i середнього підприємництва в Українi у майбутньому може відіграти важливу роль у розвитку економіки України. З проханням обговорити цю теми на сторінках газети ми звернулись до Миколи Меґеца, Заступника Голови Всеамериканського Громадського Об’єднання “Нова Українська Хвиля” та спеціаліста з питань Міжнародного Менеджементу та Глобальних Стратеґій на кафедрі економіки при Гемлін Університеті у Міннесоті.


  Нашим читачам буде цікаво довідатись, як виникла ідея провести Міжнародний Форум Підприємців та Професіоналів Діаспори?

Aктивізація та згуртування ділових людей діаспори є важливим та необхідним кроком на шляху залучення діаспори до інвестиційних проектів України. Якщо подивитись на офіційну Американську статистику,  то лише за період з 1991 до 2005 року з України до США виїхало на постійне місце проживання більше як 150 тисяч людей. Якщо додати сюди ще й тих, хто приїхав в Америку на навчання чи скористався з різних обмінних програм або гостьових запрошень і залишився проживати та працює тут, то ця цифра легко може подвоїтись. Тому ми сміло говоримо про кілька сотень тисяч молодих високо освідчених людей, які сьогодні активно працюють не лише на американську економіку, але й, шляхом масового пересилання в Україну грошей, сприяють активному вливанню іноземного капіталу в розбудову України. Подібна ситуація з нашою молодою діаспорою сьогодні існує в Італії, Іспанії, Португалії та в багатьох інших високо розвинених країнах Заходу. Якщо розглядати це питання під економічним кутом, то за оцінкою фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України в Україну від емігрантів 4-ої Хвилі щорічно надходить від 2,5 до 3,5 млрд. дол. Тоді як згідно даних Держкомстату України, загальні Прямі Іноземні Інвестиції в Україну в 2008 році склали 6.2 млрд. дол., a інвестиційна частка Американських корпорацій за цей період становить лише 1.4 млрд. дол.  Тож, як видно, поступлення в бюджет України від «заробітчан» 4-ої Хвилі більш ніж вагомі, і з цим явищем слід рахуватись.

З іншого боку, часто можна чути закиди про те, що четверта хвиля еміґрації мало активна в українській громаді і ніде її не видно. Та, якщо подивитись на це питання об’єктивно, то сьогодні новоприбулі не лише стали деригентами церковних хорів, керівниками громадських організацій та менеджерами кредитових спілок і очолюють відділи УККА, але й створили тисячі приватних підприємств, заснували десятки нових часописів, радіо та телевізійних програм в різних частинах Америки і в інших державах світу, куди за останніх 18-20 років роз’їхалась кількамілліона армія наших земляків. Підтвердженням сказаного може бути і факт, з яким, я мав нагоду зустрітись нещодавно, взявши до рук одну з україномовних газет Чикаго, де з її 71-ої сторінки друку, близько 60 сторінок – реклама, як окремих висококваліфікованих спеціалістів, так і активно діючих підприємств заснованих новоприбулими. Але відкритим залишається питання, чи спілкуються ці люди і фірми між собою?

Саме тому і визріла ідея, зібрати представників ділової української діаспори Америки, Канади та Європи i обговорити питання співпраці та виробити спільну стратегію нашої участі в процесах політико-господарської діяльності України.

  Чи проводились раніше подібні заходи?

Це є наш перший проект такого плану, котрий за задумами орґанізаторів «Нової Української Хвилі» має перерости у постійно діючі щорічні форуми Підприємців та Професіоналів i, котрі, як ми надіємось, збиратимуть кожен рік все більше нових учасників. В Америці є гарна традиція спілкування через різноманітнi семінари і форуми людей споріднених за родом занять чи захоплень. Ми ж плануємо зібрати разом не лише бізнесменів, але і людей інших професій, котрі своїми знаннями та інтелектом поповнюють національну гідність Сполучених Штатів Америки. Сьогодні Україна дала Америці сотні лікарів, науковців, підприємців, тисячі інженерів та спеціалістів високої кваліфікації. Нас часто запитують “А чи знаєте ви скільки серед емігантів 4-ої Хвилі є лікарів, адвокатів, вчителів і інших спеціалістів?” Ні, на жаль, такої інформації нема в нікого, але впевнений, що якби у когось і була така інформація, то вартувала б вона великі гроші. Та варто лише подивитись навкруги і задуматись над тим, ким є наші знайомі. І кожен без проблем назве 2-3 лікарів, 4-5 адвoкатів і так далі. Хоч у відповідь може й прозчвучати, та вони ж “росіяни”. Та той факт, що деякі вихідці з України спілкуються російською, не може служити причиною незалучення їх до українського громадськогo життя. Жаль, що ми дійсно не знаємо всіх наших здібних і талановитих земляків, вихідців з України. Тому наша організація, сьогодні  поставила собі за мету, зібрати максимальну кількість інформації про успішних людей Америки, і за результатами Форуму випустити каталог за зразком “Хто є Хто серед Української Ділової Діаспори”.

  У питаннi діалогу важливе значення має досвід працюючих сьогодні в Україні американських підприємців. Чи відчуваєте зацікавлення Форумом з боку великих американських бізнесів чи представників украïнських фірм?

Сьогодні робота над приготуваннями Форуму знаходиться на початковій стадії. Та вже окреслюється певне коло партнерів та спонсорів. До участі у Форумі ми запрошуємо міжнародних експертів з питань інвестицій в Україну, лідерів українських бізнес-підприємств діаспори США, Канади та країн Європи, a також представників Уряду України, та американського бізнесу, а особливо бажаємо бачити на Форумі підприємства, котрі сьогодні успішно працюють в Україні.

З приємністю хочу сказати, що ідея проведення Форуму, знайшла широку підтримку в Українському Посольстві Америки і в його Ґенеральних консульствах. До проекту активно долучилась US-Ukraine Business Council, УККА, Вашингтонська Група, Український Інститут Америки, Center for US-Ukrainian Relations та ряд інших організацій. Варто відзначи їх повну підтримку і сприяння в успішному проведенні цього заходу. Виходячи з цього, що Мета Форуму – знайомство з успішними українськими підприємцями та професіоналами діаспори задля поширення їх досвіду самоутвердження, як у країнах їх проживання, так і в Україні, тому наш головний наголос на представниках 4-ої хвилі еміґрації. Але задля утвердження американсько-української співпраці,  заплановано, що в перший день роботи форуму, у пятницю, перед делегатами зібрання виступлять керівники провідних американських компаній успішно діючиx в Україні. В доповнення до цього хочу сказати, що у Форумі приймуть участь чільні представники Уряду та представники провідних українських корпорацій. На Форум ми запросили  Катерину Ющенко, дружину Президента України. Після нашої зустрічі з п. Катериною у Пітсбургу у листопаді 2008 року, де ми знайшли порозуміння щодо ролі та завдання діаспори та її співпраці з Батьківщиною, ми підтримуємо ділові та дружні зв’язки. Думаю, що всім нашим співвітчизникам буде цікаво довідатись про те, чим займається в Америці останніх 18-20 років кращі сини і дочки України. Настав час розвіяти ще один помилковий стереотип про те, що наші емігранти здатні лише на низькокваліфіковану третьосортну роботу.

  Чи  можете сказати, яку користь може мати від Форуму новоіммігрант від участі у цьому зібранні діаспорної  еліти?

Зорґанізування зустрічі успішних представників світової української діаспори для обміну думок та випрацювання єдиної стратегії задля залучення сучасної української ділової спільноти до інвестиційних проектів в Україні, що є головним завданням форуму, відкриває великі можливості для кожного її учасника. Для тих, хто готовий інвестувати – це конкретні проекти і пропозиції. Для тих, хто прагне стати успішним – це школа успіху. Та коли, ви вже торкнулись питання, яке можна  перефразувати «що я з того буду мати», то мушу сказати, що успішним стає тільки  той, хто вміє віддавати. І тут, я не знаю кращої відповіді, як словами Президента Джона Кенеді: “Не питай, що Америка зробить для тебе, а скажи що ти зробиш для Америки”.

Зiбравшись разом в одному з найбільш престижних бізнес-центрів світу, ми, успішні  представники четвертої хвилі разом шукатимемо відповідді на питання, котрі ставить перед нами сучасна історія української діаспори.

Наші учасники впродовж двох днів зможуть приймати участь в пленарних засіданнях, дискусіях у секціях, відвідати виставки та подивитись презентації окремих фірм. Ми пропонуємо делегатам досить практичну і активну програму. Буде проведено засідання окремих круглих столів/секцій за професійними темами, котрі найбільше стосуються бізнесової та професійної діяльності нашої еміграції:

  • 1. Будівництво і нерухомість

  • 2. Шкільництво і вища освіта

  • 3. Політекономія та суспільні науки

  • 4. Сільське господарство та відновлювальна енергетика

  • 5. Видавнича справа та засоби інформації

  • 6. Юриспруденція та Іміграційні питання

  • 7. Медицина

Для тих, хто ще не почав свою справу, але має серйозний намір добитись успіху в Америці ми запропонуємо секцію під назвою: Як заробити свій 1-й мілліон?

Для студентів також буде передбачено окрема Студентська секція, де наші молоді люди зможуть поділитись і своїми досягненнями, а можливо й запізнати свого першого працедавця.

Ми переконані, що спеціалістам з галузі будівництва і нерухомості, чи видавцям різноманітних газет і журналів Чикаго і Нью Йорку, буде цікаво зустрітись зі своїми колегами по фаху, котрі успішно працюють в Маямі, Сан-Франциско чи інших містах Америки, Канади, а також у країнах Європи.

Робота Форуму завершиться концертною програмою, за участю митців-професіоналів високого рівня. Серед нас є Народні та Заслужені артисти України, оперні та естрадні співаки. І всі ми разом є невідємною частиною великої світової української діаспори, яка творить образ України у світі і її славу.

  Ви заявили про проведення Форуму в Мангеттені у дуже престижному готелі. Чи не простіше і дешевше було би провести Форум у якомусь украïнському народному домі в околицях Нью Йорку?

Дійсно, Міжнародний Форум Підприємців та Професіоналів Діаспори, котрий відбудеться в суботу 26 вересня, заплановано провести в Нью Йорку в готелі Sheraton Manhattan at Times Square. Передбачається, що у ньому візьме участь приблизно 250-300 учасників. На жаль, українська громада у Нью-Йорку не має залу, де можна було б  помістити таку кількість людей. Вибираючи це престижне місце, ми хочемо підкреслити і значимість даного заходу При виборі готелю, ми також посилались і на досвід наших старших попередників зі значно більшим еміграційним досвідом, коли їх подібні заходи відбувались у місцях, що відповідали рівню такого заходу.

  Проведення такого важливого заходу вартує уваги всієї діаспори. Чи відчуваєте пiдтримку інших українських організацій у здійсненни цього проекту?

Ми запросили до співпраці з нами досить поважних і престижних партнерів, і постійно прислухаємось до їх думок та пропозицій. Для прикладу ми звернулись до УККА посприяти участі у Форумі американських сенаторів і конгресменів. US-Ukraine Business Council допомагає нам з відбором американських корпорацій, котрі успішно інвестують в Україну. А Українське Посольство забезпечить приїзд на Форум представників українського Уряду та українських Корпорацій.

  Чи уже маєте більше-менш детальний розклад Форуму?

Звичайно, план Форуму сформовано вже на 90 відсотків. А зміни і доповнення в сторону його покращення та з врахуванням ситуації, котра буде виникати в час приготувань, будуть вноситись постійно. В наступних декілька днів буде завершено веб-сторінку Форуму, де можна буде довідатись про детальний план зустрічі, а також подати свою заявку на участь. Також плануємо на далі активно звертатись до світової україномовної преси для виспвітлення питань пов’язаних з роботою по приготуванню Форуму. Буду радий відповісти на додаткові запитання Ваших читачів. Посилайте свої запитання електронною поштою на адресу nmegits01@hamline.edu або телефонуйте на число 612-761-2277.

Від імені Координаційної Ради «Нової Української Хвилі» запрошуємо Ваших читачів до співпраці. Більше про діяльність «Нової Української Хвилі» можна довідатись з нашої інтернет сторінки www.newwave4.org

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s