Інформація для українців, що проживають у Німеччині


Посольство Німеччини в України має інформативну сторінку  Посольство Федеративної Республіки Німеччина Київ,

на якому можна знайти корисну інформацію і для українців, що проживають на территорії Німеччини. Ось, зокрема, були висвітлені наступні запитання:

Моє дитина має німецьке громадянство і записана у моєму українському паспорті. Чи потрібні їй додаткові документи для закордонних поїздок?

Дитина НЕ зможе в’їхати знову до Німеччини, якщо вона записана лише у паспорті українського батька (української матері).

Тому ще напередодні поїздки Вам треба отримати для неї у Вашому паспортному відділі у Німеччині дитячий закордонний паспорт.

У цьому випадку Посольство Німеччини в Києві видасть лише посвідчення особи на повернення до Німеччини (Reiseausweis zur Rückkehr nach Deutschland).

Будь ласка, зверніть увагу на таке:

Для видачі посвідчення особи на повернення до Німеччини необхідно при поданні клопотання підтвердити німецьке громадянство і тотожність дитини. Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини і паспорти (або завірені копії паспортів) обох батьків. Крім того, дитина мусить бути присутня при поданні клопотання.

У разі неможливості пред’явити свідоцтво про народження буде потрібен запит до відповідних установ у Німеччині для підтвердження німецького громадянства. На час опрацювання запиту у Німеччині Посольство, на жаль, впливу не має.

Тому воно не може гарантувати, що посвідчення особи на повернення буде видане у той же день.

При поданні клопотання про видачу дітям посвідчень особи на повернення ті, хто має піклувальні (батьківські) права, повинні підписати це клопотання особисто, пред’явивши при цьому свої паспорти.

Якщо і батько,  і мати мають піклувальні (батьківські) права, то підписання клопотання лише одним з них буде не достатньо. Якщо ж піклувальні (батьківські) права має тільки один з батьків, необхідні докази його/її  виняткового піклувального права.

Бланк клопотання про видачу посвідчення особи на повернення до Німеччини Ви отримаєте безпосередньо у Посольстві. Будь ласка, принесіть з собою при цьому дві фотокартки паспортного формату на світлому фоні.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s