“І в них занадто високий ритм, занадто жорсткий ритм.”


Українські вечорниці Олега Скрипки у Парижі

Катерина Осадча: Вітаю. Я Катя Осадча. Світське життя починається. І ми знову у Парижі. Цього разу зустрінемося з Олегом Скрипкою. Колись музикант прожив у франзуцькій столиці сім років. І тому знає це місто не гірше за парижан. Сьогодні тут на Монмартрі Олег влаштовує українські вечорниці. А поки він остаточно не поринув в організаторські клопоти, прогуляймося з ним паризькими вуличками.

Осадча: Bonsoir.
Скрипка: Bonjour, Катерино.
Осадча: Рада вітати вас у Парижі, у вашому другому місті. Насправді, ви тут жили досить таки довго.
Скрипка: Я у Парижі жив біля восьми років, але біля Монмартру я жив недовго, десь півроку.
Осадча: Десь тут недалеко?
Скрипка: Задня сторона Монмартру, вона більш спокійна і менш туристична.
Осадча: Олеже, у той час, як ви жили у Парижі, з’явилися такі французькі звички?
Скрипка: Звичайно. Круасани зранку їсти. Я просто дуже ностальгую у Києві – не можна знайти круасанів. Я, як сюди приїжджаю, у Париж, – свіжі круасани,  чи є шоколадні хлібці. А по-друге, співати французький шансон. Я зрозумів, що шансон – це дуже гарно.
Осадча: А шансоньє які улюблені?
Скрипка: Класичні. Едіт Піаф, Жан Брель, Сальваторе Адамо. І Сальваторе Адамо у мене найулюбленіший, що я заспівав пісню «Tombe la neige»
Осадча: Насправді, ви, коли жили у Парижі, почали готувати українські страви. І навчилися їх готувати.
Скрипка: Я телефонував до мами, і якраз в on-line питав, як правильно запарити гречку чи у борщ, що там треба додавати, наприклад, цитрину треба витиснути, чи такі деталі, вареники, як треба картоплю засмажити з цибулею, з грибами, щоб вона була смачна.
Осадча: А є улюблені магазинчики ось у Парижі, тому що я думаю, що на Монмартрі є саме оті бутики, у яких ви одягалися у своєму улюбленому стилі. Сорочки з квітами…
Скрипка: Тут є три частини Монмартру. Перша частина зверху – це туристична, де ми можемо всі туристичні бірюльки купити, дорого, але абсолютно фольклорно. Нижче – вже дешевше, і можна паризькі якісь сувеніри купити, і можна, вже якісь арабські, індійські, таке, змішано. А от там, якщо ми підемо, наліво, там стильні речі, наприклад, такі, у які ти одягнута. Наприклад, можна якісь штани кльош купити, хіпі стиль такий, паризький.
Осадча: Яке все ж таки найулюбленіше місце ось тут на Монмартрі?
Скрипка: Це є Elysee Montmartre.
Осадча: Театр?
Скрипка: Це зала Елізи Монмартр, де почався кан-кан взагалі, поки його не окупували рокери. Тут ми грали з «ВВ» один з найперших концертів тут, у Парижі. Якщо ми приїжджаємо у Париж, туди можна спокійно йти і побачити гарну подію, цікаву.

Сьогодні у клубі будуть танці. У паризькому театрі на Монмартрі починаються українські вечорниці. Побачимо, як Олег Скрипка пропагуватиме вітчизняні народні гуляння серед французів.

Оселедець, сало та солоні огірки. Українське частування на вечорниці у Парижі Олег Скрипка віз із Києва, а святкову кутю на тисячу осіб власноруч готувала його дружина Наталя. На правах господині вечора вона і за столами стежила, і танок із гостями водила. Двох маленьких синів пара залишила вдома. Для батьків вечорниці – робота. Скуштувати куті від Скрипки зібралися діаспоряни з усієї Франції.

Артистка Гуцульського ансамблю пісні і танцю Леся Микитин: Це вбрання не з України, я його придбала тут, у Франції. З їхніх магазинів, які мають бозна яку марку, але трошки мають.

Дрес-код вечорниць – вишиванка. Актуальні етносорочки гості вдягнули залюбки.

Оксана Павлишин: Я скоро буду творити музей українського одягу у Парижі. Чом ні?

Саме на цій сцені театру Elysee Montmartre Олег Скрипка та група «ВВ» дали свій перший французький концерт. І ось десять років потому знов у Парижі танці під Скрипку.

Катерина Глиняна-Приву: Я його знаю через телевізію. Пісні його не знаю, тільки… (наспівує мелодію пісні Олега Скрипки).

Перші українські вечорниці у Парижі на Монмартрі закінчилися, а ми вирушаємо відсвяткувати цю подію з головним організатором Олегом Скрипкою до паризького ресторану.

Осадча: Ми для вас підготували сюрприз, тому що я впевнена, поки ви готували вечорниці, часу на круасани не було… Тож, хоча зараз не ранок, а пізній вечір, на Монмартрі  круасани знайшли.
Скрипка: Так, оце круасан. Це щось із вишнею, не пам’ятаю, як воно називається. Це равлик називається, закручений. І все. Святкуємо! Святкуємо гарні вечорниці!
Осадча: Так. Святкуємо гарні вечорниці. Чаєм та круасанами. Дуже приємно.
Скрипка: Дуже приємно!

Скрипка: Круасани – це досить дороге задоволення. І не кожен француз кожного ранку їсть круасани.
Осадча: Так?
Скрипка: Так. І я собі дозволяв. Я дуже любив. Йшов, зранку купляв круасани. Зранку з круасанами пив каву, чай, сік.
Осадча: Був момент, коли ви танцювали, тут, у Парижі, у хореографічній студії. Розкажіть про цей свій період життя, тому що насправді нікому не було відомо про те, що ви танцювали, і танцювали професійно. І у той час, до речі, вас обмежували у їжі.
Скрипка: Це я почав працювати у компанії Філіпа де Куфлє. І ми готували виставу, яка називалася «Механічна шкатулка». І мене посадили на дієту. Я ж рокер. Ми ж їмо багато. У нас інший режим. Мене посадили на салати. І це був жах. Ти працюєш, а весь час думаєш про їжу. Я схуднув, мабуть, кілограмів на 15. Перед самою вже прем’єрою я беру, мені треба було взяти партнершу на руки, там така підтримка мусила бути, і я бачу – ще секунда, і вона просто у мене впаде, бо у мене вже просто немає сил. Потім обідали, і я ходив у супермаркет ближній, під’їдав шоколадки, щоб якось там підтримати себе і все. Із шоколадками я витримав.

Осадча: Насправді у Парижі ви опинилися випадково.
Скрипка: Та, ні. Я думав, що я зможу жити будь-де у світі, і це було цікаво. І Париж – я вже знаю, що це культурна столиця світу. Я сюди переїхав, щоби…
Осадча: Але ви переїхали сюди, тому що одружилися насправді.
Скрипка: Ну, це паралельно. Це цього не стосується. Без кохання Франція не буває.
Осадча: Олеже, розкажіть, у вас було справжнє французьке весілля із вашою колишньою дружиною Марі?
Скрипка: Ні, не було.
Осадча: Весілля не було. Але ви зараз підтримуєте стосунки? Ви товаришуєте?
Скрипка: Ні.
Осадча: Ні? Не підтримуєте? Тому що ще якийсь час тому ви в інтерв’ю розповідали, що ви залишилися гарними друзями і зустрічаєтеся…
Скрипка: Лишилися. Але все!
Осадча: Не підтримуєте стосунки?
Скрипка: Ні.
Осадча: Французькі жінки дуже відрізняються від українських?
Скрипка: Зараз я навіть не знаю, тому що на той час, а це було більше десяти років тому, сильно відрізнялися. Але Україна зараз модернізувалася,  і жінки модернізувалися теж. Але все ж таки я думаю, у нас емансипація відбувається, але не таким чином.
Осадча: Тож можна сказати, що ваша колишня дружина була аж занадто емансипованою?
Скрипка: Ні, до речі, як для француженки вона була дуже м’яка. Я, як музикант, відчуваю ритм людини. І в них занадто високий ритм, занадто жорсткий ритм.
Осадча: І немає часу народжувати дітей… Насправді, тому що європейці і європейки народжують дітей досить таки пізно.
Скрипка: Пізно, тому що не завжди це можна собі дозволити.
Осадча: У вашому випадку, я думаю, це так само і було. А як ви познайомилися з Марі?
Скрипка: Ні, ні, ні, я це не розказую.
Осадча: Вона була менеджером вашого гурту «ВВ». Ви працювали разом.
Скрипка: Так.
Осадча: Це іноді руйнує родини, так?
Скрипка: Це класно, коли ти маєш одну справу. Я бачив пари, коли, наприклад, танцюристи разом одружуються, музиканти разом одружуються. Просто від нас залежиться, щоб якісь проблеми домашні не переходили у проблеми професійні, і навпаки.
Осадча: На сьогоднішні вечорниці Марі запрошували?
Скрипка: (заперечно хитає головою)
Осадча: Розкажіть нам про подарунок, що вам сьогодні зробили? Це те саме кільце, ні?
Скрипка: Сьогодні я отримав два подарунки. Це найдорожче вино у світі. Мені на сцені подарували. А це кільце. Це вишиванка на кільці. Ніколи такого не існувало.
Осадча: Це діаманти?
Скрипка: Там якась кількість діамантів…
Осадча: Велика.
Скрипка: Велика! Коли мені сказали, я відмовився. Я золота не носив ніколи. Це перше.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s