Наявність медичної страховки в Німеччині настільки ж важлива, як і наявність візи у вашому паспорті


амбулансУ Німеччині інститут страхування в дійсності працює на відміну від України, де страховий поліс відіграє роль чисто номінальну й одержати якісну медичну допомогу без додаткових фінансових уливань із його допомогою дуже важко.

У Німеччині ж, навпроти, страховка покриває більшу частину можливих витрат, принаймні, не доводиться самому платити за обстеження, купувати шприци й бинти, а часом і ліки (що досить часто зустрічається в українських стаціонарах). Тут можна ходити до зубного лікаря без побоювання, що вся зарплата піде на лікування зубів. Однак, хоча страхова компанія й несе основну частину витрат, дещо іноді  треба оплачувати самому.

Обов`язковим є внесок, який треба робити щокварталу. Це так званий “Praxisgebuhr”. Він становить усього 10 євро, і заплатити його можна в будь-якій клініці (Praxis). А якщо ви захочете піти в іншу клініку, просто покажете квитанцію про сплату цього внеску і вас лікуватимуть далі.

Важливе зауваження: оскільки в стоматологів власна асоціація, то необхідно платити окремий щоквартальний внесок в 10 євро. Картина складається райдужна, але є одне ‘але’ – страховка коштує грошей, втім, як і все в нашому світі. На страхування щомісяця йде певний відсоток від вашої зарплати. Він небагато коливається залежно від страхової компанії (Krankenkasse), але приблизно однаковий – у районі 12-14%. Хоча й існує закон, відповідно до якого абсолютно всі страхові компанії зобов`язані надавати практично однакові послуги. На практиці все дуже відрізняється, так що не варто кидатися на дуже дешеві пропозиції, щоб уникнути можливих непорозумінь і розчарувань. Дуже якісний сервіс надає Technische Krankenkasse, до речі, наскільки я пам`ятаю, тільки в них на сайті є інформація англійською мовою, де можна навіть оформити заявку на видачу поліса. Інформацію з основних страховиків і їхніх тарифів можна знайти на сайті http://www.krankenkasseninfo.de/ (на жаль, тільки німецькою мовою).

І ще один приємний момент – страховка поширюється також на дружину (дружина) і дітей застрахованої особи, якщо вони не мають доходу або ж якщо їхній дохід незначний. Для одержання страхового поліса треба при влаштуванні на вказати, у яку Krankenkasse ви хочете вступити. Якщо ви ще вчитеся, то страховка, звичайно, теж необхідна. Найбільш якісним і прийнятним рішенням, за словами знайомих студентів,  є AOK (близько 50 євро на місяць, спеціальна студентська сторінка на порталі AOK).

Від страхової компанії ви повинні одержати страхову карту (Versicherten Karte). Вона виглядає як звичайна банківська пластикова карта й набагато практичніша, ніж снг-ешний паперовий поліс. На електронний чип карти записана основна інформація про користувача, а в недалекому майбутньому на неї будуть заносити й історію хвороб. До речі, страховка діє на території практично всієї Європи, так що не потрібно буде додатково страхуватися для подорожі.

Якщо є потреба звернутися до лікаря, те спершу треба йти до терапевта, згідно німецької термінології, до лікаря загальної медицини (Allgemeinmedizin). Він вас огляне, зробить аналізи й направить далі до потрібного лікаря. Якщо у вас гострий біль, то ви можете звернутися до потрібного лікаря безпосередньо, минаючи терапевта й чергу в приймальні. До стоматолога також можна йти безпосередньо.

Де ж знайти потрібного лікаря? Для нашої людини логічним рішенням було б піти в поліклініку. Однак до великого подиву, такого інституту в охороні здоров`я Німеччини немає. Тут є Praxisи – невеликі клініки, обладнані прямо у звичайних квартирах. Якщо, прогулюючись вулицями, уважно подивитися на під`їзди, то дуже часто можна побачити таблички всіляких Praxis із вказівкою профілю й годин роботи. Прийом ведеться тільки за попереднім записом (можна зателефонувати і записатись на прийом заздалегідь), що рятує від довгих черг. Список лікарів можна знайти в газетах, довідниках або в інтернеті.

В Берліні дуже багато російськомовних лікарів, їхньої адреси можна знайти тут. Можливо серед них є і приховані україномовні.

Ліки продаються тільки в аптеках, причому переважна більшість тільки по рецептах. Рецепт виписує ваш лікар. Страхова компанія оплачує, як правило, тільки частину вартості лікарського засобу, хоча в деяких випадках може оплатити й повністю. Все залежить від захворювання, вашої платоспроможності, від того, наскільки сильно ви маєте потребу в лікуванні й від багатьох інших факторів.

У випадку якщо ви у небезпечному для життя стані, то варто звертатися або в лікарню (відділення Ambulanz або Notaufnahme) або викликати швидку допомогу. Телефон швидкої, німецькою Feuerwehr-Notruf , 112 (щось на зразок служби порятунку, сполучає в собі й пожежній охороні, і швидку допомогу). У важких випадках викликають навіть рятувальтний вертоліт, що сідає прямо на проїздній частині дороги або у найближчому парку.

В разі потреби краще звернутись про допомогу, яка дійсно є. Навіть якщо у вас немає відповідних паперів з собою чи взагалі, це не має бути завадою для невиклику лікаря. Німецькі лікарі зобовязані прийняти кожного хворого, незважаючи на наявність чи відсутність відповідних тотожністних паперів у нього.

І навіть якщо є загроза викриття вашого нелегального статусу, то загроза вашому життю є важливішим питанням для вирішення!

ред.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s