Німецький підхід до “ревіталізації” Львова


Під час різдвяних канікул у Львові я вперше проїхалися “новим” німецьким трамваєм №6, який замінив старенький деренчливий львівський трамвай, який ще трохи і розвалився б, мабуть, на ходу. У трамваї було просторо, зовсім не так, як у мультфільмі Степана Коваля (і в моїх студентських спогадах). Але я ніяк не могла позбутися гіркого присмаку: так, либонь, почувається молодша сестра, коли їй ціле дитинство доводиться доношувати одяг старшенької. Та ще й, виявляється, за поношені німецькі трамваї українці заплатили, як за нові. Що ж, і на тому вартує подякувати.
Можливо, нова спроба німців допомогти львів’янам навести лад у власному місті виявиться більш однозначною.
Як повідомляє Галина Стадник для “Німецької хвилі”:

Федеральний уряд Німеччини спільно зі Львівською міською радою втілюватимуть проект з відновлення історичних кварталів Львова. Проект розпочнеться влітку й покликаний консолідувати мешканців.
На сьогодні вибрано три історичні квартали для апробації проекту. На основі соціально-економічного дослідження, яке проведе німецька сторона впродовж літа, буде визначено лише один, каже керівник проекту Іріс Гляйхман.
У рамках проекту буде відкрито бюро, куди можуть звертатися мешканці вибраної дільниці з різними ініціативами. Для прикладу, об’єднання мешканців захоче покращити благоустрій прилеглих до будинків територій, чи навіть проконсультуватися, як відреставрувати фасад будівлі, усунути пошкодження, провести ремонтні роботи квартири, де немає елементарних санітарно-гігієнічних умов, тощо. „Головне – провести попередні дослідження щодо готовності мешканців до співпраці. Хотілося, щоб це був деградований квартал, аби було краще видно зроблену роботу”, – каже керівник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко.
Проект розраховано на три роки, але його можуть продовжити, за умови активності мешканців і фінансових можливостей. Конкретні суми поки не називають.

Софія Скачко, Львів-Берлін

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s