Керстін Мюллер: “В суспільстві мало що змінюється через 8 Березня”


kerstin-muller Українкам Берліна до 8го Березня…..

До дня 8 березня жінки зеленої фракції Бундестагу влаштували святковий прийом. На ньому виступили промінентні політкині з промовами про про те, в якому стані знаходяться права жінок на сучасному етапі розвитку суспільства в Німеччині. Наголосили, що жінки ще не повністю зрівняні в правах з чоловіками. Нерівність в оплаті праці, зокрема в Німеччині, є досі актуальним питанням. Жінки отримують на 23 проценти меншу зарплатню, аніж чоловіки. Після урочистої промови жінки перейшли до спілкування між собою. Я мала нагоду запросити до розмови Керстін Мюллер (Kerstin Müller), зовнішньополітичного речника партії Зелених в Бундестазі.

Пані Мюллер розпочала нашу розмову зніяковіло висловом:

– Це вже стало ритуалом збиратися на 8 березня, спілкуватися одна з одною. Але це лиш ритуал. В суспільстві мало що змінюється через 8 Березня. Ми повинні шукати інші рівні.

– Що саме Ви маєте на увазі?

– Нам потрібно піднімати свій голос за рівні права з чоловіками через різні організації. Треба виставляти вимоги для зміни законів в напрямку рівних прав між жінками і чоловіками. Треба писати вимоги до Бундестагу. Парламентарії повинні більше виступати за рівноправність і рівну оплату праці жінок з чоловіками. Незважаючи на те, що від Європейського Союзу ми маємо вказівки на рівноправність, проте тут, в Німеччині, антидискримінаційний закон не далеко зайшов. Таке враження, що все досить повільно відбувається. Рівноправність і рівна оплата праці все ще залишається актуальною темою.

Стенд зелених в Бундестазі – Чи співпрацюєте Ви з інтернаціональними жіночими організаціями в цьому напрямку?

– Як зовнішньополітичний речник, я можу сказати, що ми співпрацюємо з міжнародними організаціями, але в основному з питань прав людини. Це насилля над жінками, кризові регіони, війна. Моя колега Марілуізе Бек (Marieluise Beck) могла б більше розповісти про Східну Європу, бо вона є відповідальною за відносини з Росією, Україною та іншими країнами Східної Європи.

– Що може зробити українська діаспора Берліна у випадку, коли стається порушення прав людини українських мігрантів в Німеччині?

– У тому чи іншому випадку треба обов’язково відразу реагувати. Коли стається порушення прав людини чи знущання над людьми, то безперечно потрібно оприлюднити справу. Найкраще в цьому випадку об’єднатися і робити що-небудь проти дискримінації в Німеччині, що утворилася на основі минулих віза – дебатів. Незважаючи на те, що Зелені виступили проти спотвореної постановки питання щодо так званої “віза-афери”, та стигматизація поширилась на все суспільство. Існує упередження, що українці приїжджають сюди працювати і серед ним багато проституток і злочинців. Можливо для початку важливо проти цього виступити і сказати, що все це неправда. З другого боку, Європейський Союз розширюється в напрямку Східної Європи. Люди хочуть їздити і працювати. Вони мають право на свободу пересування. Це само собою зрозуміло. Тому треба бути трохи настирливішими в вимогах за свободу пересування.

– Що стосується конкретних випадків порушення прав українців на кордонах, як реагувати на це?

– Звичайно, треба такі речі пробувати політизувати і скандалізувати. Якщо було місце порушення прав людини з боку Бундесполіції, треба оприлюднити справу. Можна звертатися як до політичних партій, так і до окремих індивідуумів. В Німеччині є багато правозахисних організацій, що займаються захистом прав іноземців. А можна створити свою організацію і заявити: “Ми активні за права мігрантів чи українських жінок.”Потім можна співпрацювати з різними робочими групами жінок. Зелені, зокрема, мають гарну структуру для активістів.besser-mit-frauen

– Як жінка, яка займає активну життєву позицію і нещодавно приїхала до Німеччини, може знайти продовження своїй активності, яку вона мала в країні походження?

– Важливим є не концентруватися тільки на справах, що стосуються країни походження. Треба більше дбати про покращення відносин між діаспорою і країною, в якій вона живе. Дуже важливо, бути почутим тут і далі просуватися. Українські жінки мають заявити про себе як греміум.

З Керстін Мюллер розмовляла Ольга Самборська, Берлін, 8 березня 2009 року

One thought on “Керстін Мюллер: “В суспільстві мало що змінюється через 8 Березня””

  1. Дуже вдячна Олi Самборськiй, за цiкаву и важливу тему.

    З повагою, Свiтлана Шевченко.
    Берлiн. 09 березня 2009 р.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s