Храмове свято у Штутгарті


kinder
У недільний святковий день 18 січня настоятель і парафіяни Української церкви у Штутгарті зустрічали свого архіпастиря. У Капеллі Kolpinghaus майже не було вільного місця. Слід зауважити, що візитація владики Кир Петра Крика була приурочена до цілого ряду особливих для прихожан подій: празднику Святого Василія Великого – покровителю Парафії та Святому Богоявленню Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Одна з найстарших прихожанок пані Анастасія Цюрак за давньою українською традицією вручила його Преосвященству хліб – сіль. А студентка Штутгартського університету Ольга Бабіжецька привітала Владику букетом квітів.
stutgart3
Апостольський екзарх поклонився іконі Святого Василія Великого. Цю старовинну лемківську ікону привезли до Німеччини, потім її реставрували.

– Сьогодні особливий день у нашій Громаді і ми хочемо увійти у духовний зв’язок з нашим небесним покровителем. І преосвященний владика своєю присутністю, молитвою та словом допоможе нам у цьому. Ми маємо увійти у наш невидимий храм, створений не людською рукою. Цей невидимий храм втілюється на Землі через труд, служіння, віру та любов. І нехай наш небесний заступник Святий Василій Великий буде для нас заохоченням стати добрими християнами, котрі будують, сіють добро та любов, – відзначив у своєму слові настоятель Парафії отець Роман Врущак.sluzhba
Під час Богослужіння до присутніх з душпастирським словом звернувся Кир Петро. Головний акцент у своїй проповіді Владика зробив на загальнолюдських цінностях та критеріях, за якими визначається сутність християнської моралі та любові.
Саме прикладом християнського служіння для нас є Святий Василій Великий, котрий жив у тяжких часах, хоча їх називають золотою добою християнства. Святий Василій був єпископом в Кесарії на території теперішньої Туреччини. В його часи аріани, які користувались підтримкою імператорів, переслідували справжніх послідовників християнства. Аріянська єресь заперечувала основу християнства: Божество Ісуса Христа. Імператор Валент, охрещений аріанським єпископом, став завзятим апостолом єресі. Серед нелюдських і жорстоких гонень єпископів і вірних одинокий Василій важився ставити чоло самому цісареві. Історики записали зустріч Святого Василія з Модестом, префектом Преторії. Як і Валент, він був запеклий аріанин, наказав спалити з кораблем 88 священиків. Модест кличе Василія до себе і приймає його гордо й зухвало. Говорить до нього з криком і грозить йому вигнанням, конфіскацією майна, муками і смертю. На всі ті страшні погрози Святий Василій спокійно відповідає: “Грози мені чим іншим, бо ніяка з тих кар мене не зворушує”. Модест відтак звітуючи цісареві про свою розмову з Василієм, сказав: “Пане, єпископ нас переміг. Він вищий понад усякі погрози і не дасться захитали ніякими переконуваннями”. І цісар полишив Василія у спокої.
Кир Петро зазначив, що у 2006 року на теренах Німеччини мешкало 130 тисяч українців. Тепер їх число виросло до 141 тисячі. Він підкреслив, що для вирішення наших життєвих проблем необхідно використовувати всі доступні методи, щоб людина ніколи не втрачала Віру, надати їй допомогу, щоб оживити в ній Надію та відродити у її душі всеохоплюючу Любов до нашого Творця та його єдинородного Сина:
– Ми маємо себе освячувати та вдосконалювати, щоб виховати нове покоління. Маємо бачити себе у Громаді, збагачувати її, бути апостолами справи Божої. До нашої Церкви треба відноситися з великою любов’ю…
Слова Владики глибоко запали в душі присутніх.
Разом з Кир Петром та отцем Романом співслужили отці Юрій Буйняк і Василь Рейніч, а дякував Торстен Галл.
Священики на чолі з Преосвященним владикою здійснили Чин освячення води. З великою радістю численні миряни набрали собі в пляшки свяченої води з великої мідної посудини, що залишилася майже порожня.
Після Служби Божої усіх запросили на святковий обід до великої зали Kolpinghaus.
У мистецькій програмі свята виступив парафіяльний хор під керівництвом Романа Прокопіва. Вони заспівали кілька духовних пісень. Емоційний і натхненний виступ хористів сподобався всім присутнім.
Усі мали можливість поспілкуватися з Кир Петром та між собою.
Священики і миряни висловили свою вдячність Апостольському екзарху за його приїзд і за проникливі слова проповіді. Особливо зворушливо було бачити бажання маленьких парафіян сфотографуватися на згадку з їх Владикою, адже дитячі посмішки завжди бувають теплими і радісними.
Дмитро Мірецький
Інтернет-сторінку Парафії www.razom.de

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s