DAAD нагадує про дати


Січень 2009, №9

Deutsche Version des Newsletters

Любі друзі, партнери та колишні стипендіати Німецької служби академічних обмінів (DAAD)

перш за все, хочу привітати Вас з Новим 2009 роком  та побажати багато успіхів, радості, щастя та міцного здоров’я! Новий рік ставить перед нами непрості завдання, зважаючи на політичну та економічну ситуацію, з якими, я сподіваюсь, ми добре впораємось разом. Зараз в Німеччині проходять масштабні вибори до Ландтаґу, Бундестаґу, а також  до Європейського парламенту.  Демократія ґрунтується на тому, що громадяни можуть постійно висловлювати свої думки та вирішувати свою майбутнью долю.

В зовнішній політиці Німеччини у 2009 році особлива увага приділяєтиметься темі науки. Наукова співпраця з Україною буде зміцнюватись. Восени ми плануємо безліч заходів, присвячених, зокрема, енергетичній тематиці (виробництво, використання, ефективність). Тижні німецької культури, що проходили восени 2008 року, мали великий успіх, спираючись на який ми хочемо продовжити нашу діяльність в галузі науки .

Варто відзначити появу на початку року нових стипендійних програм DAAD. Одною з них є «Програма підтримки демократії в Україні». Для того, щоб зміцнити співпрацю з українськими партнерами в сфері гуманітарних, суспільних наук (міжнародні відносини, історія і, особливо, право), німецькі ВНЗ можуть подавати заявки на цю стипендію. Можливе проведення професійних курсів, семінарів, конференцій як в Німеччині, так і в Україні. Підтримується також перебування українських науковців у Німеччині. В разі зацікавленості, звертайтесь, будь-ласка, до своїх німецьких партнерів та колег.

Друга програма пропонує стипендії на повний курс навчання в Німеччині для випускників так званих DSD-шкіл („Deutsches Sprachdiplom“). Кількість стипендій було збільшено, і випускники DSD-шкіл (2006-2008рр.) самостійно можуть подавати заявки на стипендію до Інформаційного центру DAAD у Києві до 13 березня 2009 р. на повний курс навчання або на вступ до німецького підготовчого коледжу.

Кількість працюючих в Україні лекторів DAAD, вірогідно, збільшиться цього року до 15, і наш центральний офіс у Києві, а також колеги з інших міст радо чекають на плідну співпрацю!

З щирими привітаннями,
Ваш

Д-р Зігберт Клее

Зміст:

Новини Інформаційного центру DAAD у Києві

Стипендії для випускників DSD-шкіл

З 2009 року DAAD пропонує стипендії для випускників шкіл, які під час навчання на батьківщині отримали Диплом з німецької мови “Deutsches Sprachdiplom” Конференції міністрів культури (DSD C1, раніше „DSD II“) та виконують всі інші передумови для допуску до навчання у німецькому підготовчому коледжі і після його закінчення для вступу на повний курс навчання у німецькому ВНЗ або ж відразу для вступу на повний курс навчання до німецького ВНЗ. Інформація про програму, формуляр-заява, формуляр для рекомендації.

Нова програма DAAD „Підтримка демократії в Україні“

Нова програма DAAD „Підтримка демократії в Україні“ орієнтується на ВНЗ Німеччини, які мають партнерські зв’язки з українськими вищими навчальними закладами або дослідними установами. Стипендія виділяється на проведення фахових курсів, семінарів, конференцій в Україні або Німеччині. Проведження досліджень українськими науковцями в німецьких ВНЗ, які пов’язані з вище зазначеними заходами також підтримуються з боку DAAD. http://www.daad.de/hochschulen/ausschreibungen/09802.de.html

Стипендії Віадріна на 2009/2010 рік

Орієнтовно в лютому 2009 року в Інформаційному центрі DAAD у Києві почнеться прийом документів на стипендію Університету Віадріна на 2009/2010 навчальний рік. Інформація про стипендію з’явиться у лютому на сторінці www.daad.org.ua/ukr/stip_viadrina.htm

Навчання та дослідження в Німеччині

Бакалаврські, магістерські та аспірантські програми

Технічний Університет м. Берлін пропонує випускникам за фахом «Механічна або промислова інженерія» з дипломом бакалавра та з досвідом роботи від 1 до 3 років міжнародну магістерську програму Global Production Engineering. З зимового семестру 2008/2009 пропонується, окрім вивчення основного фаху «Виробництво», також спеціалізація «Сонячні системи».www.gpe.tu-berlin.de/index_extern.php/

У часи глобалізації та швидкого розвитку технологій, все більшого значення набуває вміння правильно поставити завдання та його вирішити.
Для того, щоб навчитися відповідати цим вимогам, Університет м. Есслінген пропонує магістерську програму International Industrial Management, надаючи ґрунтовну освіту як в сфері інженерних наук, включаючи інформатику, так і базові знання з економіки. www.hs-esslingen.de/de/29715

Починаючи з зимового семестру 2007/08 в Університеті м. Гіссен пропонуються дві бакалаврські програми, в рамках яких студенти можуть поєднувати безліч навчальних дисциплін. http://www.uni-giessen.de/cms/studium/schule/hit/programm/kombinationsstudiengaenge

Інститут інформатики та Інститут програмного забезпечення  ім. Макса Планка у співпраці з Університетом м. Заарланд пропонують докторську програму у Дослідницькій школі обчислюваної техніки (IMPRS-CS). Подавати заявки на участь можуть усі випускники зі ступенем магістра або ті, хто отримав диплом бакалавра після закінчення дослідницького інституту та бажає отримати ступінь доктора наук.
http://www.imprs-cs.de/de/ueberblick/phd/index_de.html

Університет Leuphana м. Люнебург пропонує магістерські програми за трьома напрямами: мистецтво та наука, менеджмент та підприємницька діяльність, а також освіта.
Усі три програми однаково структуровані, є міжнародними та орієнтуються на європейський стандарт. Вони надають можливість студентам розвивати не лише наукову компетенцію, але й особисті лідерські, комунікаційні та організаторські здібності.
www.leuphana.de/graduate-school/die-masterprogramme.html

Міжнародно спрямована магістерська програма International Media Studies триває чотири семестри та проводиться Університетом м. Бонн, Вищою школою прикладного напряму Бонн-Рейн-Зіг м. Санкт Аугустін спільно з Німецькою хвилею (Deutsche Welle).
Двомовна програма являє собою особливий навчальний курс, з огляду на глобальний розвиток медій, ажде він пов’язує ЗМІ та співпрацю з країнами, що розвиваються.
www.dw-world.de/dw/article/0,,3764300,00.html

Вивчення німецької мови як іноземної за спеціальностю «Технічний переклад» за програмою підготовки бакалаврів. Факультет іноземних мов та засобів масових комунікацій Вищої школи у м. Магдебург вже багато років спеціалізується на підготовці висококваліфікованих технічних перекладачів. Це єдиний навчальний заклад у Німеччині, який пропонує навчання за спеціальністю «Технічний перекладач» з вивченням німецької мови як іноземної. Пропонується широкий спектр предметів, які допоможуть оптимально підготуватися до професійної діяльності.
www.hs-magdeburg.de
daf@km.hsmagdeburg.de

Дослідження

Міжнародна програма DAAD та DFG для аспірантів

  • З 2001: спільна програма “Аспірантура у ВНЗ Німеччини (PhD)”, проводиться DAAD
  • Мета: втілення відповідних рекомендацій Наукової ради та Конференції ректорів вищої школи відносно реформи аспірантури
  • Підвищення інтересу з боку іноземців та конкурентоспроможності аспірантури в Німеччині для висококваліфікованих науковців з Німеччини та з-за кордону (бажаний відсоток іноземців – 30%) завдяки краще структурованому та більш інтенсивному навчанню в аспірантурі
  • Створення аспірантських програм міжнародного спрямування в найкращих дослідницьких центрах
  • Обмеження строку навчання в аспірантурі та оптимальне наукове керівництво (з письмово укладеною відповідальністю ВНЗ за аспірантів)
  • Зарахування міжнародних дипломів
  • Можливість навчання англійською мовою
  • Підтримка міждисциплінарного діалогу
  • Після чотирьох відбіркових турів залишилося загалом 50 міжнародних програм для аспірантів, яким надається підтримка
  • Увага: під PhD мається на увазі програма підтримки ВНЗ як пошукачів, а не індивідуальні програми

Подальша інформація:

Мовні курси, семінари, тести

Мюнхенський міжнародний літній університет пропонує мовні курси німецької мови з ознайомленням зі студентським, науковим життям Мюнхена, Баварії та Німеччини.
Під час проходження курсу Ви зможете ознайомитись з культурним та повсякденним життям Німеччини.
www.daad.de/deutschland/deutsch-lernen/sommerkurse/00490.de.html

Підготовчий курс для іноземних студентів при Університеті м. Геттінген.
Для того, щоб полегшити іноземним абітурієнтам підготовку до навчання в Німеччині, Університет м. Геттінген пропонує вступний курс у німецьку систему освіти, що складається з чотирьох модулів та коштує 590 євро.
www.uni-goettingen.de/de/81252.html

Група любителів німецької мови (Штамтіш) пропонує по неділях о 19.00 українцям, що вивчають німецьку мову, та зацікавленим у спілкуванні німцям розмовну практику, обмін досвідом, нові знайомства та затишну атмосферу. Тема для розмови може бути будь-якою. Запрошуються усі бажаючі. Участь є безкоштовною. Існує лише одне правило: усі мають говорити лише німецькою.
Місце проведення: Паб «Сундук», вул. Леонтовича, 7 (за Володимирським собором),
тел. +38-044-2705519.

TestAS для іноземних студентів
TestAS  – це центральний стандартизований тест, який дає змогу іноземним студентам перевірити свою здатність до навчання. Склавши тест, Ви зможете оцінити свої шанси на вступ до ВНЗ Німеччини у порівнянні з іншими студентами.
Тест проходитиме 28 березня 2009 р.
Запис на тест: 5-20 лютого 2009 р.
www.testas.de/

Інститут міжнародної комунікації у співпраці з Університетом ім. Гайнріха Гайне пропонує курси високого гатунку та програми підвищення кваліфікації в галузі німецької мови для навчання та професії, літні курси як у Дюссельдорфі, так і у Берліні, а також численні додаткові послуги, як, наприклад, допомога у пошуку житла або культурна програма. www.iik-duesseldorf.de

Інша інформація в галузі вищої школи

Електронна газета Союзу Українських Студентів у Німеччині видається з початку 2008 р. та інформує українських студентів у Європі та Україні про навчання, практику та роботу в Німеччині.
www.sus-n.org

Співпраця Німеччини та України в сферах науки, технологій, інновацій та освіти має давню традицію.
www.bmbf.de/de/5405.php

Вичерпний рейтинг німецьких Університетів та ВНЗ прикладного напряму:
www.che-ranking.de/cms/?getObject=50&getLang=de

Інформація про німецьку систему освіти та про визнання іноземних дипломів у Німеччині.
www.hrk.de

Практичні поради для іноземних студентів на теми в’їзду, проживання, страхування, студентських зборів, зарахування на навчання або отримання дозволу на проживання.
www.internationale-studierende.de

Новий інтернет-портал „Deutschland Online” мітить безліч інформації про Німеччину
www.magazine-deutschland.de

Всесвітня мережа для студентів-германістів. Метою сайту є допомога практикантам у пошуку місця проходження практики за кордоном.
http://www.daf.uni-mainz.de/daad.htm

Актуальні можливості фінансової підтримки
Річна стипендійна програма Вільної землі Баварія для випускників

Баварія надає фінансову підтримку для післядипломного навчання та аспірантури в державних ВНЗ Баварії, а також однорічного наукового перебування у Баварії (в рамках навчання у аспірантурі у своїй країні). Стипендії пропонуються для випускників всіх спеціальностей зі Східної Європи. Щомісячна стипендія становить 700 євро. Подання заяв: до 15.02.2009 (дата надходження документів).

Початок стипендії: 01.10.2009.
Подальшу інформацію, а також формуляр заяви онлайн Ви знайдете тут
www-cgi.uni-regensburg.de/Einrichtungen/Bayhost/stipen_ost.shtml або
www-cgi.uni-regensburg.de/Einrichtungen/Bayhost/englisch/stipendien_e.shtml (англомовна версія).

Комбінована магістерська програма для студентів-інженерів: стипендія для навчання в Університеті м. Гамбург на зимовий семестр 2009/2010

Відомі промислові підприємства пропонують стипендії для навчання у дворічній магістратурі у Німеччині, включаючи виробничу практику на підприємствах спонсорів, а також написання дипломних робіт.
Ця англомовна магістерська програма започаткована Північним інститутом управління технологіями (NIT) спільно з Технічним університетом м. Гамбург-Гарбург.  Єдина в своєму роді паралельна освіта в сфері інженерних наук (M.Sc.) та технологічного менеджменту орієнтована на успішних молодих інженерів, які прагнуть працювати на керівних посадах у міжнародних підприємствах. www.nithh.de

Стипендії від Технічного університету м. Хемніц

Технічний університет м. Хемніц пропонує іноземним випускникам та аспірантам 5 стипендій для навчання або проводження досліджень у м. Хемніц. Подавати заявки можуть дослідники будь-якого напряму. Перевага надаватиметься претендентам, які навчаються на першому році аспірантури і ще не зараховані до Технічного університету м. Хемніц.Ті, хто навчається на останньому році аспірантури, теж можуть подавати заяви на стипендію.
Кінцевий строк подання заяв: 10 лютого 2009 року
www.tu-chemnitz.de/international/nach-chemnitz/stipendium.php?nr=aktuell&ausschreibung=research

Вакансії німецьких організацій
Німецька неурядова організація шукає фанансового менеджера та бухгалтера (з 15.02.2009 до 31.12.09). Оголошення

Цей інформаційний бюлетень Вам надіслав

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ “КПІ”), корп. 6, к. 31
03056 Київ
Тел./факс: +380 44 241 76 69
Тел.: +380 44 241 87 16
info@daad.org.ua
http://www.daad.org.ua
Прийом відвідувачів: понеділок-п´ятниця
11.00-13.00 та 14.00-17.00

Інформаційний центр DAAD у Києві не несе відповідальності за достовірність змісту програм та пропозицій університетів, інститутів та організацій.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s