Wodka Hits nonstop!


pljashkaУкраїнська культура на закуску до горілки подається в Європі як експортно-імпортний продукт. Особливо взялися за це наші Діджеї.

“Хортиця” возить вечорниці Олега Скрипки по світі. Про це розповів автор проекту “Країна мрій” в Парижі під час вечорниць.

Russendisko (Руссендиско)  подає диск “Від України до Америки”, на якому зібрано пісні Мандрів, ВВ, наступним чином: “Ukraine DO Amerika heisst die neue CD der Russendisko Macher Vladimir Kaminer & Yuriy Gurzhy welche heute Abend auch vorgesstelllt wird. Als special Drink des Abends empfiehlt sich Vodka, den wir für 1,50 anbieten!”

Дешево так само, як і дешево створюється імідж України закордоном.

Портал українців Німеччини http://www.ukrainians.de відпрацьовує дешеві стереотипи на титульній сторінці в образі Українського клубу: “В рамках “Ukrainian Berlin Club” один раз на тиждень
зустрічаються українці, німці, та усі зацікавлені Україною з Берліну
для того щоб знайомитися….просто розважатись і відпочивати в оточенні сучасної української музики, відомих українских фільмів, гумористичних
відео-матеріалів. Українська музика, фільми та інші цікаві та
гумористичні матеріали поєднані с келихом вина, бокалом пива чи ковтком холодної горілки є тим фоном який створює оригінальну атмосферу для розмов, розваг та нових знайомств в Берліні.”

Про подібну атмосферу я вже писала в “Зеленеє жито…”. Дуже вже подібний стиль, ніби одна людина за  цим стоїть. А може не людина, а “культура”. Вірніше, відсутність такої.

Алкоголь в поєднанні з “оригінальною атмосферою” є бічем, що випалив і випалює Україну. Недаремно

Harald Schmidt в своїй новій книзі “Sex ist dem Jakobsweg sein Genitiv” припускається “чорного” гумору, коли пише про алкоголь в Східній Європі: “Там слово “самовипалення” вживається не тільки по відношенню до CD”.
Вже і європейці помітили проблему, що перестала обмежуватись лиш “оригінальною” атмосферою.
А тим часом українці закордоном самі відтворюють стереотипи, не помічаючи абсурдності власної “оригінальності”.

Навряд чи вдасться заворожити Європу горілкою і дикою атмосферою. Тут інші цінності. Якщо імідж України спустити до kneipen nivoux, то можемо і далі продовжувати мріяти про місце в Європі. Їй потрібні тверезі соціуми, що тверезо дивляться на речі. Та і самій Україні потрібна тверезість. Заляти вічі чи “забухати на пасашок чи на коня”  в “оригінальній атмосфері” звичайно можна. Так недалеко залишитися “под столом” європейського інтеграційного столу. Україцям і так вже “уготована участь” недалеко перспективного партнера.

Чи можна реабілітувати імідж українці закордоном? Як реабілітуємо, тоді і випємо символічно по одній. А може і відпаде потреба в горілці, бо будемо мати інші способи створення оригінальної атмосфери.

В Берліні мені нераз доводиться боротися з  дешевим стереотипом “горілчаної залежності”, яку в мені безпідставно вбачають німецькі колеги.  На різних подіях з алкогольною складовою як правило мені хочуть вгодити, пропонуючи чарку оковитої.

Ну не люблю я горілки. Ну не п’ю я її. І навіть, якщо є українкою.

Ольга Самборська

10 thoughts on “Wodka Hits nonstop!”

 1. Мене більше в цьому культурному імпорті турбує інше: українці п’ють горілку, а не водку! Як би це всім розтлумачити? Німці ж розрізняють, наприклад, шнапс і водку, так? То чому б українцям на вечірках чи вечорницях не запропонувати їм Horilka? Адже горілка від “горить” походить (не те що “водка” від “води” :-))
  А Скрипка – молодець. Хай би ті вечорниці і до нас привіз, у Берлін.

 2. Ти вважаєш, що вечорниці треба нам імпортувати? Невже українці не можуть самі собі зробити вечорниці? Музикантів ми маємо достатньо. Співочих душ теж. Хіба раніше люди запрошували розкручені бенди, щоб повеселитися? Думаю, для цього вистачило звичайного українського музики, що вміє тримати інструмента в руках. А музика сама нами заграє…було б бажання.

 3. Погоджуюся, що якщо добре пошукати, то і в Берліні можна знайти музичні і артистичні таланти, але ще ніхто не зробив собі ім’я (як Скрипка), яке б згуртувало людей до танцю, не зважаючи на різнобіжності в їх ідеологічній, мовній, релігійній і т.д. приналежності. Та й в нього вже є організаційний досвід, який дозволяє упорядковувати хаос народних гулянь 🙂
  Але пробувати можна. Можна організувати вечорниці в стилі “flashmob” – вибрати якесь громадське місце (Alexanderplatz? Mauerpark?) і оголосити день і час, коли всім треба з’явитися в вишиванках і з якимось музичним інструментом в руках 🙂

 4. Я вважаю, що в Скрипки гуртує ідея, а не особистість чи вміле поєднання обох. І імя потребує капіталу, щоб в нього вкладати. а що маємо ми?

 5. Стаття трохи змінилася від першої версії, яку я коментувала. Тепер тон ніби ще порізкішав. По-моєму, занадто категорично казати, що от пора українцям протверезіти, бо інакше європейці й далі їх сприйматимуть, як варварів. Горілка, чи алкоголь в цілому – це не є абсолютне зло. Гірше, коли люди починають пити з горя, від безпроглядності майбутнього, відсутності роботи в містечках і селах. Але хіба ж це трагедія лише України? Погано теж, коли молодь заливається, але то вже інша історія.
  В міру випити у добрій компанії – хіба ж це гріх? І чи справді це обов’язково “безкультур’я”?

 6. VAshi komentari zmusyly zminyty ton na rizkishyj:-)
  pyjte na zdorovja!

 7. Будьмо !
  Ґей !

  [img]http://powerclip.ru/uploads/contest/photos/493.jpg[/img]

 8. Недавно довелося спілкуватись з одним бразильцем-фармацевтом. Він зруйнував всі мої уявлення про латиноамериканців своєю заявою, що вживає з алкогольних напоїв тільки горілку. Аргументи – чистий алкоголь без домішок, легко контролювати себе, якщо не запиваєш (або як поляки неправильно роблять – змішують з водою). Я розмовляв ніби із земляком, адже правда – якщо до горілки домішують якісь смакові додавки, то хочуть приховати смак неякісного алкоголю, погано очищеного і з сивушними маслами. Це вам будь який ґазда роз”яснить без зайвої фармацевтики 🙂 Наука – цн добре, але народний досвід – краще!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s