“Мирні ляси до світання” або як Фома чорта обдурив


або що робити, коли рветься струна
"Нас кличе у мандри дорога!

Надворі падав дощ і відразу замерзав ожеледицею. В напівтемряві довелося шукати “цвайтен зайтенфлюгель”, другий під’їзд, направо (чи наліво?). Словом, радість була подвійною, коли двері відчинилися і на порозі нас зустріли дві усміхнені господині вечора у вишиванках: Таня та Інґа. Вони одразу припросили вступити до кухні, випити пивця чи винця. Далі ми пройшли до “світлиці”, де зібралася невелика компанія в очікуванні на Фому і звідки, повірте мені на слові, війнуло автентичним українським духом. Хоч нічого традиційно українського в цій берлінській квартирі не було, звісно, окрім вишиванок на деяких з гостей, які слугували основною декорацією вечора.

Фома не забарився, забіг у теплу кімнату, вмостився на стільці і після невеликого вступу почав грати і старе, і нове, і своє-“мандрівське”, і народне. Спочатку ми уважно слухали, а тоді всі почали оживати, підтанцьовувати, підспівувати. Фома доливав пива тим, у кого воно закінчувалося, прямо зі своєї пляшки.
Мабуть, у кожного були свої улюблені пісні. Мене заворожила пісня “Русалки” Але загравання з нечистю не обійшлося безнаказанно: вдруге коли Фома виспівував про чортів і відьмаків, злісно тріснула струна. Та й по всьому, думалось, бо як же далі без гітари? Хтось прагматичніший, може, подумав: як це музикант зібрався в далеку дорогу без запасних струн? В цей момент надійшло декілька німців, які за берлінським звичаєм прийшли на вечірку на дві години пізніше від зазначеного часу. Фома на деякий час зник, запропонувавшя переглянути мультик “Теркель і халепа”, який він озвучував українською разом з Олегом Скрипкою, Фоззі, Фаготом, Катею Chilly і т.д. Німці були трохи шоковані, бо яка їм радість з дубльованого українською мультяшки? Чорт десь тихенько хихотів у куті. Тоді Фома вирішив на зло всім чортам співати далі і залабав ще гучніше без тієї клятої струни. Помогло й те, що він звернувся до народної пісні: і “Галю”, і “Коней” більшість присутніх енергійно підспівували.
От такий був вечір. Мені пригадалися веселі студентські часи, коли ми співали вперемішку Чубая і Гадюкіних, лемківські, стрілецькі і пластові пісні – і все те було народним. Чи пісні “Мандрів” теж пішли у народ, чи їх підхопили студенти – от що мені цікаво?

Поділилася дещо запізнілими враженнями Софія

2 thoughts on ““Мирні ляси до світання” або як Фома чорта обдурив”

  1. Студенти полюбляють гурт “Мандри”, тим паче, що їх пісні справді насичені українським колоритом, а не якимись “відтінками глобалізації”…Зберігають вони той український стиль, який давно втратили деякі інші виконавці. І кожного разу, коли переглядаєш кліпи чи слухаєш пісні цього гурту, то одразу відчувається, що український дух присутній в повітрі…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s