Молоді кіношники з України беруть Берлін.


До кінця листопада в Берліні знаходитиметься група молодих українських фільмейкерів і журналістів. Це вже збита творча пара: кінорежисер Роман Бондарчук і сценарист Дарина Аверченко, а також радіожурналістка Юлія Марушко з Наше радіо. Молоді журналісти проходять практику в берлінських медійних іституціях.411-395

Сьогодні я мала нагоду познайомитися з молодими талантами з України ближче. Вони привезли з собою свої творчі роботи “Радуниця” (2007), “Таксист” (2007) і “Микола і німець” (2005).

З короткої розмови дізналась, що Роман Бондарчук і Дар’я Аверченко співпрацюють вже більше п’яти років. Обоє ´- херсонці. Свої роботи почали знімати в Херсоні. Звідти і фільм “Таксист”, що набув неабиякого розголосу на різних фестивалях короткометражних фільмів.

Дарина виступає в фільмах Романа і як актриса. Зараз вже більше пробує себе як сценарист і автор фільмових проектів.

Разом об’їздили багато фестивалів. Були з своїми роботами в Берліні на Берлінале, Мюнхені, Кракові та інших містах.

Фільм “Радуниця” був зроблений свого часу за фінансової підтримки Гьоте інституту. Його було оцінено як найкращий фільм конкурсу Гьоте інституту – The best of GOETHE – INThe best of GOETHE – INSTITUT competition.

Дар’я якось зауважує: “От шкода, що немає Шевченка інституту….”

Молоді викликають зацікавленність в російських кінематографістів. Після отримання багатьох призів і премій на російських кінофестивалях короткометражних фільмів Їм навіть пропонували переїхати до Росії, поміняти паспорти і почати як багато талановитих та переманених українських митців. Проте Роман та Дар’ я все ж залишаються патріотами. Самотужки пробивають свої проекти і мають успіх. Цими днями їх роботами зацікавилися в кінотеатрі “Крокодил” і запропонували зробити показ фільмів. Все більше до них придивляються і німецькі фахівці кінематографу.

В понеділок 17 листопада 2008 року в 19.00 відбудеться перегляд короткометражних фільмів “Радуниця”, “Таксист” і “Микола і німець” в кінотеатрі Крокодил.

“Радуниця”: українське село Клюси розташоване на кордоні і з Росією, і з Білоруссю. На Радуницю, день поминання предків, родичі з трьох країн приходять на цвинтар. Відтоді як був посилений прикордонний контроль, люди чимдалі рідше приїжджають в гості одне до одного. Але в Радуницю всі зустрічаються на кладовищі, їдять, випивають і розповідають історії з минулого.

“Таксист”: в основі фільму – невигадана історія, яку розповіла мені одного разу Алла Миколаївна Тютюнник, письменник і кінодраматург. Таксист закохується у молоденьку пасажирку, яка приїхала з Берислава вступати до технікуму, заманює її додому, де живе з матір’ю та сестрою, замикає у ванній і починає готуватися до весілля… Він щиро намагається вберегти юну дівчинку з провінції від жорстокого світу: “Из тебя там через три дня шлюху сделают”. Але й він сам – продукт цього світу, досвід якого не підказує йому інших методів, окрім насильства: “Стерпится – слюбится, и еще как счастлива будет. Я ж ее люблю!”, – говорить він матері.

“Микола і німець”: це своєрідна реконструкція історії затримання німецьким офіцером діда режисера Миколи Степановича Тютюнника. Своє бачення цієї історії Роман показав дідові і його прискіпливий коментар лишив у якості закадрового тексту. Завдяки цьому прийому робота не виглядає традиційною кінореконструкцією, натомість є сучасним експериментом на стику жанрів кліпу, ігрового й документального кіно.

Після перегляду можна буде зустрітися з авторами фільмів, поспілкуватися з українськими журналістами і фільмейкерами.

інформацфію донесла Ольга Самборська, Берлін

4.11.2008

One thought on “Молоді кіношники з України беруть Берлін.”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s